Anasayfa 12 Ev

12 Ev

tarafından Zeynel Eroglu

Evler  1.Ev – 2.Ev – 3.Ev – 4.Ev – 5.Ev – 6.Ev – 7.Ev – 8.Ev – 9.Ev – 10.Ev – 11.Ev – 12.Ev


12_ev

12. EV

Doğal Burucu : Balık
Yönetici Gezegenler : Neptün Jüpiter
Güçlü Gezegen : Venüs
Şifre : Üzüntü ve sıkıntı

12.Ev hakkında Detaylı Bilgiler

On ikinci ev, kişinin dış etkenlere bağlı değişen ruhsal sağlığı ile ilgilidir. Bu evi etkileyen öğeler kişisel alışkanlıklar ve duygusal ihtiyaçlardır.Görev alanı, bilinci, bilinçaltının kapsamı ile oluşturup aydınlatma, geleceği görme ve bilinçaltı etkilerinin hangisinin yapıcı, hangisinin yıkıcı olduğunu ayırt etmektir. İyilik yapmak, yardımseverlik, sosyal hizmetler on ikinci ev kapsamındadır. On ikinci evi tanımlayan sözcükler, bitirilmemiş işler, gizli düşmanlar ve her çeşit sırdır.
Geleneksel astrolojide bu ev Zodyak’ın cehennemidir, aklı olan hiç kimse buraya yanaşmak istemez. Burası dertler evi diye bilinir, bu da size neyle karşılaşacağımız konusunda yeterince fikir veriyordur. Çağdaş astroloji bile, anlaşılmayan nedenlerden ötürü, bu ev zayıf bir ev olarak kabul edilir. Oysa on ikinci ev şafağın ardından

Güneş’in yükseldiği evdir. Şafak zayıf olabilir mi? Gündoğumu sıkıntıya işaret olabilir mi? Ancak on ikinci evin kişisel bilinçdışını temsil ettiği söylenirse, bütün bunlar bir anlam kazanır. Bu ev sınırlarımızı, kullanmadığımız ya da kullanmak istemediğimiz enerjiyi, inkar ettiğimiz güçlerimizi temsil eder.

Sözgelimi, çocukken anne ya da babamız tarafından bastırılan taşkınlıklarımız, ya da yeteneklerimiz, hayallerimiz. Bu ev, daha sonra bizi esir alacak olan yönlerimizi gömdüğümüz yerdir. Önümüzdeki iş, gömdüklerimizi gün yüzüne çıkarmaktır.

Gizlenmiş olan serbest bırakılıp açığa çıktığında, artık ondan korkmamıza gerek kalmayacaktır. Bu enerjiyi olumlu bir yönde kullanabiliriz. Karmik astrolojide bu ev, geçmiş yaşamların tortularını, kapanmış hesapları, “karma” mızı temsil eder. Burada sorun şu; geçmiş yaşamların varlığı bir şekilde doğrulanabilse bile, o geçmiş şu an kadar önemli değildir. Emin olduğumuz tek şey, içinde yaşadığımız andır. Şu an aldığımız soluktur. Çoğu zaman on ikinci evde bulunan herhangi bir gezegen bizi harekete geçirir. Bunun nedeni, zaten içimizde var olan enerjiyi tanımamıza yardımcı olmasıdır.

On ikinci ev, zorlanmanın, baskının evidir ve her tür isteğini şu veya bu şekilde sınırlandıracak bütün etkileri açıklar. Gizli düşmanlarını ve kendisine karşı yönlendirecek tüm karakterleri belirler. İlişkide bulunabileceği tüm gizli işbirlikleri ile de alakalıdır. Büyük hayvanları ve onlara nazaran doğanın kaderini açıklar. Son olarak, bulunabileceği ve disiplinin ön planda olduğu yerleri açıklar.

12.Ev konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…