Anasayfa 2015’de Burçların iş ve kariyer hayatı

2015’de Burçların iş ve kariyer hayatı

tarafından Zeynel Eroglu

Bu sene 17 Mart tarihinde Pluto Uranüs karesi son kez kesinleşecek. 2012-2015 yılları boyunca etkili olan bu açı; ülkelerin ve şirketlerin yönetimleri, işleyiş biçimleri, operasyonel faaliyetleri üzerinde etki gösterdi. Bu yüzden yüksek kademede olan yapısal değişiklikler ve zorunlu reformlar; görev yerinizin veya yürüttüğünüz işlerin, işyerinizin, kariyer planlarınızın değişmesine neden olmuş veya olacak olabilir.

KOÇ ve Yükselen Koçlar
2015 senesinde 4-5-6 Nisan doğumlu Koçların iş ve yaşam planları değişebilir. Çalıştığınız sektörü, kariyer planlarınızı, iş ortağınızı veya şehrinizi değiştirebilirsiniz.
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar iş yaşamınızda uzakların, yabancılarla ilişkilerin, yolculukların, akademik-eğitsel-düşünsel faaliyetlerin, medya reklam basın çalışmalarının, felsefi konuların ağırlığı artabilir. 8 Nisana kadar finansal konularda ölçülü makul riskler alın. Büyük beklentiler içinde olduğunuz işleri ince eleyip sık dokuyun. Bu açıdan ağustos ayı da oldukça önemli.
17 Mart-11 Nisan ilişkilerden ortaklı işlerden veyahutta sahip olduğunuz kaynaklar/becerilerden gelebilecek kazançlı koşullar, iş fırsatları doğabilir. Anlaşmalar, görüşmeler kazanç ve fayda sağlayabilir. Zam istemek için uygun bir dönem olabilir.
31 Mart-12 Nisanda para kazanmak, becerilerinizi kaynaklarınızı geliştirmek için daha çok çabalayabilir ancak hızlı yol almakta zorlanabilirsiniz.
19-25 Temmuz haftası iş ilişkilerinden yana şanslı etkiler var. Beraber çalıştığınız kişilerden destek alabilir, çalışma koşullarınız iyileşebilir. Ancak 25-31 Temmuz günleri iş ilişkilerinde iş ortamında paylaşımlarda daha dikkatli sabırlı olmalısınız, pürüzler çıkabilir.
25 Eylül-12 Kasım ayları boyunca iş yaşamında yoğunluğunuz sorumluluklarınız artabilir. Rekabet yaratan koşullar gelişebilir, aynı zamanda yeni fırsatlar getiren şartlar içinde de yer alabilirsiniz. Bahar aylarından itibaren çalışma ortamında ve ilişkilerde daha dikkatli sabırlı organize olmak gerekiyor.
8 Kasım-5 Aralık İlişkilerden, ortak işlerden ve anlaşmalardan yana hareketli bir dönem olacak. Karşınızdakilerden daha çok şey bekleyebilir, ortak bir noktada buluşmak için çaba harcayabilirsiniz. Yeni teklifler ve anlaşmaların yanında bozulan ortak işler, açık düşmanlıklar da söz konusu olabilir.
5-30 Aralıkta ortaklı işlerden, başkalarından kazanç fayda sağlayabilir, alacakları tahsil edebilirsiniz. Kredi banka vergi işlemleri daha kolay ilerleyebilir.
BOĞA ve Yükselen Boğalar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar iş yaşamınızda finans yönetimi, alacakların tahsili, vergi, miras, banka-kredi işlerinin önemi artabilir. Ortaklı işlerde yer alıyorsanız gelir kaynaklarınızda ya da banka-çek işlemlerinde daralma yaşanabilir. 8 Nisana kadar gayrimenkul alım-satımlarında makul riskler alın. Büyük beklentiler içinde olduğunuz işleri ince eleyip sık dokuyun. Bu açıdan ağustos ayı da oldukça önemli.
11 Nisan-8 Mayısta ortaklı işler, ikili ilişkilerden yana kazançlı çıkabileceğiniz gelirinizi artırabileceğiniz olanaklar söz konusu. Zam istemek için uygun bir dönem olabilir. 8 mayıs-5 Haziranda ise yakın çevrenizden yazışmalardan ticari işlerden yolculuklardan şanslı etkiler var.
12 Mayıs-24 Haziran boyunca kazançlarınızı artırmak, kaynaklarınızı korumak için zihnen ve fiziken çokça yorulabilirsiniz. Harcamalarda dikkatli olun.
8 Kasım- 5 Aralıkta iş koşulları çalışma ilişkileriniz iyileşebilir. Yer görev değişiklikleri yeni görevler gündeme gelebilir. İş ilişkilerinde uyumu uzlaşıyı, var olan rekabet ortamına rağmen yakalayabilmek önemli.
5-30 Aralıkta ikili ilişkiler ortaklıklar anlaşmalardan yana fırsatlar var. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
İKİZLER ve Yükselen İkizler
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar iş yaşamınızda ortaklı işlerin, eşinizin, danışmanlık, halkla ilişkiler, satış-pazarlama, anlaşmalar gibi konuların önemi artabilir.
8 Nisana kadar ticari işlerde, yazışmalar, yolculuklar, internet, ulaşım işlerinde gecikmeler pürüzler çıkabilir. Beklentilerinizi, fikirlerinizi, projelerinizi, yakınlarınızla olan iş bağlantılarını yeniden ele almanızda fayda var.
3-27 Ocak tarihlerinde yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde kolaylıklar yakalanabilir. 27 Ocak-20 Şubatta iş hayatında ilişkilerinizi bağlantılarınızı kullanarak yeni teklifler alabilirsiniz. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz. Bu dönem iş yaşamında ilerlemek daha kolay olabilir.
20 Şubat-17 Martta takım çalışmaları, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz. Daha girişken rekabetçi hırslı olmanıza yol açan temalar sayesinde dikkat çekebilirsiniz.
8 Mayıs-5 haziran tarihleri zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var.
31 Temmuz-6 Eylül dönemi boyunca sözleşmeler, ortaklı projeler, internet, lojistik, reklam bağlantılı işlerde ertelemeler gecikmeler işlerinizi yavaşlatabilir. Yarım kalan işleri tamamlamaya özen gösterin. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri 6 eylül-8 Ekim döneminde hayata geçirmeye gayret edin.
5-30 Aralıkta iş koşullarında çalışma ilişkilerinde destekleyici etkiler var. Yeni görevler fırsatlar, çalışma arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkilerinden doğan kazançlar söz konusu.
YENGEÇ ve Yükselen Yengeçler
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar iş yaşamınızda iş ahlakına ilişkin temalar, çalışma şekliniz-yönteminiz, kanunlar-düzenlemeler, işyerinde yeni bir sistem-yapı oluşturma gibi konuların önemi artabilir. İşe ait yeni görevler sorumluluklar üstlenebilir, terfi edebilir, iş değiştirebilirsiniz. 2017 sonunda çalışma yaşamınızda bir çok şeyin değiştiğini görebilirsiniz.
8 Nisana kadar beklediğiniz zammı, ek ödenekleri almakta zorlanabilirsiniz. Bir takım gecikmeler yavaş ilerleyen koşullar söz konusu. Kaynaklarınızı, bütçenizi daha dikkatli kullanın, yüksek harcamalardan kaçının.
3-27 Ocak tarihlerinde ortak işlerden gelen kazançlar sizi rahatlatabilir. Kredi miras vergi sigorta işleri daha kolay ilerleyebilir.
27 Ocak-20 Şubatta yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde kolaylıklar fırsatlar yeni fikirler yakalanabilir.
20 Şubat-17 Martta iş hayatında yeni ilişkiler teklifler fırsatlar söz konusu. Bir çeşit rekabet ve mücadele yaratan, anlaşmaları ilişkileri yeniden belirleyecek diyaloglar içine girebilirsiniz.
17 Mart-11 Nisanda takım çalışmalarında daha çok ön planda olabilir, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekim tarihleri zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var. Ancak 19 Temmuz-6 Eylül tarihleri yeni yatırımlarda bulunmak, işe yönelik riskler almak, harcamalar yapmak, ortaklı işlere girişmek için iyi bir zaman değil.
8 Ekim-8 Kasım dönemi boyunca sözleşmeler, ortaklı projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar söz konusu. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirebilirsiniz.
8 Kasım-5 Aralıkta gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmeniz daha kolay.
ASLAN ve Yükselen Aslanlar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar hobi olarak yürüttüğünüz size keyif veren faaliyetleri işe dönüşme fırsatı yakalayabilirsiniz. İş ile hobiler aşk yaşamı çocuklar spor sanat temaları beraber ilerleyebilir, iç içe geçebilir. Genel olarak 8 Nisana kadar beklentilerinizi, risk içeren yatırımlarınızı yavaşlatmanızda, yeniden ele almanızda fayda var.
3-27 Ocak tarihlerinde ikili ilişkiler ortaklıklar anlaşmalardan yana fırsatlar var. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
27 Ocak-20 Şubatta ortaklı işlerden, başkalarından kazanç fayda sağlayabilir, alacakları tahsil edebilirsiniz. Kredi banka vergi işlemleri daha kolay ilerleyebilir.
20 Şubat-17 Martta yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Rekabet yaratan koşullar anlaşmalar ilişkiler üzerinde etkili olabilir.
17 Mart-11 Nisan iş hayatında yeni ilişkiler teklifler fırsatlar söz konusu olabilir. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz.
11 Nisan-8 Mayıs takım çalışmaları, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilir. Daha girişken aktif davranarak, yeni fikirler üreterek dikkat çekebilir, lobi yapabilirsiniz.
8 Ekim-8 Kasım tarihleri zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden, ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var.
8 Kasım-5 Aralık döneminde sözleşmeler, ortaklı projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar söz konusu. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirebilirsiniz.
5-30 Aralıkta gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmeniz daha kolay.
BAŞAK ve Yükselen Başaklar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar aile yaşamınız ve yaşadığınız yer ile ilgili temalar, iş yaşamınız ya da kariyer planlarınız üzerinde daha fazla etkili olmaya başlayabilir.
3-27 Ocakta iş koşullarında çalışma ilişkilerinde destekleyici etkiler var. Yeni görevler fırsatlar, çalışma arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkilerinden doğan kazançlar söz konusu.
27 Ocak-20 Şubatta tarihlerinde ikili ilişkiler ortaklıklar anlaşmalardan yana fırsatlar var. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
20 Şubat-17 Martta ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha atak olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz.
17 Mart-11 Nisan yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.
11 Nisan-8 Mayıs iş hayatında yeni ilişkiler teklifler toplantılar fırsatlar söz konusu olabilir. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz.
8 Mayıs-5 Haziranda takım çalışmaları ve işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurarak çevrenizi genişletebilirsiniz.
8 Kasım-5 Aralık tarihleri zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden, ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var.
5-30 Aralıkta döneminde sözleşmeler, ortaklı projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar söz konusu. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirebilirsiniz.
TERAZİ ve Yükselen Teraziler
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar yakın çevreniz ve kardeşlerinizle ilgili temalar, yazma-çizme işleri, eğitsel faaliyetler, internet reklam medya işleri, ticari anlaşmalar projeler, iş yaşamınız ya da kariyer planlarınız üzerinde daha fazla etkili olmaya başlayabilir.
27 Ocak-20 Şubatta iş koşullarında çalışma ilişkilerinde destekleyici etkiler var. Yeni görevler fırsatlar, çalışma arkadaşlarınızla kurduğunuz ilişkilerinden doğan kazançlar söz konusu.
20 Şubat-17 Martta tarihlerinde ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalarda hareketlilik artabilir. Bir taraftan bazı iş ilişkileri ve anlaşmalar biterken, diğer taraftan da yenisini kurmak için rekabet içine girebilirsiniz. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
17 Mart-11 Nisan ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha atak olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz.
11 Nisan-8 Mayıs yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.
8 Mayıs-5 Haziranda iş hayatında yeni ilişkiler teklifler toplantılar fırsatlar söz konusu olabilir. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekim dönemi boyunca takım çalışmaları, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurarak çevrenizi genişletebilirsiniz. Gelecek planlarınızı gerçekleştirmek için çevrenizden destek ve yardım alabilirsiniz. Ancak 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri lobi yapmak için uygun bir dönem değil. Kalabalık gruplar içinde daha dikkatli ilişkiler kurmak gerekiyor.
5-30 Aralık zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden, ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var.
AKREP ve Yükselen Akrepler
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar kendi işinizi kurmak için çalışmalar uğraşlar içinde olabilirsiniz. Sahip olduğunuz kaynakları ve becerilerinizi kullanarak para kazanabilirsiniz. Ancak bunun hemen gerçekleşmesi, işinizin yerli yerine oturması mümkün olmayabilir. Zaman alan, yavaş ilerleyen, sabır gerektiren bir süreçte olduğunuzu bilin, finansman yönetiminde dikkatli olun.
8 Nisana kadar büyük beklentiler içinde olduğunuz iş görüşmelerini ince eleyip sık dokuyun. İş ilişkilerinde daha dikkatli, sabırlı olmak gerekiyor. Bu açıdan ağustos ayı da oldukça önemli.
3-27 Ocakta gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmeniz daha kolay.
20 Şubat-17 Martta çalışma ilişkilerinizde hareketlilik artabilir. iş görev değişiklikleri, beraber çalıştığınız kişilerle ilgili rekabet yaratan temalar öne çıkabilir. İş ilişkilerinde daha dikkatli olunmalı.
17 Mart-11 Nisan tarihlerinde ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar size fayda sağlayabilir yeni kapılar açabilir. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
11 Nisan-8 Mayıs ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha atak olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz.
8 Mayıs-5 Haziranda yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekimde iş hayatında yeni teklifler fırsatlar söz konusu olabilir. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz. Size vaat edilenler bu dönem içinde gerçekleşebilir. 19 Temmuz-6 Eylül tarihlerinde iş ilişkilerinde, önemli kişilerle yaptığınız toplantılarda ego çatışmalarından kaçının. İş ilişkileri bu dönem sorunlu geçebilir.
8 Ekim-8 Kasım boyunca takım çalışmaları, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurarak çevrenizi genişletebilirsiniz.
YAY ve Yükselen Yaylar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar özel ve iş yaşamınızda hedeflerinizi gerçekleştirebilmek için daha planlı, organize, sabırlı hareket etmeniz önemli olacak. Uzun vadede size başarı ve istikrar kazandıracak işlere bu süreçte başlayabilirsiniz.
8 Nisana kadar beklenti içinde olduğunuz yabancılar-uzaklarla ilgili işler, akademik-eğitsel faaliyetler, ithalat-ihracat işleri, basın yayın reklam işlerinde bir takım gecikmeler ertelemeler yaşayabilirsiniz. Yeniden gözden geçirilmesi gereken şeyler olabilir.
3-27 Ocakta sözleşmeler, ticari projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar söz konusu. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirebilirsiniz.
27 Ocak-20 Şubatta gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmeniz daha kolay.
17 Mart-11 Nisan çalışma ilişkilerinizde hareketlilik artabilir. iş görev değişiklikleri, beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizden doğan fırsatlar yakalayabilirsiniz.
11 Nisan-8 Mayıs tarihlerinde ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar size fayda sağlayabilir yeni kapılar açabilir. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
8 Mayıs-5 Haziranda ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha atak olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekimde yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz. 19 Temmuz-6 Eylül tarihlerinde ise bu konularda ego çatışmaları, geciken işler, ertelenen anlaşmalar huzursuzluk yaratabilir.
8 Ekim-8 Kasımda iş hayatında yeni teklifler fırsatlar söz konusu olabilir. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz. Size vaat edilenler bu dönem içinde gerçekleşebilir.
8 Kasım-5 Aralık boyunca takım çalışmaları, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurarak çevrenizi genişletebilirsiniz.
OĞLAK ve Yükselen Oğlaklar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar özel ve iş yaşamınızda hedeflerinizi gerçekleştirmekte zorlanabilirsiniz. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar sizi yavaşlatabilir, planlarınızı aksatabilir. Örneğin, yeni başladığınız işten, üst yönetimin aldığı stratejik kararlar gereği (sizin iş performansınızla doğrudan bir bağlantısı olmasa da) çıkartılabilirsiniz. Hayatı kontrol altına almaya çalışmak yerine, kendinizi disipline etmeye, sabırlı olmaya çalışın.
8 Nisana kadar beklenti içinde olduğunuz miras, alacak-verecek işlerinde bir takım gecikmeler ertelemeler yaşayabilirsiniz. Yeniden gözden geçirilmesi gereken şeyler olabilir.
3-27 Ocakta zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden, ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var.
27 Ocak-20 Şubatta sözleşmeler, ticari projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar söz konusu. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirebilirsiniz.
20 Şubat-17 Martta gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmek için daha atak cesur davranmak gerekebilir.
11 Nisan-8 Mayıs çalışma ilişkilerinizde hareketlilik artabilir. iş görev değişiklikleri, beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizden doğan fırsatlar yakalayabilirsiniz.
8 Mayıs-5 Haziranda tarihlerinde ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar size fayda sağlayabilir yeni kapılar açabilir. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekimde ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha atak olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz. 19 Temmuz-6 Eylül tarihlerinde ise bu konularda ego çatışmaları, geciken işler, ertelenen tahsilatlar huzursuzluk yaratabilir.
8 Ekim-8 Kasımda yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.
8 Kasım-5 Aralık iş hayatında yeni teklifler fırsatlar söz konusu olabilir. Üst yönetim ile güzel diyaloglar kurabilirsiniz. Size vaat edilenler bu dönem içinde gerçekleşebilir.
5-30 Aralık boyunca takım çalışmaları, işe ait etkinliklerden yana fayda sağlayabilirsiniz. Yeni bağlantılar kurarak çevrenizi genişletebilirsiniz.
KOVA ve Yükselen Kovalar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar sosyal gruplarda, takım çalışmalarında, işle ilgili dernek aktivitelerinde yeni görevler üstlenebilirsiniz. Bir vizyon dahilinde yeni bir oluşumlar, faaliyetler içinde yer alabilirsiniz.
8 Nisana kadar beklenti içinde olduğunuz ortak işlerde, anlaşmalarda bir takım gecikmeler ertelemeler yaşayabilirsiniz. İş ilişkilerinde işbirliklerinde yeniden gözden geçirilmesi gereken şeyler olabilir.
27 Ocak-20 Şubatta zam istemek için uygun bir zaman olabilir. İlişkilerden, ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabileceğiniz fırsatlar var.
20 Şubat-17 Martta sözleşmeler, ticari projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar ve rekabet içeren şartlar var. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirmek için daha cesur atak davranmanız gerekebilir.
17 mart-11 Nisanda gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmek daha kolay olabilir.
8 Mayıs-5 Haziranda çalışma ilişkilerinizde hareketlilik artabilir. iş görev değişiklikleri, beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizden doğan fırsatlar yakalayabilirsiniz.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekimde ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar size fayda sağlayabilir yeni kapılar açabilir. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz. 19 Temmuz-6 Eylül tarihlerinde ise bu konularda ego çatışmaları, geciken işler, ertelenen anlaşmalar huzursuzluk yaratabilir.
8 Ekim-8 Kasımda ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha atak olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz.
8 Kasım-5 Aralık yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.
5-30 Aralık iş hayatında yeni teklifler fırsatlar söz konusu olabilir. Toplantılarda ve iş ilişkilerinde daha dikkatli olmak gerekiyor.
BALIK ve Yükselen Balıklar
2015 yılından itibaren 2017 Aralık ayına kadar iş yaşamınızda size sorumluluk yükleyen ve daha çok çalışmayı gerektiren görevlere gelebilirsiniz. Devlet, patron, önemli kişilerle ilgili işlerle, yasal düzenlemelerle daha çok haşır neşir olmanız gerekebilir.
8 Nisana kadar beklenti içinde olduğunuz miras, alacak-verecek işlerinde bir takım gecikmeler ertelemeler yaşayabilirsiniz. Ortaklı kazançlarda yeniden gözden geçirilmesi gereken şeyler olabilir.
20 Şubat-17 Martta ilişkilerden, ortaklı işlerden yana kazanç sağlayabilmek için daha atak cesur hareket etmek gerekiyor.
17 Mart-11 Nisan sözleşmeler, ticari projeler, internet, lojistik-ulaşım, eğitsel işler, reklam-medya bağlantılı işlerde fırsatlar söz konusu. Yeni proje ve fikirleri, sözleşmeleri hayata geçirebilirsiniz.
11 Nisan-8 Mayıs gayrimenkul ve toprağa ait işlerden kazanç elde etmek için daha atak cesur davranmak gerekebilir.
5 Haziran-19 Temmuz ile 6 Eylül-8 Ekimde çalışma ilişkilerinizde hareketlilik artabilir. iş görev değişiklikleri, beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizden doğan fırsatlar yakalayabilirsiniz. 19 Temmuz-6 Eylül tarihlerinde ise bu konularda ego çatışmaları, geciken işler, ertelenen projeler huzursuzluk yaratabilir.
8 Ekim-8 Kasımda tarihlerinde ikili ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar size fayda sağlayabilir yeni kapılar açabilir. Karşı taraftan destek alabilirseniz kazançlı çıkabilirsiniz.
8 Kasım-5 Aralık ortaklı işlerden kazanç sağlamak, alacakları tahsil etmek için daha diplomatik olmak gerekiyor. Kredi banka vergi işlemlerine bu dönem çözüm getirebilirsiniz.
5-30 Aralık yolculuklar ve eğitsel faaliyetlerde, medya reklam basın işlerinde, yurt dışı bağlantılı işlerde yoğunluk artabilir. Yeni fırsatlar yakalayabilir ve ilişkiler kurabilirsiniz.