Anasayfa Açı Yapanlar

Açı Yapanlar

tarafından Zeynel Eroglu

Açılar – Açı Yapanlar – Açı Yorumları – Güçlü Açılar – Güneş Açıları – İkincil Önemli Açılar
Kare Açılar – Önemli Açılar – Karşıt Açılar – Üçgen Açılar

AÇI YAPANLAR

aci_yapanlarGüneş diğer gezegenlerle oluşturduğu açılara göre, bilinçliği, kişiliği, idare gücünü etkiler. Ay ise bu açılara göre, bilinçaltındaki otomatik tepkilerle kişinin geçmişteki davranış biçimlerini etkiler. Her gezegenin oluşturduğu açıya göre bu özellikler değişmektedir.

Açı Yapanlar Konusu ve Açı Yapanlar Konusu Hakkında Tüm Bilgiler…

GÜNEŞ
Güneş’in diğer gezegenlerle oluşturduğu açılar olumlu ve olumsuz oluşuna göre; bilinçliği, kişiliği, irade gücünü, etkin yaşantıyı ve dış görünüşü etkiler.Doğum haritasındaki diğer gezegenlerin durumu ne olursa olsun, zayıf birgüneşi olan kişi tüm yaşamı boyunca fazla ilerleyemez. Güneş’in etkisini zayıflatan bakış açıları kişinin enerjisini kısıtlar, eline geçen fırsatları kullanma cesaretini yok eder.

AY
Ay’ın diğer gezegenlerle oluşturduğu açılar bilinçaltında otomatik tepkilerle, kişinin geçmişteki davranış biçimlerini etkiler. Ay, dişi ve edilgen karakter taşıdığından, çevre etkisine karşı davranış biçimi ile, çocukluktan kalma davranış alışkanlıklarını gösterir. Bir kadının doğum haritasında ise Ay, temel dişiliği, annelik yeteneğini ve sağlığını etkiler. Ayrıca annesinin o kişiyi nasıl etkilediği de Ay’ın durumuna bağlıdır.

MERKÜR
Merkür, nötr bir gezegen olarak bilinir. Zihinsel yetenekleri, sinir sistemini, konuşma ve haberleşmeyi, belleği etkiler. Doğum haritasında Merkür’ü güçlü olan kişiler yaşamlarında çok yükselirler. Bu gezegen zeka ile diğer yetenekleri birleştiren en önemli öğedir.

VENÜS
Venüs’ün diğer gezegenlerle oluşturduğu açılar arkadaşlığı, kişisel duygusal ilişkileri, artistik yaratıcı yetenekleri ve iş ilişkilerini etkiler. Başkaları ile olan ilişkilerde zorluk ya da kolaylıkların hangi yönlerde olduğunu; sosyal, duygusal ve cinsel eğilimlerin hangi alanlara yöneldiğini gösterir. Bir kadının doğum haritasında Venüs güzellik,varlık ve insanları çekme yeteneği ile, sevgi ve sahip olmak istediği şeyleri gösterir. Bir erkeğin doğum haritasında ise Venüs,o erkeğin elde etmek istediği kadının tipini belirler.

MARS
Mars, enerjik ve güçlü etkileri olan bir gezegen olup, diğer gezegenlerle oluşturduğu bakış açıları, kişinin dinamik eylemlerle kendini ortaya koyuş yeteneğini,eylemlerinin yapıcı ya da yıkıcı oluşunu,yaşamının eylemle etkilenen diğer alanlarını gösterir.Mars sert bakış açıları yapıyorsa, o kişi kaba ve dik davranışlarıyla çevresini hiçe sayar. Böyle bir Mars bozuk yaratılış, öfke, taşkınlık ve yabanlığa neden olur.Mars’ın Merkür, Jüpiter ve Satürn’le oluşturduğu bakış açıları olumlu ise çok yardımcı olur.Merkür zihinsel kavrayış, Satürn disiplin, Jüpiter ise başkalarını düşünme eylemi sağlar. Bir kadının doğum haritasında Mars,o kadının elde etmek istediği erkek tipini belirler. Erkeğin doğum haritasındaki Mars ise, o erkeğin kadınları elde etmek için erkekliğini nasıl kullandığını gösterir.

JÜPİTER
Jüpiter’in diğer gezegenlerle oluşturduğu açılar kişisel gerçekçiliği, iş bilgisini, paylaşılan sosyal, felsefi ve dinsel eğilimleri belirler. Kişinin ahlak ve felsefesinin davranışlarına olan etki alanını belirler. Genel gelişimin nasıl olacağı, hangi yönde kullanılacağı daJüpiter’e bağlıdır. Jüpiter sert bakış açıları yapıyorsa,o kişi alışılmış sosyal davranışlarla kurallara uymakta zorluk çeker. Açıyı oluşturan gezegenlerin nitelikleri ise o kişinin bağlı olduğu sosyal topluluk için neler yapabileceğini belirler.

SATÜRN
Satürn’ün diğer gezegenlerle oluşturduğu açılar, kişisel disiplinin ortaya konuş biçimini, yaşamını nerede ve nasıl kuracağını gösterir. Zayıf bir Satürn,kişinin gelişmesine engel olur. Satürn’le bakış açısı yapan, diğer gezegenler ise, kişinin nerede ve ne tür doyumlara yöneldiğini, geçmişteki yanlışlarını nasıl düzelteceğini, deneylerle kişiliğini nasıl geliştireceğini gösterir. Satürn sert etkiler alıyorsa kişiyi bencil, katı davranışlı yapar. Olağan yaşam ilişkilerini, sosyal yaklaşımlarını kısıtlayarak şanssızlık ve kişisel beklemelere yol açar. Satürn’ü doğum haritasında güçlü olan kişiler tutkulu olup, Satürn’ün bulunduğu burç ve evin simgelediği konularda önemli, kalıcı değerleri olan işler yapmak isterler.

URANÜS
Uranüs’ün diğer gezegenlerle oluşturduğu açılar, kişinin olağan davranış modellerinden ayrıcalıklar ile yeni keşiflere yol açan bilimsel yeteneklerini gösterir. Uranüs’ün yapacağı dramatik değişikliklerin olumlu ya da olumsuz oluşu, oluşturduğu bakışaçısına bağlıdır. Kötü etkili bir Uranüs kişiyi anlaşılmaz, kararsız ve güvenilmez yapar. Uranüs’ün simgelediği gerçek özgürlüğe ancak Satürn’ün dersi olan kendini disipline etme öğrenildikten sonra ulaşılabilir; çünkü dayanamayan özgürlük kısa ömürlü ve yıkıcıdır. Güçlü bir Uranüs doğa üstü yetenekler verir.

NEPTÜN
Neptün’ün diğer gezegenlerle oluşturduğu bakış açıları kişinin yaşamına ruhsal etkilerin girdiği alanları belirler. Olumlu etkiler sanat, müzik, sinema, sahne ve fotoğraf alanlarında ortaya çıkan duygusal güçler verir. Yüksek düzeyde ruhsal gelişmeye yol açar. Bu kişiler geleceği görebilir, telepatik etkiler gönderip, zihinsel hayaller alabilirler. Neptün kötü etkiler almışsa kendi kendini kandırmaya ve gerçekçi olmayan tutkulara neden olur.

PLUTON
Pluton’un diğer gezegenlerle oluşturduğu bakış açıları, kişinin kendini ortaya koyuş biçimini, nasıl yenilendiğini, temel irade ve enerji ilkelerini gösterir. Pluto, doğanın fizik üstü güçleriyle iradeyi de etkiler. Kişinin kontrolü dışında, kişisel olmayan güçlerini, kişinin yaşamını nasıl değiştireceğini gösterir.

Astroloji Açı Yapanlar konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…