Anasayfa 3 Ev

3 Ev

tarafından Zeynel Eroglu

Evler  1.Ev – 2.Ev – 3.Ev – 4.Ev – 5.Ev – 6.Ev – 7.Ev – 8.Ev – 9.Ev – 10.Ev – 11.Ev – 12.Ev


3_ev

3.EV

Doğal burcu: İkizler
Yönetici gezegen: Merkür
Güçlü Gezegen: Jüpiter
Şifre: Düşünme, haberleşme

Üçüncü ev ,günlük düşünce alışverişi yaptığınız kişiler,kardeşler,komşular ile ilgilidir.Kişinin düşünme ve konuşma yeteneği ile düşüncelerini ortaya koyuş biçimini ve çevresine karşı entelektüel tepkilerini gösterir. Zihin üçüncü evle açılır İnsanların yaratıcılık ve sezgileri ile bunları kendisi yada başkalarının yararına kullanma yeteneği üçüncü evle birleşir. Yazarız, okuruz, konuşuruz, iletişim kurarız.

3.Ev Konusu ve 3.Ev Konusu Hakkında Tüm Bilgiler…

Üçüncü ev, duygularımızı, düşüncelerimizi, hayallerimizi, nefretimizi, sevgimizi, umudumuzu ifade etmeyi öğrendiğimiz bir okul gibidir. Ancak, bunları sözle ya da yazıyla ifade etmek şart değildir. Söylediklerimiz ya da, kızdığımızda, korktuğumuzda, üzgün olduğumuzda bedenimizin konuştuğu dil de bunları ifade eder. Bunlar dile getirilmeyen acı ya da tatlı düşüncelerdir. Bu evde, bilgi sınıflanmış ve geniş bir alana yayılmış bir halde bulunur.

Bu nedenle bu ev Zodyak’ın Internet’i gibidir. Birinci ev sözel desteğe ihtiyaç duyarsa hemen üçüncü eve başvurur. Üçüncü ev , naklen yayın yapan bir verici istasyonu gibidir. Bu nedenle bilgisayarların üçüncü ev tarafından yönetilmesine şaşmamak gerekir.

Üçüncü ev, doğası gereği başka insanları da kapsar. Gündelik hayatı paylaştığımız komşular, kardeşlerimiz, sık sık karşılaştığımız ve yaşamımızı etkileyen insanlar.

Bu ev, bu insanların kendilerini değil, bizim onlarla ilgili olarak yaşadıklarımızı, onlara ilişkin düşüncelerimizi yansıtır. Üçüncü ev günlük yaşamımızla, küçük ama yaşamsal düşüncelerle, yaşamımızı oluşturan olaylarla ilgilidir.

Çarşıya çıkmak hep birlikte maça gitmek, ya da deniz kenarında küçük bir dinlence. Üçüncü evle ilgili meselelerde başarılı olmak için şu iki şeyi belirlemek gerekir. Yakın çevremiz nelerden meydana geliyor ve bu çevre içinde biz neyi hedefliyoruz? Gerisi kendiliğinden gelecektir.

İlk önce doğanın mantalitesini ve genel olarak hem cinslerine kişiliğini gösterdiği şekilleri belirler. Aynı zamanda kısa seyahatleri gösterir ki bununla beklenmedik olarak gerçekleşenler kastediliyor. Aynı zamanda kız ve erkek kardeş (veya ağabey, abla ), yakın komşularla ilişkiler. Bunların arasında yaptırımlı çok entelektüel ilişkileri ve bilgileri saymak gerekir.

3.Ev konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…