Anasayfa 6 Ev

6 Ev

tarafından Zeynel Eroglu

Evler  1.Ev – 2.Ev – 3.Ev – 4.Ev – 5.Ev – 6.Ev – 7.Ev – 8.Ev – 9.Ev – 10.Ev – 11.Ev – 12.Ev


6_ev

6. EV

Doğal burcu: Başak
Yönetici gezegen: Merkür
Güçlü gezegen: Uranüs
Şifre: İş sağlık

Altıncı ev beşinci evdeki yaratıcılığın verimini görmek için ayrıntılı yöntemlerle sıkı çalışmayı simgeler.

6.Ev Hakkında Detaylı Bilgiler

Altıncı evde kişi kendini tanıyıp gerekli basit işlerle karışık ayrıntıları anlayarak sahneyi bırakmasını öğrenir. Altıncı ev kişinin beslenme, giyinme, düzenliliğini, dış görünüşü yönetir. Aynı zamanda yaşadığı topluma uyumunu, işlerine nasıl tepkiler verdiğini gösterir. Altıncı evi tanımlayan sözcükler çalışma, sağlık, iyi beden, hizmet, iş, kişisel çabadır.Altıncı ev, iş hayatımızla ilgilidir.

Mesleğimizde her gün yerine getirdiğimiz işler. Hastalıklar da bu eve dahildir. Ancak bu evde karşımıza çıkan hastalıklar genellikle ölümcül değildir, bu tür hastalıklar sekizinci eve aittir. Bu evde genelde beslenmeyle ilgili ya da iş hayatımızdan kaynaklanan hastalıklar bulunur.

Çalıştığımız alanda kendimizi gerçekleştirebiliyor muyuz? İşimiz, faturalarımızı ödememizi sağlamanın dışında bize bir şey veriyor mu?

Altıncı ev ile ilgili karşımıza çıkacak sorunların üstesinden gelmek için, yapmaktan zevk aldığımız, kendimizi geliştirebileceğimiz bir alana yönelmeliyiz. Sonra da kendimize bu işle hayatımızı kazanıp kazanamayacağımızı sormalıyız. Yanıt olumluysa, bu işi yapmak bizi her açıdan tatmin edecektir.

Doğanın sağlığını ve aynı anda da beslenme veya giyinme gibi vücuduyla alakalı şeyleri belirler. Ayrıca kendi egosunun okült gelişimini belirten çok gizli ve çok özel bir ilişki vardır.

Herhangi bir fonksiyonda kullanabileceği her insanla olan ilişkisini, ve sadece evcil anlamda değil, küçük ve özellikle vahşi hayvanlarla olan ilişkisinden bahseder. Bir de özel bir şekilde, tarımla beraber bununla alakalı bütün vurgunları eğlence harici bütün kazanca dair bilgi verir.

6.Ev konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…