Home Genel Astroloji yorumun günlük yaşama katkıları

Astroloji yorumun günlük yaşama katkıları

by Zeynel Eroglu
0 comment

Astroloji yorumun günlük yaşama katkıları

Konuya yabancı olanların ilk aklına gelen soru şudur: “Peki haritama baktırayım da, bu harita yorumunun bana pratikte yararı nedir?

Yani gündelik yaşamda kullanabilecek miyim aldığım ayrıntıları?”  Elbette uygulaması olmayan, günlük yaşama yansımayan ve yaşantımızda bize karmaşık yada bilinemez gelen olayları çözmeyecekse bu disipline sebep danışalım ki?

Astroloji yorumun günlük yaşama katkılarını anlayabilmek adına astrolojinin ve doğum haritasının işlevini iyi anlamak gerekir.

Astroloji, evrende uyumun ve simetrinin var olduğunu, bunun yanında herkesin bu uyum ve simetrinin bir parçasını oluşturduğunu göstermesi açısından mühimdir.

Kişinin her çeşitli özelliğini, yeteneklerini, zayıf ve kuvvetli yönlerini bir arada, tek bir harita üzerinde görmenin şeklini işaret eder bizlere…

hepimiz, eşsiz ve benzersiz bir bütündür.

O bütüne ait tüm veriler ise okumasını bilenler adına doğum haritasında saklıdır ve bu tüm evrensel bir perspektif arasında sonsuz değişkenli potansiyeller olarak karşımıza çıkar.

Ebedi değişkenli olasılıklar potansiyeline sahip olan insan, Astrolojinin doğum haritaları aracılığı ile sorularına cevap bulur.

Doğum haritası, herkesin saat, yer, tarih şeklinde verdiği konumlarına göre genel hatları ile olasılıklarını, potansiyelini ve haritasına göre değişmezlerini ortaya çıkarır.

Daha fazla, kişiliğin olası gelişiminin temel hatlarını simgeler.

Yıldız haritasını bir yol haritası gibi de düşünmek mümkündür. isterseniz siz buna Yıldızlara Yolculuğun haritası da diyebilirsiniz.

Sebebiyse haritanızın verilerini tam olarak değerlendirdiğinizde, kendinizi iç uzayına yolculuk yapmış, bir yıldız kaşifi gibi hissedeceksiniz. hepimiz aynı sorunlara çevrilmiş durumdayız.

Astroloji bu benzer sorunlara, gerçek yapımıza en müsait merceği tutmaya çalışır. hayatımızın gerçek amacını, evliliğimizi, çocuklarımızı, kariyerimizi, geleceğe ait olayları, şu anda yaptıklarımızın hayat programımıza elverişli mi?merak ediyoruz.

Kişiliğimizle yaşam programımızın çatışması sıkıntı ve huzursuzluk getirir.

Amaçlardan bir öteki de bu çatışmaların önüne geçmek, huzurlu ve dingin bir bakış  açısı ile gerekenleri yapmayı sağlamaktır.

Astroloji  insanını kendi yaşamını eylemleriyle; ihtiyaçları, korkuları ve becerileri doğrultusunda her gün yine biçimlendirebileceğini bilir.

Ve asıl bu nedenle çok yararlıdır. nedeni ise yıldız haritanız sizinle birlikte yaşamaktadır, o da canlıdır ve mevcut olasılıklarını canlandırmak için her gün, hepimiz yeni bir şansa sahibizdir.

Astroloji öylesine çok yönlü bir disiplindir ki, istatistik-astronomi-matematik-psikoloji-ezoterizm-sembolizm-okültizm- mitoloji ve bitkisel ki öncellikle ruhsallık yani spiritüel öğreti ile iç içe çalışmayı gerektirir.

Sebebi ise gerçek astroloji spiritüel kanunlara göre işler.

Sizi asıl etkileyen şey, şu yada bu konumdaki gezegenden ziyade o gezegenlerle sembolize edile ruhsal bir etkinin fizik ortamda yani gündelik yaşamda.

Sizin haritanıza uygun biçimde nasıl  ortaya çıktığı ve yaşamınızı nasıl etkilediğidir.

Astroloji yorumun günlük yaşama katkıları

Doğum haritası yoğun şekilde karmaşıktır, yalnızca doğum tarihine değil, tıpkı sürede doğum saatine, yılına ve yerine de bağlı olan astrolojik hesaplamalarla ortaya çıkan, o ferde has bir bütündür.

Olasılıklar evrenine bu dalışı rastgele olmaktan kurtaran, sınırlarını sizin varlığınız aracılığıyla çizen  tek şey ise sizin doğum saatiniz, yeriniz benzeri esas verilerle çizilen haritanızdır.

Astrolojinin en temel çalışması olan doğum haritası veya öteki adıyla yıldız haritası yorumunu anlamaya yönelik her girişim, yıldız haritasının yanıt vereceği soruları araştırmakla başlar.

Astrolog ise, bu ebedi değişkenli olasılıklar evrenine dalarak, size ait olanı, doğum haritanızın verilerine elverişli biçimde çekip çıkaran ve bu verilere müsait şekilde olasılık ve potansiyel yorumu oluşturan bir danışmandır…

Astroloji yıldız haritası vasıtası ile insanla doğrudan bağlantı kurar.

Yeryüzündeki gerçeklerle ilgilenir, araştırır ve gözleme yer verir. gözlem alanı da doğal şekilde gene insandır.

Amacı; bizim kişiliğimizi kendi içinde tutarlı hale getirmek ve mevcut potansiyeli harekete geçirmektir. Hem de kendi özümüze elverişli biçimde.

Bu veri setçiğimiz meslek, eş, okul gibi temel konularda bize  destekçi olur.

Bizi daha mutlu kılmaya çalışır, daha net, daha anlaşılır olmamız adına çaba sarf eder.

Farkındalığımızı arttırır.

Farkındalık arttıkça olaylara hakimiyetimiz ve gücümüz artar.

Asıl kişiliğimiz buradaki duruşumuz ve davranış, yaşayış biçimlerimizle çelişmemelidir.

Çelişki varsa ve ya oluşturduğumuz yaşam formu asıl bireye tamamen zıtsa ki bu da fazla rastlanan bir örnektir, burada astroloğa çok iş düşer.

Sabırla ve tıpkı bir terapi seansı gibi, incitmeden, ürkütmeden; danışanına, problemin nerelerden geldiğini anlatabilmelidir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment