Home Aura Renkleri ve Anlamları

Aura Renkleri ve Anlamları

by Zeynel Eroglu

Sayfada Neler Var?

Aura Görme Teknikleri –  Aura Renkleri ve Anlamları


AURA RENKLERİ VE ANLAMLARI

Aura’yı ifade ederken renkler kullanılır. Kirlian fotoğrafçılığı denilen bir teknikle titreşimler renklere dönüşür ve her rengin bir anlamı vardır.

aura-renkleriAura üç boyutlu düşünülmelidir. Yani önümüzde, arkamızda, her yerimizde bulunur ve eliptik bir şekli vardır. Aura aslında vücudumuzun yaydığı enerji dalgalarıdır. Yaşayan her cismin bir enerjisi vardır.

Bunu şu şekilde de açıklayabiliriz. Hava çok sıcakken asfalt yola baktığımızda havada dalgalanma görürüz. Bu dalgalanmaya çok benzer şekilde bizim de enerji dalgalarımız var. Bu dalgalar çeşitli ortamlarda değişkenlik gösterir ama her zaman orada olurlar.

Aura ‘yı etkileyen çeşitli sebepler vardır. Beslenme yetersizliği, yeterli spor yapmama, temiz hava eksikliği, yorgunluk, uykusuzluk, stres, alkol, ilaçlar, sigara, negatif düşünce ve davranışlar, uygunusuz psişik aktiviteler Aura’yı zayıflatır. Renkler, yapıcı ve yıkıcı olabilen bir çok duyguyu ifade eder. Sevindirebilir, depresif hissettirebilir, hatta dişi veya erkek olabilir.

Her rengin karakteristik bir yapısı vardır.

Bu yapılanma, Aura yorumlamasında kullanıldığında bize kişinin o anki ruh halini anlatır.

 

Aura Renkleri ve Anlamları Hakkında Detaylı Bilgiler

Aura çalışmaları yapılırken kullanılan renkler ve anlamları

KIRMIZI

Ateş rengidir.

Koyu kırmızı kızgınlık, sinirlilik ve tedirginlik duygularını gösterir ,

Parlak bir kırmızı canlı bir yaşam gücünü ve azim duygusunu temsil eder.

Koyu tonda bir kırmızı bencilliğin ve ihtirasın işaretidir.

Kahverengine yakın bir kırmızı korkuyu simgeler.

Siyaha dönük bir kırmızı ise negatif niyetlerin habercisidir.

Canlı parlak bir kırmızı aynı zamanda fiziksel sağlığın ve ataklığında habercisidir.

Pembeye çalan kırmızı duygusal mutluluk ve aile yaşamındaki güzelliklerin işaretidir.
Yaşam gücü yüksek olan kişilerde görülür. Hırs, tutku, kızgınlık, aşk, nefret gibi duyguları hissettiğimizde ortaya çıkar. Dolaşım sistemini ve seksüel içgüdüleri temsil eder. Kırmızının çok olması durumunda kişi sinirli, kızgın, agresif, sabırsız veya heyecanlı olabilir.

 

TURUNCU

Duygusallık ve yaratıcılığı temsil eder.

Canlı ve berrak bir turuncu fiziksel gücü, cinsel enerjinin sağlıklı işlediğini gösterir. Aynı zamanda parlak ve canlı turuncu renk olayların akışına iradi etkilerimizi ve sorumluluk alma kapasitemizin göstergesidir.

Eğer koyu renk bir turuncu söz konusuysa bu dalak ve üreme organlarında bir sorun olabileceğinin işareti olduğu gibi bencil bir yapının da göstergesidir.

Cesur ve sosyal olunduğu zaman kendini gösterir. Bulanık turuncular ajite hallerinde de ortaya çıkabilir. İyi analiz edilmelidir.

 

SARI

En kolay görülebilen Aura rengidir. Zeka, akıl kapasitesi ve entelektüel düşünce biçimiyle ilintilidir.

Mat ve canlı olmayan bir sarı maddi ve dünyasal konulardaki düşüncelerin ve zihni daha çok bu konuların işgal ettiğinin bir göstergesidir.

Sarı renk canlı ve parlak ise zihinsel kalitenin yüksek olduğu ve kişinin ruhsal konularda da bir kapasiteye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Kirli ve sisli bir sarı ise kurnazlığın ve ihanetin göstergesidir. Aynı zamanda kirli tonlarda bir sarı mide ve pankreas sorunlarına da işaret edebilir.

Baş üzerinde görülen soluk sarı iyimserliği gösterir. Sarı beyinsel aktiviteleri temsil eder. Entelektüel, bilge, aydınlanmış kişilerde sarı çok sık görülür.

 

YEŞİL

Hassas, sıcak insanların rengidir. Arkadaş canlısı, açık fikirli ama bağımlı insanlar yeşili gösterir.

Canlı ve temiz bir yeşil dengenin, uyumun ve anlayışın göstergesidir.

Özellikle zümrüt yeşil bir renk kişinin şifa çalışmaları yaptığının yada şifa konusunda çok yetenekli olduğunun bir işaretidir.

Aurasında canlı yeşil renk hakim olan kişiler sakinleştirici ve bulundukları ortama uyum getirici etkilere sahiptirler.

Eğer yeşil renk koyu ve sisliyse bu açgözlülük ve yalancılığın bir işaretidir.

Kahverengine çalan yeşil renk ise kıskançlığın ve negatif ihtirasların habercisidir.

Koyu ve çamurlu yeşil renk kalp rahatsızlıklarının da işareti olabilir.

Parlak yeşilden maviye kayan renkler iyileştirme kapasitesi yüksek kişilerde görülür.

Bulanık yeşiller kıskançlığı, kendinden emin olmamayı ve güvensizliği gösterir.

 

MAVİ

Sarının yanında çok kolay görülebilen bir diğer renktir.

Canlı ve parlak bir mavi anlayışın, sezgisel yeteneklerin ve geniş ufuklu düşüncelerin işaretidir. Daha çok dinsel inançları yoğun olan insanlarda görülür. Sanatçılarda ve sanatsal yetenekleri olan kişilerin auralarında da canlı mavi renk bulunur. İletişim yetenekleri güçlü ve ikna etme kapasiteleri güçlü olan insanların auralarında da mavi renk hakimdir.

Eğer mavi renk koyu ve çamurlu ise dinsel konularda bağnazlık yada ruhsal olarak karanlık bir yapının işaretidir.

Sessizlik, sakinlik, ciddiyet ve dürüstlüğü temsil eder. Telepatik görüler arttığında yoğunluğu artabilir.

Açık maviler aktif hayal gücünü ve zengin bir iç dünyayı gösterirken, koyu tonları yalnızlığı ve bağımlılığı ifadeler.

Bulanık maviler ise melankolik, endişeli, korkulu durumlarda ortaya çıkar.

 

ÇİVİT MAVİSİ

Daha çok üçüncü gözle ilişkilendirilen bir renktir. Auralarında çivit mavisi renk bulunan kişiler sezgisel yetenekleri gelişmiş ve vizyon sahibi olan insanlardır.

Ayrıca bu rengin parlak ve canlı renkte olması sadık bir kişiliğinde habercisidir.

Çivit mavisi renk çamurlu ve sisli ise bu iç görüden yoksun ve sezgilerini ciddiye almayan bir kişilik yapısını gösterir.

 

MOR MENEKŞE

Kalbin ve aklın karışımıdır. Bu renkler tepe chakra ile ilişkilendirilmiştir. Bu renkler ruhsal gücü ve ruhsal olarak gelişmiş bir yapının simgesidir. Evrensel sevgiye inanan ve yüksek ruhsal hedefleri olan kişilerde bu renklere rastlanır. Daha çok asalet ve ruhsallıkla ilişkilendirilen bu renkler aynı zamanda meditasyon yapan kişilerin aurasında da görülebilir..

Arayan, araştıran, hayal eden, aktif kişilerde görülür. Pratik ve dünyevi meseleleri kolayca çözebilen, güçlü kişilerde görülür.

Çok açık tonları aydınlanmış kişilerde görülür.

Kırmızıya kaçan tonları kazanma güdüsünü kamçılar.

Bulanık tonları bir şeyleri çözmeye çalışan kişilerde veya erotik durumlarda ortaya çıkar.

PEMBE

Aurada görülen canlı pembe renk duygusal yaşamda dengenin ve uyumun işaretidir. Merhametli ve yardımsever insanlarında auralarında pembe renge rastlanır. Evrensel sevgi hisleriyle dolu olan insanların auralarında yoğun olarak görülen bir renktir.

Pembe alçakgönüllü, sakin ve aşık kişilerde görülebilir

KAHVERENGİ

Genelde maddiyatla ilişkilendirilen bir renktir. Özellikle işkolik insanların auralarında sıkça bulunmaktadır. Genelde fiziksel sağlık için olumlu olarak yorumlanmaz ve hastalıkların bir işareti kabul edilir. Cimri ve açgözlü insanlarında auralarında sıkça görülebilen bir renktir. Kestane rengi ise kişinin üstlendiği görevleri yerine getirebildiğini gösterir.

SİYAH

Fizik bedenle, eterik beden arasında dar bir şerit halinde görülmesi son derece normaldir. Ancak bunun dışında görülen siyah renk kişinin yaşamı ve kendi varlığını reddettiği anlamına gelir. Aurayı dolduran siyah renk ışığın olmadığının ve karanlığın işaretidir.

Eğer siyah aura içinde çizgiler halindeyse pozitif özellikleri yok edecektir. Karanlık yönleri olan, gizemli insanlarda görülebilecek bir renktir.

 

GRİ

Durgunluk ve donukluğu simgeleyen bir renktir. Genel olarak fiziksel bedeninde enerjiden yoksun kaldığını gösteren bir renktir. Koyu tonlardaki gri ise korkuların ve aşırı karamsarlığın ifadesidir.

 

BEYAZ

Aurasında beyaz renk hakim olan insanların kişisel bütünlüğe ulaştığını ve ruhsal anlamda oldukça gelişmiş olduklarını ve erdem sahibi olduklarını gösterir.

 

ALTIN RENGİ

Çok etkileyici ve yüksek enerjili kişilerde görülür.

 

GÜMÜŞ RENGİ

Yaratıcılık kabiliyeti çok yüksek olan kişilerde görülür.

 

Aslında renklerin tanımı yukarıda belirtilenler kadar basit değildir. Pek çok rengin duruma göre anlamları vardır. Bir kişide birden çok renk ortaya çıkabilir. Önemli olan bu renkleri iyi analiz etmek ve kişinin kendine özel Aura haritasını doğru çıkarmak ve düzgün takip edebilmektir.