Home Ay

Ay

by Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

AY ÖZELLİKLERİ

Ay 1. evde annelik imajı verir. 2. evde ise para ve sahilenme üzerinde durmaktadır. 7. evde ise evlilikte ortak çalışmalar açısından şans getirmektedir.

1. EVDE: Annelik imajı verir. Koruyucudur ama kendi de korunmak ve ait olmak ister. Sıkboğaz edilmekten, baskı altında olmaktan sıkılır. Sıcak, sevecen olur. Sevdiklerine karşı sahiplenici ve onlara düşkündür. Ev ve aile onun yaşamıdır. Erkek kendine anne gibi bir eş seçer. Ayın 1. evdeki anlam, dişilerde, gözle ilgili sorunları, sindirim problemleri olabilir. astroloji-ay

ay2. EVDE: Para ve maddeye sahiplenme. Destekleyici etkiler varsa ve de bu evde boğa burcu varsa, bol para, servet verir ve ün vermesi beklenmelidir. Maddi bağımlılık ve toplayıcılık vardır ki neticede bu zenginlik getirir. Yemekten iyi anlar, yapmayı ve yemeği sever. Ses güzel olur. Maddi şeylere sahip olma güven verir. Aksi halde güvensiz ve sinirlidir.

3. EVDE: 3. evdeki ayın anlamı konuşkanlık ve suskunluk en belirgin özellik. Belli süre düşünür, belli süre susar. Duygularla geçmişin, hayali konuların etkisi vardır. Sürekli bir şeylerle meşgul olur ama belirgin bir amacı yoktur. Önemli olan aktivitedir. Kısa ve ani gezmelere fırsat verir. Kardeşler ve yakın çevre ile iyi ilişkiler kurabilir. Komşularla bağları iyidir.

4. EVDE: İyi bir aile yaşamı, eş çocuklar mutluluğun temelidir. Ebeveynlere değer verir. İyi bir anne, ev işlerinde titiz ve becerikli bir hanımdır. Sevgiye, korunmaya, cesaretlendirmeye ihtiyacı vardır. Duygusal güvene sahipse her şeyin üstesinden gelebilir. Mide hassastır. Göğüslerle ilgili sorunlar verebilir.

5. EVDE: Sevilmek, beğenilmek, ilgi çekmek. İki veya fazla evlilik, beraberlik verir. İhtiyaçlarını, düşündüklerini sezebilen bir sevgili arar. Kırgınlığını soğuk ve sessiz davranarak veya bir anlık duygusal tepki olarak belli eder. Kumar, piyango, borsa, gibi riskli şeylere meraklıdır. Sert etkiler varsa kalp rahatsızlığı getirebilir.

Ay Hakkında Detaylı Bilgiler

6. EVDE: Ay bu evde genel sağlığı etkileyen sorunlar getirir. Boğaz, boyun rahatsızlıkları olur. Özellikle kadınlarda duygusal kökenli rahatsızlıklar görülür. Meraklılık, sevgi tutsaklığı halini alabilir. Temiz,sağlıklı, düzenli bir ortamda yaşamak için çabalar, yorgun düşer fakat aradığı ortamı genellikle yaratamaz. Evcil hayvanlardan hoşlanır, onlarla meşgul olmayı sever.

7. EVDE: Evlilikte, ortak çalışmalarda verimlilik ve iyi şans verir. Evlenmek bir ihtiyaçtır. Eşte ebeveyn özellikleri arar. Uyumlu bir ortam yaratmak en önemli amacıdır. Bu amaç uğruna yalan söyleyebilir. Duygulu ve hassastır.

8. EVDE: Gizlilik ve derinlik. Duygularını belli etmez, sessiz ama derinden davranır. Öç alıcıdır. Miras veya başka yollarla paraya kavuşur. Ruh, cin, spiritüalizm, parapsikoloji, medyumluk gibi konularla uğraşmayı sever. Bazı istekleri, sanki görünmeyen varlıklar tarafından enteresan bir şekilde oluşur. Telepati gücü vardır.

9.EVDE: Dini, ahlaki değerlere saygılıdır. Bunlara yaklaşımı akılcı yoldan değil duygusal yoldandır. Düşünsel, davranışsal ve ruhsal olarak serbestlik arar. Ay, baş ucu noktasına yakın ise, yaşamında duygular söz sahibi demektir. Duyguları kabarınca alaycı olur, sözlerinin nereye gittiğine bakmaz.

10. EVDE: Saygın bir kariyer sahibi yapar. Seçtiği dalda tanınır. Sorumluluklarını iyi bilir, planlı, programlı çalışır. İş ahlakına, kurallara önem verir. Başarılı olmada annenin veya bir kadının desteğini görür. Uzun seyahatlerden hoşlanır. Uzak bir ülkeye yerleşebilir.

11. EVDE: İdealisttir. Hoşlanmadığı, ölçülerine uymayan şeyleri asla kabul etmez. Katı ve kırıcı olur. Sosyal ilişkileri güçlüdür. Duygusal rahatlama verir. Umutları, dilekleri, hedefleri değişkendir. Dost canlısıdır. Arkadaşlarına destek ve yardımcı olmayı sever. Psikolog gibidir. Rahatlatıcı özelliği vardır.

12. EVDE: Çok duygusaldır. Çabuk etki alır, hassasiyeti fazladır. Kendine acıma duyguları yüzünden aptalca şeyler yapabilir. İç aleminde karamsarlık, endişeler, korkular hep vardır. Aşk sıkıntıları yaşar. Kendini keşfetmek, hissetmek ister. Sanatsal inceliğe ve hassaslığa sahiptir.

Astroloji Ay konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…