Home ASTROLOJİ Astroloji ve Mutluluk

Astroloji ve Mutluluk

by Zeynel Eroglu
2 comments

Astroloji ve Mutluluk bireysel gelişme ve huzur için büyük bir dikkatle dinlenmesinin nedenidir. Gezegenimizi saran mutsuzluk dalgalarının bizi bir salgın hastalık hızıyla etkisi altına almaya başlamasından diğer ne olabilmektedir ki? Yaşamımızın gerçek amacı mutluluğu aramak olmasa dahi mutluluğun herkesçe değişik tanımları bulunduğu ve farklı rahatlık anlayışları olduğunu gözlemlememek de mümkün değil ! O nedenle mutluluğa  giden yolda ilk basamak, ‘Bireysel Gelişim’ basamağıdır. Kendini tanımayan, ne aradığını bilmeyen insan ne bulduğunu anlamaz ki…

Astroloji ve Mutluluk gerçek mutluluğa ulaşmak Batı’da her süre ulaşılmaz, anlaşılmaz, ele geçmez bir şey gibi görülmüştür. doğu ise bu konuda her süre daha esnek ve sorunsuz davranmış, mutluluğun 8 doğruluk basamağında, bireyin arasında daha doğrusu kendinde olduğunu gösteren ruhsal öğretileri ile bizleri kendimizi arayıp durmaya çağırmışlardır.

Varlığımızın esas manası elbette salt mutluluk olamaz, nedeni ise Doğu’nun kadim Çin öğretilerinin temel noktasını yapan Yin Yang felsefesi, yaşantımızın mutlulukla mutsuzluk, siyahla beyaz gündüzle gece arasında gidip gelen bir denge arasında olduğunu anlatır.

Astroloji ve Mutluluk

Astroloji ve Mutluluk

Ve gerçek mutluluğun aydınlanmadan geçtiğini savunur; aydınlanamayan insan mutlu olmayı da bilemez ve mutlulukları çok gelip geçicidir. Aydınlanma Batı’da anlaşıldığı gibi sürekli mutluluk ve gülümseyen bir yüz demek değildir.

Aydınlanma gündelik hayatımızın içindeki bütün devinimlere ‘evet’ deme gücüdür lakin bu evetin ardında hepimizin şahsi mutluluğu için kendine has ödülleri de saklıdır. Bir zen deyişinde aydınlanma adına şunlar söylenir ve ne kadar da anlamlıdır.

Shogen sorar; “Aydınlanmış kimse ne diye ayağa kalkıp anlatamaz kendisini ? Konuşmak için ille de dil gerekmez.”

Mumon ’un yorumu; Shogen fazla açıkça anlatmış ama kaçınız anladı dediğini ? Her kim anladığını sanırsa, gelsin  yanıma, indireyim koca sopamı başına. naturel, altın gerçek mi değil mi, ateşten geçirerek anlaşılır.

Aydınlanma bir ayak kımıldatsa, taşardı koca derya; Ve başını bir eğse, görürdü bütün evreni. Nasıl dursun bir yerde böyle kimse… Başkası tamamlasın bu şiiri.”

Mutluluk adına neye gereksinim var?

Mutlu olmak adına pek fazla şeye ihtiyacımızın olduğunu düşünülebilir lakin ihtiyaç duyduğunuz o şeylerin çoğunun aslında doğuştan sahip olup sonradan kaybettiğimiz şeyler olduğunu pek fark edemeyiz her süre! Her insanı mesut edecek öğeler, hobiler, çıkış noktaları zaten kendi haritasında saklıdır.

Hayat kalitemizi bozan güncel dertlerden çoğunun kaynağı mutsuzluğumuzdur; Uyku sorunları, yorgunluk yakınmaları, çarpıntı atakları, mide-bağırsak spazmları, kas ve eklem ağrılarımızın, göğüs sıkışmaları ve nefessiz kalmalarımızın, kırgınlık ve alınganlıkların, hiddet yahut öfke patlamalarına kapılmamızın, eşimize, işimize, arkadaşımıza bile güvensizlik duymalarımızın, endişe ve korkularımızın arkasında çoğu kez mutsuzluk problemi yatmaktadır.

Astrolojiye dair daha fazla içerik için Zeynel Eroğlu Youtube kanalını takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

2 comments

Nilufer 06/12/2021 - 21:07

Selamlar Doğum haritamizı nerden cikarabiliriz

Reply
Zeynel Eroglu 07/12/2021 - 22:09

Merhabalar +90 533 594 25 77 Whatsapp iletişim hattımızdan konu hakkında bize ulaşın lütfen.

Reply

Leave a Comment