Home Astroloji Progres Nedir

Astroloji Progres Nedir

by Zeynel Eroglu

Astroloji Teknikleri  – Astroloji İlişki Analizi – Astroloji Bebek Analizi – Astroloji Evlilik Danışmanlığı – Astroloji Hukuk Danışmanlığı – Astroloji Medikal Danışmanlık – Astroloji Ticari Danışmanlık – Astroloji Yıllık Analiz – Astroloji Seçimsel – Astroloji Progres – Astroloji Horary

Astroloji Progres Nedir Nasıl Uygulanır

progres_nedir
Astrolojide doğumdan sonraki yıllar için harita evlerinin ve gezegenlerinin gökyüzünde bulunacakları yerleri hesaplayarak, bunların doğum elemanları ile ilişkilerinin gösterilmesine “İlerletme” (Progresyon) adı verilir.
Transit olayı gözleme dayanan bir olaydır ve gerçek yansımadır. Progressolayı ise gelecekte meydana çıkması tasarlanan hesabi bir varsayımdır. İkisi arasında başka bir fark da, Progress hesabında Başucu, Yükselen ve Evler gibi harita elemanlarının da yer değiştirmeleridir.

Ağır gezegenler ilerdeki yıllarda fazla bir yer değiştirmezken, hızlıgezegenler oldukça önemli sonuçlar doğuran konumlara geçerler.Progres’ler için görünüm açılarında her iki yönde 1 derecelik yaklaşım toleransı kullanmak yeterlidir. Progress Güneş’in yılda yaklaşık 1 derece ilerlediği düşünülürse, yaklaşma ve ayrılma durumunda etkisinin yaklaşık dört sene süreceği ortaya çıkar.

Astroloji Progres Nedir Hakkında Detaylı Bilgiler

Progress haritanın hazırlanmasında Güneş’in mevkisi başlama noktasıdır. Örneğin, doğumdan 30 yıl sonraki harita hazırlanıyorsa, Ephemeris’den doğum gününden itibaren 30 gün sonraki gerçek Güneş yerleşimi alınır. İki Güneş arasındaki ilerleme miktarı Başucu noktasına eklenir. Bu enleme göre hangi Yükselenin uygun olacağı “Table of Houses” den bulunur. Yeni haritaoluşturulur ve 30 gün sonraki gezegen mevkileri haritada işaretlenir.

Progress harita ile doğum haritası birlikte analiz edilir. Gezegenlerin yaptıkları görünümler hesaplanır. Progress gezegenler ile doğumdaki gezegenler arasında olumlu açılar düzelecek olayları gösterir. Ağır görünümlerin düzelmesini sağlayan progresler büyük önem taşır.

Astroloji Progres Nedir konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…