Home Astroloji Teknikleri

Astroloji Teknikleri

by Zeynel Eroglu

Transitlerİlerletimler – Firderia – Solar Return – Lunar Return – Tutulmalar – Mitpoint – Günlük Burçlar
Güneş Astrolojisi – Arap Noktaları – Sabit YıldızlarAy Düğümleri

 


ASTROLOJİ TEKNİKLERİ VE BİLGİLERİ

Haritanın çizimi ve yorumlanması amacı doğrultusunda astroloji konusu içerisinde çeşitli bölümler bulunmaktadır. Astroloji bilgisi bir çok alanda uygulanabilir niteliktedir. Astrolojinin sonsuzluğunda bir Astrolog tıpkı pozitif bilimlerde olduğu gibi belirli bir alanda uzmanlaşmaktadır. Bu alanların en başta gelenleri aşağıdadır.

Doğum Astrolojisi

Astrolojinin bu kolu bireylerin hayatları ile ilgilidir ve doğum anı veya kişinin hayatındaki önemli olaylardan birinin baz alındığı horoskop kullanılmaktadır. Bu horoskop içerisinde bireyin kişiliği, sağlığı ve temel potansiyeli bulunmaktadır. Astrolojinin bu yöntemi çok popülerdir ve doğum astrolojisinde iki temel yaklaşım bulunmaktadır. Bu yaklaşımlardan biri evlilik, kariyer ve çocuk gibi belirgin olayların tahmin edilmesi üzerinde durmaktadır.

Ama pek çok modern astrolog bu yaklaşımı dikkate almamaktadır, bunun yerine tamamen psikolojik olan bir yaklaşımın izinden gitmektedirler. Bu psikolojik yaklaşım da bireyin kişiliğinin ve psikolojik potansiyelinin tanımlanması üzerinde durmaktadır. İleride yaşanacak olaylar sadece genel bir önsezi ile tahmin edilmektedir ve konunun psikolojik davranışının gelişimi ile betimlenmektedir.

Horary Astroloji

“İş bulabilecek miyim?” den “Kaybettiğim anahtarlarım nerede?” gibi sorulara kadar pek çok soruya cevap vermektedir. Horaryastroloji, astrolojinin diğer kollarına nazaran daha güvenilir ve doğru tahminler vermektedir.

Seçimsel Astroloji

Astrolojinin bu formu dünyada çok iyi bilinmektedir. “Evlenme için hangi gün daha uygun?” ve “Yeni işime ne zaman başlamalıyım?” gibi belirgin sorulara cevap vermektedir. Astrolojinin bu kolu iş, evlilik, seyahat, iş veya derse başlamak için en uygun zamanı belirlemektedir.

Tıbbi Astroloji

Astrolojinin bu kolu homeopathy (bir hastalığı benzeri ile tedavi etme yöntemi) ve bitkisel ilaçlar ile ilgilidir. Astroloji size saçınızı kesmek (Saçınızın kalın olarak uzamasını isterseniz: Dolunay zamanı uygun) veya ameliyat olmak (Dolunay zamanında uygun değil: kanama tehlikesi) ve ayrıca planları yapmak için en uygun zamanı söyler.

Genel anlamda Zodyak içerisindeki her bir burç vücudun bir bölümünü yönetmektedir. Örneğin, bir Boğa burcunun çok sık olarak soğuk algınlığı veya grip olması, boğaz ağrısından şikayet etmesi, İkizler burcunun ciğer veya bronşit problemlerinden yakınması gibi. Sizin Zodyak burcunuz da hangi bölgelerde zayıf olduğunuzu söyleyecektir.

Astroloji Teknikleri Hakkında Detaylı Bilgiler

Günlük Astroloji

Günlük Astroloji tüm ulusların, ülkelerin, dinlerin ilişkilerini, savaşları, devrimleri, sanatı ve bilimi yöneten oldukça geniş bir alandır. Günlük astrolojinin üç ana kolu bulunmaktadır.

Mali Astroloji: Astrolojinin bu alanı çok az astrolog tarafından uygulanmaktadır. Pek çok iş adamı astrologlara danışmaktadır. Yurt dışındaki borsalarda aracı kurumlar astrologlar ile çalışmaktadır.
Politik Astroloji: Politik Astroloji politik ilişkileri ve konuları, siyasileri, insan guruplarını ve politik organizasyonları yönetmektedir.
Jeofiziksel Astroloji: Astrolojinin bu kolu iklim, hava durumu ve diğer tüm doğal olayları, özellikle sel, deprem ve volkan patlamaları gibi afetleri incelemektedir.

Kehanet Astrolojisi

Bu bireyler için tahminler sağlamaktadır, genelde geçişler ve ilerlemeler, Yeni Ay, Dolunay ve tutulmalar doğrultusunda çalışmaktadır. Geçişler bir saatten (Ay) 18 aya kadar (Pluto) sürebilir, hal ve şartlarda değişimler yaratır, ayrıca öğrenme amaçlı dersler de verir. Pek çok insan 28-29 yaşlarında ilk Satürn geçişlerini (Satürn, doğum pozisyonuna geri döner) deneyledikleri esnada zorlayıcı dersler ile karşı karşıya gelmektedir. Pek çok insan bu yaşlarında komple değişiklikler yaşamaktadır. Eğer bu zorlu zamanda hiçbir şey öğrenilmez ise 56-58 yaşları arasındaki bir sonraki Satürn geçişinde daha büyük zorluklar ile karşı karşıya gelebilirler.

Güneş Burcu Astrolojisi

Bu gazetelerde veya haftalık dergilerde okuduğunuz burç yorumlarıdır. Çok eski zamanlardan beri bu yöntem çok doğru sonuç vermektedir, ama bazı astrologlara göre de oldukça fazla deneyim gerektirmektedir. Örneğin, 18 Ocak – 8 Şubat 2004 tarihleri arasındaki Merkür geri dönüşü (Dünyadan göründüğünde geri gidiyor gibi gözükmektedir) esnasında kısa seyahatlerde ve iletişimde (pek çok yazı, yanlış anlaşılmalar, Internet ile ilgili problem gibi) aksamalar meydana gelebilir, bu Mart ayının birine kadar devam eder, ama Zodyak’taki her burç yaşamlarına ve yaşadıkları ortamlara bağlı olarak bunu farklı şekilde tecrübe edeceklerdir.

Electional Astroloji (Uygun Zaman Astrolojisi)

Astroloji , bir zamanı ve bir yeri olan her olay için geçerlidir.

Olayın başlangıcı , gelişimi ve sonucu hakkında bize fikir verebilir. Astroloji zamanın kalitesini anlatır. Ve bize yaşanan zamanın nasıl bir.zaman olduğunu gösterir .Astroloji, gerçekleşmiş ya da gerçekleşecek her olaya -doğum,işe başlama, evlilik, bir karar vermek…vb- uygulanabilir ve olayın değerlendirilmesinde kullanılabilir. Geçmişte yasadığınız olaylara baktığınızda mutluluğun ve basarinin size hep doğru yerde doğru zamanda olmak sayesinde geldiğini fark edersiniz. İste bu nedenle bugüne kadar mutluluğu hep şans eseri elde etmişsinizdir. Oysa astroloji sayesinde şansın sizden yana olduğu zamanları tespit edebilir, başarıya ulaşma sansınızı arttırabilirsiniz.
Electional astroloji, hayatimizi etkileyecek olayları başlatmak için uygun zamanlar tespit etmekte kullanılan bir astroloji dalıdır.Temelinde yatan düşünce ‘Eğer astroloji sayesinde belli bir ana bakarak olayın temel nitelikleri ve sonuçları hakkında tahminde bulunabiliyorsak o zaman yapacağımız ise uygun en iyi zamanı seçebiliriz.” düşüncesidir.
Bu nedenle seçim astrolojisine yapılabilecek en iyi benzetme hava durumu tahmini olabilir. Örn; Eğer ocak ayında Ankara’ya gidiyor iseniz yanınıza mayo,şort…vb mi alırsınız? Tabii ki hayır.Çünkü planladığınız zamandaki hava koşulları size ihtiyacınız olan şeyler hakkında fikir verir. Electional astroloji ile kendinizi Ocak ayında üzerinizde bir mayo ile Ankara’nın ortasında kalmış hissetmez, çok güzel sonuçlanabilecek islere yanlış zamanlarda girmekten kaçınmış olursunuz.
Seçim astrolojisi ile bir şeye başlamak ,karar vermek ,yapmak ya da bitirmek için uygun zamanı belirleyebilir,harekete geçmek için en iyi zamanı seçebilirsiniz. Electional chart-seçilmis anin horoskopu-özgür iradenize karsı tercih etmeniz gereken bir kader ani değildir. Size sadece astrolojik güçlerin nasıl bir ilişki içinde olduğunu gösterir .Ve sunu unutmamak gerekir ki, seçilebilecek kusursuz bir zaman asla yoktur…

Devletler Ve Politik Astroloji
Devletler ve devletler arası politik olayların, gelişimini inceler. Devletlerle ilgili bu alan, dünya veya politik astroloji adı altında ayrı ve önemli bir çalışma alanıdır.

Bölgesel Astroloji
Şehirler Astrolojisi ile aynıdır, fakat belirli bölgeleri de inceler.

Şehirler Astrolojisi
Şehirleri ve genelde şehirlerdeki oluşumları inceler.

Hükümdarlar (Liderler) Astrolojisi
Hükümdarlar ve liderler ile ilgili incelemeler yapar.

Irklar Astrolojisi
Irkların oluşumlarını ve kültürel gelişimlerini inceler.

Ülkeler Astrolojisi
Devletler astrolojisine bağlı bir koldur,ve ülkelerin kuruluş anlarına göre incelemede bulunur.

Meteorolojik Astroloji
Hava şartlarından jeolojik olaylara kadar fiziksel (sel, depremler vb) olayları inceler.

Bireysel Astroloji
Bireyin yeteneklerini, karakterini, olumlu veya olumsuz eğilimlerini inceler. İnsanın doğum zamanı ve yerine göre çıkarılan biryıldız haritası, insanda mevcut olan potansiyelleri ve buna göre belirlenen geleceği hakkında çok iyi bilgiler verir. Çocukların davranış biçimlerini anlamak, onlarla daha iyi ilişkiler kurmak ve yakın çevredeki insanları tanımak için karakter analizleri çok işe yarayabilir. Başarılı bir meslek hayatı için para ve iş açısından yıldız haritası çok çeşitli şekillerde kullanılabilir. Şöhret şansı, ortaklık sorunları, para şansı, şansın veya şanssızlığın arttığı yıllar, aylar hatta günler tahmin edilip gözlenebilmektedir. Sağlık açısından olası hastalıklar, kaza, ölüm şekli, hatta bazen ölüm zamanı tahmin edilebilir.

Saatlik Astroloji
Herhangi bir sorunun yanıtını almak için sorunun sorulduğu zaman ve yere göre çıkarılan yıldız haritası sorunun geleceği hakkında fikir verir.

Davranış Astrolojisi
Davranış astrolojisi günümüz psikoloji bilgilerinden yararlanarak haritaya yeni boyutlar katar.

Kalıtım Astrolojisi
Doğum haritasında genetik faktörleri araştırır.

Aile Astrolojisi
Toplumun en küçük birimi olan aileyi ve onu oluşturan bireyleri inceler.

Ezoterik Astroloji
Astroloji görünen maddi yaşamla ilgili konuların yanında, görünmeyen, gizli olan ruhsal seviyedeki, ruhsal evrim, karma, maji çalışmalarında zaman tespiti gibi mistik ve majik konularla da uğraşır. Astroloji, okült bilimlerin uygulamalarından iyi sonuçlar alınması konusunda anahtar teşkil eder. Bu uygulamalar mantıksal olarak doğa ve insanlar üzerindeki astral etkilerin gerçekliğinden kaynaklanır.

Astroloji Teknikleri konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…