Home Genel Astroloji Gerçek mi?

Astroloji Gerçek mi?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Astroloji Gerçek mi?

Astroloji, Burçlar ve Doğum Haritası Araştırmaları hayatımızın ortasında bulunmakta. Bu konu için yalnızca bazı dinsel deneyimleri ve düşünceleri bildiren kişilerin olduğunu söyleyebiliriz.
Astroloji açısından ise dinsel yönüne ilave şekilde bilimsel bir yanının da bulunduğu öne sürüldüğü ve bilimsel yargılamalara konu olduğu bir gerçektir.içinde bulunduğumuz devirde astrolojinin varolma hakkı sık sık sorgulanıyor nedeniyse doğru olmayan bir bakış açısıyla astroloji, astronomi biliminin batıl inançlara saplanarak yorumlanmış hali olarak değerlendiriliyor.

Astrolojinin bize öğrettiği “doğal-dinsel” bir kozmos imajı; göksel cisimlerle insanlar arasındaki gizemli bağlantının önemi, ölümden sonra yaşam, araf, karma ve tekrar doğuş kavramlarında olduğu benzeri, günümüzdeki bilimsel yöntemlerle çözülememektedir.

"<yoastmark

Astroloji Gerçek mi?

Gerçek Astroloji kozmosu diri bir organizma gibi gördüğü adına bu, organik dinlerden bilip gözettiğimiz dinsel bir fikir olabilmekte.
Ne var ki, gerçek astroloji deney aracılığı ile kanıtlanabilir olduğunu iddia etmektedir. Bu konu ile ilgili, sırf astroloji lehine göstergeleri olan bilimsel kanıtları gözlemleyebildiğimiz gibi, şahsi deneyimleri de dikkate alabiliriz, zira bunlar bilimsellik konusu için birbirleriyle yarışmaktadırlar.

Dinsel çalışmalarda da kati bir hüküm verilmesi yakın gelecekte bu açıdan beklenemez.
Dolayısıyla “astroloji gerçeğini” sorgulamamak daha iyi olacaktır.

Bunun yerine, gerçek astrolojinin pratik uygulamalarına bakabilir ve buradan kolay bir yanıt arayabiliriz.
Astroloji sahasında sunulanların çoğu bu aradaki gri bölgede kalır ve ayırma hakkında gerçekten hakkını vermek için teferruatları araştırmak kolay değil. ayrıca iki uç noktada bulunan farklılıklar yoğun şekilde iyi belirlenebilmektedir.
Şu anda astrolojinin en yaygın formu kendini gündelik gazetelerde ve bir takım ezoterik dergilerde ortaya koyan popüler gerçek astrolojidir.

 

 

İlgili Yazılar

Leave a Comment