Home Genel Aysen Edis

Aysen Edis

by Zeynel Eroglu
0 comment

Ayşen EDİS, İstanbul doğumludur. 1972 yılında İzmir Amerikan Kız Lisesi’nden mezun oldu. Roma Güzel Sanatlar Akademisi’nde Sanat Tarihi eğitimi aldı ve resim bölümünden mezun oldu. Ardından New York üniversitesi’nde temel ve endüstriyel psikoloji eğitimleri aldı.
1978 senesinde eşi ile birlikte Torino, İtalya’da almış olduğu Silva Metodu eğitimi, yaşamında dönüm noktası oluşturdu.Metodu yoğun bir şekilde uygularken öncelikle kendi potansiyelini keşfetti. öğrendiklerini yaşamının bir parçası haline getirdi. Ortaya çıkan olumlu gelişmeler; ailesinde, çevresinde, ilişkilerinde, sağlığında ve iş yaşamında fark yaratması, huzurlu, çoşkulu, bereketli bir yaşantıya sahip olması metoda olan inancını pekiştirdi.
1979 yılında Torino’da Roop Lal Sandhu ile Hatha Yoga’ya başladı ve halen devam etmektedir. Yine aynı yıl tamamlayıcı tedavi yöntemleri ve insan sağlığını etkileyen faktörler ile ilgili araştırmalara başladı. Bütünsel Tıp (Holistic), tamamlayıcı terapi, EFT ve Homeopati eğitimleri aldı.

1991 yılına kadar, Londra’da, Colette, Dickinson & Pears Partners ve Torino’daki çeşitli uluslararası reklam şirketlerinde yönetici olarak çalıştı. 1992 yılında Türkiye’ye döndü. Philip Morris’in, İstanbul ve İzmir’deki şirketlerinde insan kaynakları bölümünde, işe alım, organizasyonel yönetim, performans değerlendirme, iş analizleri ve eğitim alanlarında 12 yıl çalıştı.
2004-2006 yılları arasında Netsis Yazılım Şirketi’nde İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. Haziran 2006’da Edis İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve Eğitim Şirketi’ni kurdu. İnsan Kaynakları yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri vermeye başladı.
Aynı yıl, Türkiye’de tanınmayan, ancak dünyada pek çok kişisel eğitime model uluşturmuş Silva Metodu’nu Türkiye’ye getirmek üzere çalışmalara başladı. Eğitmen yetiştirme yetkisine sahip dünyada sadece 2 merkezden biri olan Yunanistan’da, Metodun Güney Avrupa Direktörleri’nden, Silva Metodu Eğitmenlik eğitimini aldı. Bunu takip eden 2 yıl boyunca Yunanlı Direktörlerle staj dönemini tamamladı. 2008 yılında Silva Metodu’nun Türkiye’deki tek yetkili eğitmeni oldu. Silva Metodu Türkiye, Uluslararası Silva Metodu Organizasyonu’na bağlı Yunanlı Güney Avrupa Direktörlerinin sorumluluğu altındadır.

Ayşen Edis, İnsan Kaynakları yönetimi konusunda danışmanlık hizmetleri vermeye ve Silva Metodu Eğitimi’nin Türkiye Direktörü ve Yetkili Eğitmeni olarak İstanbul’da çalışmalarına devam etmektedir…

İlgili Yazılar

Leave a Comment