Anasayfa 7 Ev

7 Ev

tarafından Zeynel Eroglu

Evler  1.Ev – 2.Ev – 3.Ev – 4.Ev – 5.Ev – 6.Ev – 7.Ev – 8.Ev – 9.Ev – 10.Ev – 11.Ev – 12.Ev


7_ev

7. EV

Doğal burcu: Terazi
Yönetici gezegen : Venüs
Güçlü gezegen: Satürn
Şifre : Ortaklık

Yedinci ev, ikili ilişkiler ve bizim eylemlerimize karşı diğer insanların verdiği tepkilerin nitelikleri ile ilgilidir.

7.Ev Hakkında Detaylı Bilgiler

Hayatınızda seçeceğiniz eş ya da ortağınızın tipini de tanımlar. aynı zamanda anlaşmalar, sözleşmeler, yasal ilişkiler yakın dostlukları da kapsar ticareti yönlendirir. Yedinci evi tanımlayan sözcükler evlilik, birlikte yaşam ortaklık ve yakın ilişkilerdir. Aşık oluruz, evleniriz, bütün hayatımızı o özel kişiye bağlarız. Bağlılık, yedinci evi tanımlar. Gerek işte gerek özel hayatınızda yakın ilişkiler, eşitliğe dayanır.

Yedinci evde , alt ya da üst yoktur. Denge, bu ilişkilerin yürümesini sağlayan temel öğedir. Ama bağlılık bazen yerine getirilmesi güç bir söz de olabilir. Herhangi bir ortaklıkta, kendimizi her zaman eşimizin yerine koyarak hareket etmemiz, olayları onun gözüyle görmemiz gerekir.

Kendimizi onun dünyasına yabancı hissediyorsak, bu ilişki bilincine varmamız gereken yönlerimize işaret ediyor olabilir. Genel olarak yedinci ev  “açık çatışmalar” la, “açık düşmanlar” la da ilişkilendirilir. Bu evde yüzünüze gülüp arkanızdan sizi çekiştiren dostlara yer yoktur. Bu tür ilişkiler on ikinci evdedir. Burada düşmanlarımız kim, bilirsiniz.

Doğanın partnerlerini, özellikle evlenme aynı zamanda iş ve başka işbirliğinin gerektiği durumları belirler. Anlaşmazlıkları ve kendisine açıkça karşı gelen insanları gösterir.

7.Ev konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…