Anasayfa 5 Ev

5 Ev

tarafından Zeynel Eroglu

Evler  1.Ev – 2.Ev – 3.Ev – 4.Ev – 5.Ev – 6.Ev – 7.Ev – 8.Ev – 9.Ev – 10.Ev – 11.Ev – 12.Ev


5_ev

5. EV

Doğal burcu: Aslan
Yönetici yıldız: Güneş
Güçlü gezegen: Pluto
Şifre: Yaratıcılık

Beşinci ev yaratıcılığı gösteren evdir, güneşin yaratıcı gücünün evrensel yaşam güçleri yardımı ile kişinin kendisine bir çıkış bulduğu kuvvet alanıdır. Beşinci ev aynı zamanda mahkemeler duygusal ilişkiler, çekicilik, tutku, eğlence ile ilgilidir. Kişi yaşam sevinciyle dolar; sevdiği ile yaşamın içinde aynı yer ulaşır Beşinci evi tanımlayan sözcükler yaratıcılık spekülasyon, zevk, eğlence, tutku ve risktir.

5.Ev Konusu ve 5.Ev Konusu hakkında Tüm Bilgiler…

Bizi en çok ne tatmin eder? Yaratıcılığımızı kullanmak mı? Çocuklar mı? Seks mi? Kumar mı? Romantik ilişkiler mi? Doğa mı? Bunların tümü beşinci evde bulunur. Burası, bizi mutlu eden şeyleri bulduğumuz yerdir. At yarışları, kumar ya da seks, dışa dönük zevklerdir. Ama beşinci evde içe dönük zevkler de yer almaktadır.

Sözgelimi, dünyaya bakışımızla, deneyimlerimizle, algılarımızla yoğrulmuş bir sanat eseri, ruhumuzun derinliklerindekini açığa çıkarır. Bir insanın sekste bulduğu tatmini, bir başkası meditasyon da bulur.

Yoga, hem fiziksel hem de ruhsal bir rahatlama sağlar. Hayvanlar, mal sayıldıkları için genellikle altıncı evdedirler, ama günümüzde çoğumuz zevk aldığımız için evlerimizde hayvan besleriz.

En saf haliyle eğlence de bu evdedir, sadece eğlenmek için yaptığımız şeyler. Paten kaymak, sörfle ya da yelkenle denize açılmak gibi. Çocuklar da bu eve dahildir, özellikle çocuklarımızla ilişkimiz ve çocuk sahibi olmak.

Doğanın; bağlılıklarını, zevkini, oyununu ve kalp isteklerini belirler. Beşinci ev in, çok ender olarak ta cinsel hayatı içerdiği bir anlamı vardır. Çocuklarını da belirler.

5.Ev konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…