Home ASTROLOJİ Aslan burcu karakteristik özellikleri

Aslan burcu karakteristik özellikleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Sayfada Neler Var?

Aslan burcu karakteristik özellikleri

Aslan burcu karakteristik özellikleri

Aslan burcu karakteristik özellikleri

Zodyak’ın 12 burcundan beşinci burç olan Aslan burcunun döngüsü her yılın 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Aslan burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Aslan burcunu ziyaret ederek ateş enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Aslan burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Aslan burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan burcu özellikleri (23 Temmuz – 22 Ağustos)

 • Sembolü: Aslan
 • Elementi: Ateş
 • Niteliği: Sabit
 • Yönetici gezegeni: Güneş
 • Renk: Altın sarısı, sarı, turuncu
 • Gün: Pazar
 • Uğurlu sayılar: 1, 3
 • Uğurlu taşları: Akik, Kehribar, Oniks, Topaz taşı, Kaplangözü
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Kalp, üst sırt, omurga
 • Olumlu özellikleri: Cesur, kibar, cömert, sadık, koruyucu, dobra, eğlenceli
 • Olumsuz özellikleri: Küstah, müsrif, özensiz, taş kalpli, kıskanç, saldırgan
 • En sevdiği şeyler: Kameralar, şarkı söylemek, yakınlık kurmak, iltifat, güzel kıyafetler, tiyatro, pahalı şeyler, tatiller
 • Nefret ettiği şeyler: Görmezden gelinmek, yavan yemekler, yalnız kalmak, vedalar, kral-kraliçe muamelesi görmemek
 • Gizli tutkuları: Dünyayı yönetmek
 • Güçlü yanları: Yaratıcı, tutkulu, cömert, cana yakın, neşeli, esprili olmaları
 • Zayıf yanları: Küstah, inatçı, benmerkezci, tembel, katı olmaları

Aslan burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Aslan burcu dört sabit burçtan biridir; diğer dört sabit burç ise Boğa, Akrep ve Kova’dır. Bu burçlar her mevsimin ortasına denk gelir. Bunlar dengeleyici burçlardır; kendilerine bir amaç belirler ve sonra da inşa etmeye başlarlar. Öncü burçların öne attığı heyecanlı fikirleri alır, bunları somut bir şeye dönüştürürler.

Aslan burcu ateş elementiyle yönetilen üç burçtan biridir (diğer ikisi Koç ve Yay’dır). Zodyak’ın ikinci ateş burcu Aslan olduğu için, Aslan burcunun sıcaklığı, bir kıvılcımı herkesin hissettiği büyük bir yangına dönüştürür. Pek çok Aslan burcu doğuştan sanatçı ve liderdir. Aslan burcu gezegen döngüsünün etkisi altındayken hepimiz sahne ışıklarını üzerimize çekme arzusuyla yanıp tutuşuruz. Aynı zamanda insanların damarına basan, fazla talepkâr, patronluk taslayarak insanları çıldırtan kişilere dönüşebiliriz.

Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu cana yakın ve hayat doludur; her zaman gülmeye ve güzel zaman geçirmeye çalışır. En zor problemleri bile çözebilecek bir zekâya sahip olabilen Aslan burcu pek çok karmaşık durumun çözümünde kolaylıkla inisiyatif alır. Evrenimizin merkezinde duran Güneş tarafından yönetilen Aslanlar öz farkındalık arayışı içindedirler ve egoları sürekli olarak büyür (Güneş de egoyu ve maskülen enerjiyi temsil etmektedir). Arzularının ve kişiliklerinin farkında oldukları için ihtiyaç duydukları her şeyi kolayca isteyebilirler ama bir o kadar kolayca da başka insanların ihtiyaçlarını görmezden gelebilirler. Bir Aslan burcu kazanımlarına ve diğer insanların bu kazanımları nasıl gördüğüne çok kafayı takarsa kolay lokma haline gelir, çabucak alaşağı edilebilir.

Aslan enerjisi doğal olarak dışavurumcu ve şaşaalıdır. Bizi en çok istediğimiz projelerimiz ve sevdiklerimiz konusunda koruyucu kılar. Yüreğimiz tarafından yönetilmemizi sağlar. Aslan burcu gezegen geçişi sırasında arzularımızın şaşaasına teslim olur, dışavurumcu hale gelebiliriz. Aslan enerjisi etrafımızdaki insanları hor görmemize, bir gruptaki her bireyin değerli olduğunu unutmamıza sebep olabilir. Yine de Aslan sezgilerini güçlü bir liderliğe sevk edebilir ve herkesin gün ışığından nasiplenmesine izin verebiliriz. Doğru kullanıldığında Aslan enerjisi diğer insanları uyandırır, canlandırır ve güçlendirir.

 

Aslan burcu kadını

Aslan burcu (23 Temmuz - 22 Ağustos)

 

Aslan burcu kadını – Aşk

Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu kadını tutkulu ve cana yakındır; duygularını kolaylıkla ve açık bir biçimde gösterir. Âşık oldukları zaman sevdikleri kişiye karşı eğlenceli, sadık ve oldukça cömert olurlar. Avının peşinde bir aslan kadını dişli bir biridir, avıyla arasına giren herhangi bir şeyi ortadan kaldırmasını bilir.

Aslan burcu kadını – Cinsellik

Aslan kadınları romansın dilini çok iyi bildikleri için cinsellikleri oldukça içgüdüsel olabilir. Fiziksel dünyaya sıkı sıkı tutunan Aslan kadınlarının bedenleri ve cinsellikleri özgüvenli ve güçlüdür. Hiçbir zaman isteklerinden, zevklerinden ve seksten utanmadıkları için aşırı iffetli olmaktan hazzetmezler. İnsan vücudundan, bu vücutla yapılabilecek eğlenceli, tuhaf ve harika şeylerden utanıyorsanız bu vahşi kedi size günün sonunda hepimizin sadece birer hayvan olduğunu hatırlatmanın dahiyane bir yolunu bulacaktır.

Aslan burcu kadını – İlişkiler

Hemen hemen tüm ilişkilerinde lider rolünü üstlenirler; bağımsızlık ve inisiyatif alma ihtiyaçlarına sıkı sıkıya tutunurlar. Bu durum partnerlerini zaman zaman yorabilir, bilhassa Aslan burcu kadını kendi isteklerini dayatıp burunlarını sokmamaları gereken işlere burunlarını sokmaya başladıkları zaman can sıkıcıdır. Aslan kadının öz farkındalığı yüksek, makul ve onun kadar zeki biriyle birlikte olması gerekmektedir. Ayrıca bu kişinin kendilerini ifade etme ve kendileri için savaşma gücü yüksek olmalıdır, yoksa Aslan’ın güneşi onları kavurabilir.

Aslan burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Parlak koyu renkler, güçlü saçlar, stiletto ayakkabılar… Çoğu Aslan kadını gücüne vurgu yapan bu tarz şeylerle dikkatleri üzerine çekmeyi sever; hepsi bu kadar iddialı olmasa da çok konuşulacak türden sıra dışı şeyler giymeyi severler.

Aslan kadını hakimiyet alanı olan evinin her santimetrekaresini dekore etmeye bayılır. Yaşadığı yerde sadece bir süreliğine de kalsa bunun için zaman harcamayı sever.

 

Astroanaliz İletişim Zeynel Eroğlu
İyilik daima sizinle olsun…

İlgili Yazılar

Leave a Comment