Home BÜYÜLER Aşk ve Bağlama Büyüleri Kesin Tutar Mı?

Aşk ve Bağlama Büyüleri Kesin Tutar Mı?

by Zeynel Eroglu
1 comment

ask ve baglama buyuleri kesin tutar mi

Aşk ve Bağlama Büyüleri Kesin Tutar Mı? Tutmaz Mı?

Bu Sorunun cevabına EVET demek, düpedüz Allah’a şirk koşmak demektir. Büyü olsun, sihir yada cin çarpması olsun ve hatta kişiye bu yolla etki verilmiş bir rahatsızlık olsun şifayı önce Allah’dan dilemenin önemini bir çok kereler altını çizerek aktardık ve vurguladık. Dünyada ve Kainatta, yaratılmış olan her yerde, yaratılmış olan her şey’de hüküm ve söz sahibi Yüce olan Allah’tır. Allah istemeden hiçbir şey olmaz, İnsanın aldığı nefes sayısı belli iken ve kazanın ve kaderin Allah’ın hikmetleri olduğu bilinirken yapılan bir iş yada amelde kesin diye bir hüküm verilemez. Allah dilerse her şey olur ve olacaktır. Örneğin; siz bir konuda vefk hazırlatacaksanız, zaten bu vefki hazırlatacağınız, Allah’ın bilgisi dahilindedir ve kaderinizde yazılıdır. İşte Ayetler:

“Hiç şüphesiz, Biz her şeyi kader ile yarattık.” (Kamer Suresi,49. Ayet)

“Onların işlemiş oldukları herşey kitaplarda (yazılı)dır.” (Kamer Suresi, 52. Ayet)

“Küçük büyük herşey satır satır (yazılı)dır.” (Kamer Suresi, 53. Ayet)

“De ki: “Allah’ın dilemesi dışında, kendim için zarardan ve yarardan (hiç bir şeye) malik değilim. Her ümmetin bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler.” (Yunus Suresi, 49. Ayet)

“Senin içinde olduğun herhangi bir durum, onun hakkında Kur’an’dan okuduğun herhangi bir şey ve sizin işlediğiniz herhangi bir iş yoktur ki, ona (iyice) daldığınızda, biz sizin üzerinizde şahidler durmuş olmayalım. Yerde ve gökte zerre ağırlığınca hiç bir şey Rabbinden uzakta (saklı) kalmaz. Bunun daha küçüğü de, daha büyüğü de yoktur ki, apaçık bir kitapta (kayıtlı) olmasın.” (Yunus Suresi, 61. Ayet)

Aşk ve Bağlama Büyüleri Kesin Tutar Mı? Hakkında Bilgiler

Tüm bunların Allah’ın izni dahilinde olduğunu anlattık. Ancak şu da bir gerçektir. Aşk ve Bağlama büyüleri yada Vefkleri kişinin kaderinde vardır ve yapılır, yaptırılır. Hiçbir kavramda kesinlik yoktur ancak; tüm kural ve kaidelere bağlı olarak yapılan işlemler, özellikle sevgi ve aşk konularında ki işlemler çoğu kez başarıya ulaşmıştır. Ancak İlmini bilen biri tarafından uygulanırsa… İşte ilim burada kilit vazifesidir. İlim ve Tecrübe olmadan yapılan hiçbir iş yerine ulaşamaz. İlim demek; havas, cifir, ebced, yıldızname ve sayılamayacak kadar geniş islam hazineleridir. Tecrübe ise bu ilimleri layıkı ile yerine getiren kişide olan bir kavramdır. Bilgi, ilim ve tecrübe olmadan başarıya ulaşmak nerede ise imkansız olacaktır.

Yaptığımız ve uyguladığımız bir çok Aşk ve Bağlama işlemlerinde, bizler Allah’ın izni ile başarılı sonuçlara ulaştık, çünkü her zaman yaptığımız işin arkasında durduk, alternatif çözüm yolları ürettik ve kişilere sırt çevirmedik. Ulaştığımız her sonuçta Allah’a şükretmeyi de bir görev ve vazife bildik. Tıpkı Yunus’un dediği gibi:

“İlim, ilim bilmektir, İlim, kendin bilmektir…”

Unutmayalım; bir insan ilim ve irfan sahibi ise, o ilme hak kazanmıştır. Kendini bilmeyen bir insanda ilim aranmaz. Yüce Allah verdiği ilmi verdiği kişiye taşıdığı değerler nedeni ile verir…

Aşk, Bağlama, Sevgi, Büyü ve bir çok konuda kafanıza takılan sorular varsa bizi arayabilir, çekinmeden sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

1 comment

NERGİZ H 14/01/2022 - 23:46

Kıymetli hocam Allah sizden razı olsun daha 1 ay olmadan yaptığımız işlemler etkisini göstermeye başladı. Size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum.

Reply

Leave a Comment