Home ASTROLOJİ Ay Dönüşü Horoskopu

Ay Dönüşü Horoskopu

by Zeynel Eroglu
0 comment

Güneş adına hazırlanan Dönüş haritasında uygulanan metod Ay için yapılarak, gezegenin doğumda olduğu noktaya daha sonraki bir transit tarihinde geleceği tarih ve saat için yeni bir harita hazırlanıyor. Bu durumda Ay doğum tarihinden başka bir gün içinde doğum haritasındaki noktaya gelecektir. Bu tarih ve saat için kurulacak yeni haritaya “ Ay Dönüş Horoskopu” adı verilmektedir.
Ay, normal olarak bir devrini 27.5 günde tamamlar ve doğumdaki Ay ile kavuşumu her ay ayrıcalıklı günlere ve saatlere rastlar. Bu halde her ay farklı bir Ay Dönüşü haritası ortaya çıkar.
Ay Dönüşü Horoskopu, o dönem arasında duygusal olarak hangi hayat alanlarımızın etkileneceğini gösterir. Ay’ın yaptığı görünümler (Bakış açıları) incelenerek duygularımızın nasıl gelişecek yahut yönlenecekleri bulunur. Verilen bir tarih için duygusal enerjimizin odaklanacağı alanlar, romantik hayat adına müspet ve olumsuz zamanlar, yeni girişimler adına müspet süre, meditasyon, dinlenme ya da eğlence zamanları Ay’ın dönüş haritasından hesaplanabilir.
Ay`ın ilerletme Haritası
Doğumdaki Ay için 1 gün için 1 sene hesabı ile bulunan konumla Ay`ın incelenmesi bize duygularımızın gelişme göstermesi meselesinde bilgiler verir. Bu halde Ay 27.5 yılda bir tur tamamlayarak doğum zamanındaki yerine gelecektir. Yaklaşık 13.5 yaş ergenlik dönemidir ve ilerletilen Ay ile Doğumdaki Ay karşıt olmuştur. Duyguların en karmaşık olduğunu dönemdir. ikinci karşıt durum 41 yaşında olur. Bu çağda de insan bazı şeylerin geçtiğini ve yeni bir çağın başladığını zorda olsa kabul etmeye başlar. Ay astroloji`de genel şekilde tetik gezegenidir ve gerek Dönüş haritasında gerek ilerletme haritasında oluşturacağı bakış açıları dikkatlice incelenmelidir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment