Anasayfa AKREP BURCU

AKREP BURCU

tarafından Zeynel Eroglu

Koç Burcu – Boğa Burcu – İkizler Burcu – Yengeç Burcu – Aslan Burcu – Başak Burcu
Terazi Burcu – Akrep Burcu – Yay Burcu – Oğlak BurcuKova Burcu – Balık Burcu


AKREP BURCU

Sizi anlatacak iki kelime vardır. Yaşam ve Ölüm. Sizin için her zaman iki uç vardır. Ve siz her zaman tek bir taraftasınız. Sizi tanımlamak oldukça zordur. Üstün kişiliklisiniz. Yarım yamalak işlerden hoşlanmazsınız. Yaşamın her alanında tutkularınız vardır. Yaşam güçleriniz olduğu kadar fiziksel güçleriniz de kuvvetlidir. Gözler sizin için önemlidir. Güçlerinizi gözlerinden okuyabilirsiniz. Felsefeniz yâ hep ya da hiçtir. Şımarık, bencil ve yalancı insanları sevmezsiniz… 

Bazen patavatsız, kaba olursunuz. Uzlaşmaya kolay kolay yanaşmazsınız. Düşüncelerinizin doğrultusunda davranırsınız. Dikkate alınmaktan hoşnut olursunuz. Kuşkucu bir yapıdasınız, bu yüzden sizi kolayca inandıramazlar. İnandıklarınızı da sonuna kadar savunur ve bunun için gereken mücadeleyi verirsiniz.

Nefret ve eylemleriniz kişiseldir. Siz işlerinizi tek başınıza yapmayı seversiniz. Yaşam sizin için ciddi bir iştir. Sabır, özen ve ilgiyle çalışırsınız. Hedeflerinize kilitlenirsiniz. Siz kendinizi kandırmaz, gerçeklerle yüzleşirsiniz. Zayıf kişiler zehirlerini içlerine akıtır ve kendi yıkımlarına neden olurlar. Kötü bir kişi ise öç almak için elinden geleni yapar. Gücünüzü olumlu yönde kullanırsanız iyi bir önder olursunuz.

Size verilen bir armağanı veya yapılan bir iyiliği asla unutmaz ve karşılıksız bırakmazsınız. Din ve teoloji özel ilgi alanınızdır. Özellikleri taşıyan erkek yenilmek ve yılmak nedir bilmez. Siz kendi yasalarınızı uygular ve bir başkasının sizin için ne düşündüğü sizin zerre kadar ilgilendirmez, kendi bildiğinizi okursunuz.

Cinsellik yaşamınızın bir parçası olduğu için çok önemlidir. Ölüm ise sizin için yaşamın diğer bir gerçeğidir. Flört etmeyi seversiniz. Duygusal ilişkileriniz sıcak ve samimi olmasına rağmen ilişkilerinizde istikrar pek gözlenemez. Yönetmeyi sevdiğinizden hem yakınlarınızı hem de arkadaşlarınızı yönetmeyi seversiniz.

Siz tutkulu ve heyecanlı, aynı zamanda kıskançsınız. Kişiliğinizi istekleriniz yönetir. Bu isteklerinizi gerçekleştirmek için her türlü zorluğu aşarsınız. Karşı konulmazlığınız sizin hazinenizdir. Tutkunuzu kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

Seks merkezli yaşam tarzınız vardır. Ateşli ve çekici birisiniz. Âşık olduğunuzda aşkınız için savaşırsınız. Buna rağmen sadık kalmanız zordur. Çok çalışmayı ve eğlenmeyi seversiniz.

Tutkularınızın esirisiniz.  Derin, gizemli bir güzelliğe sahipsiniz. Çekici, gururlu ve güvenilirsiniz. Bilinmeyenleri araştırmaya ve öğrenmeye meraklısınız ama anlaşılmaz bir şekilde bütün araştırmalarınızdan ve deneyimlerinizden sapasağlam çıkarsınız.

Güçlü ve değerli bulduğunuz kişilere inanılmaz bir sadakat gösterirsiniz. Zayıflıklara tahammül etmezsiniz. Her şeyine sahip çıkan bir insansınız, ama size sahip çıkılmasını istemezsiniz. Yaşama ihtirası içinde bazen neredeyse sizi boğacak, ama gerçek bir fırtınada, soğukkanlı, sakin mantığı ve çelik gibi gücü bir cankurtaran olacaktır.

Siz kendinizi çocuklarınıza adarsınız. Onlarla ilişkileriniz biraz serttir. Çocuklarınızın soru sormasına izin vermezsiniz. Bu özellikde doğan çocuklara enerjilerini doğru kullanmayı öğretmek gerekir.

DİĞER ÖZELLİKLERİ

Daima aşırı uçlarda yaşarsınız. Hayat görüşleriniz “ya hep, ya hiç” prensibine dayanır. Yaşamınızda renkler yoktur. Var olan renk sadece siyah ve beyazdır. Olanla yetinmek, ortalarda kalmak size hiç mi hiç uymaz. Hedefiniz daima, her şeyde derinleşmek, en zirveye ulaşmaktır. Bir şey, “ya olacaktır, ya olacaktır”. Olursa olur, olmazsa olmaz değildir.

Siz pek çok kişinin göremediği çok farklı ve gizli noktaları görebilirsiniz, birbirine bağlayabilir ve bir netice elde edebilirsiniz. Asla olayların, konuların kıyısında kalmazsınız. Araştırır, analız eder ve sırlarına inersiniz. Hangi konuyu, hangi alanı seçerseniz seçin sonunda mutlaka başarılı olacaksınız. Zaten başarılı olma isteği sizde bir hırs şeklindedir. Ancak bu hırs ters dönüp en aşağılara düşmeniz de mümkündür. Kimselerin sizi geçmelerine izin vermezsiniz. Zirvede sizin bayrağınız dalgalanmalıdır.

Geçinilmesi oldukça zor bir yapınız vardır. Sizi memnun etmek zordur. Mutlaka bir yerden bir huzursuzluk çıkaracak şey bulursunuz, mantıklı veya mantıksız.

Son derece kıskanç ve kincisiniz. Size yapılan kötülük saydığınız şeyleri asla unutmaz ve öç almadan rahat etmezsiniz.

Genellikle davranışlarınızda başkalarına nispet veya öç alma duygusu yattığından, uzun vadede de olsa haksızlık yaptığınız şeyler neticede size zarar verir. Kendi kendinizi mahveder. Yanı, artık kaçacak delik bulamayan akrebin kendi iğnesi ile zehirini kendine sokması gibi.

Çok iyi bir dost ama bir o kadar da çok kötü düşmansınız. Sevdiğinizin, size bağlı olan kişilerin her ihtiyacını, ondan evvel düşünür ve yardım edersiniz. Onun için her şeyi yapar. Son derece sadık ve düşünceli bir dost olursunuz. Ama kızdırırsanız, bir kötülük yaparsanız ya da onun isteklerine ters düşerseniz yandınız. Sizi asla rahat bırakmaz. Nefreti sonsuzdur.

Gizlilik, suskunluk ve kararlılık önemli özelliklerinizdir. Kendinizi saklar ama herkesin sırlarını öğrenmek istersiniz. İyi bir gözlemci, iyi bir dinleyicisiniz. Sır tutarsınız. Zaten siz çok konuşmazsınız. Daha ziyade dinlemeyi tercih edersiniz. Yüzünüzde soğuk bir ifade vardır, ancak az kullandığı gülmesi ile yüzü ışıklanır ve ısınır. Emir almak, hükmedilmek, güdülmek için var değilsinizdir. Kimsenin boyunduruğu altına girmesiniz.

Seks gücünüz fazladır. Son derece çekici, esrarlı ve seksisiniz. Sevdiğiniz kişi sadece sizin olmalıdır. Bu konuda çok kıskançsınız. Olur, olmaz şeyler için sevdiğinizi suçlarsınız.

Aldatılırsanız, bir ajan gibi araştırırsınız, bulur ve elinizden geleni ardınıza koymazsınız. Acımasız olursunuz. Arkadaşlarınızı da başkaları ile paylaşmak istemezsiniz. Şayet sevdiğiniz kişi sadıksa o zaman, yuvanıza bağlı ve onları çok fazla düşünen, ihtiyaçlarını yerine getiren biri olursunuz.

Ölüm, ölüm ötesi, mistik, felsefi, bilim ve dini konular ilgi alanınız içindedir. Bu konuları araştırmak, derinliğine inip sırlar bulmak istersiniz. Sezgileriniz de çok güçlüdür. Bu yolla aldıklarını iyi değerlendirirsiniz.

Gizli işler planlama, uygulamada çok başarılısınız. Az konuşmayı başarabildiğiniz için, sinsice, sessizce iş yürütmek sizin için çok kolaydır.

Şiddet, öfke, geçimsizlik, normal dışı istekler, seks düşkünlüğü, kuşku kuruntu, kendi hatalarının acısını başkalarından çıkarma, tatminsizlik ve hırslı istekleriniz yüzünden etrafınızdakilere hayatı zehretme gibi durumlar hep sizde görülen hallerdendir.

Diğer uçta da bambaşka bir kişiliğiniz vardır. Bunlar aklını kullanan, gayretli, hırslı ama başarmak için, sezgi ve analiz güçleri ile ileriyi görerek toplumda zirve noktasına gelebilmiş, insanlığa faydalı, yetenekli ve kesin başarılı insansınız. Ama gene de zor bir kişiliksiniz.

Şöyle veya böyle, neticede sizin ile geçinmek oldukça zordur. Çünkü kendinizi asla açmaz. Buna karşın, karşınızdakinin zayıf ve kuvvetli yönlerini çok iyi görür ve böylece istediğiniz gibi davranırsınız. Yani ipler sizin elinizdedir. Maddeye, paraya önem verirsiniz. Tutucusunuz. Aldığınız kararlardan asla dönmezsiniz. Çok güçlü ve sabırlısınız. Kolay kolay kimseye güvenmezsiniz. Dostunuz yok gibidir. Arzunuz sürekli güven içinde olmaktır.

Dostluk veya beraberliklerinizde hâkim unsur maddi veya manevi menfaat duygusu ağır basar. Kolayca nankörlük yapabilirsiniz. Dostluklarınızdan hiç bir zaman emin olunmaz; arkadan vurabilirsiniz.

Sadistçe yönleriniz de vardır. Hem korkar, hem de kendi canının yanmasından adeta zevk alırsınız. Bedensel acı adeta size zevk verir. Yani başkalarına yaptığınız gibi kendinize de acımasız davranabilirsiniz. Ölümden ve kan görmekten korkarsınız.

Ayrıca kendi düşüncelerinizin, gizli planlarınızın başkaları tarafından anlaşılacağı düşüncesi sizi çok tedirgin eder. Onun için susarsınız. Yaşam boyu hırslan, enerjiniz, kin ve nefretiniz, yaşam hırslarınız asla bitmez. Adeta ölüme meydan okursunuz.

Olayları analiz etme, derinliğine inerek bulduklarınızı birbirine bağlayıp netice çıkarmada çok cin fikirlisiniz. İyi bir dedektif, ajan veya zor ve gizli işleri çözümleyici olursunuz. Ayrıca hemşirelik, doktorluğun ağır dalları ve gizemli sanatkârlık sizin için çok uygun alanlardır.

×