Anasayfa Başak Burcu

Başak Burcu

tarafından Zeynel Eroglu

BAŞAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Başak hiç bencil davranmadığı ve İkizler de genelde pek ateşli sayılmadığı için Başak ve İkizler burçları cinsel anlamda anlaşabilirler. Sevgi ve şefkat dolu Terazi ise, Başak’ın soğuk ve çözümleyici davranışlarıyla altüst olur.
basak-burcu-cinsellik
BAŞAK ile KOÇ : Başak, atılgan Koç’tan etkilenir. Ama, Koç’un ateşli bir yatak arkadaşına ihtiyacı vardır ve Başak’ın kısıtlamaları buna uygun davranmasına engel olur. Koç her zaman macera arar. Başak ise denenmiş doğru şeylere kilitlenmiş gibidir. Başak heyecan verici konuşmalardan, Koç heyecan verici uygulamalardan hoşlanır. Olamayacak bir ilişki gibi görünüyor; evlilik ise kesinlikle cennet vaat etmiyor.

BAŞAK ile BOĞA : Boğa acele etmeden ve yorulmadan seks yapmaktan haz duyar. Başak ise çözümler, inceler ve belki de eleştirir. Bunun dışında Başak, Boğaiçin ateşli olmasa da istekli bir yatak arkadaşıdır. Başka konularda gerçek bir uyum vardır. Her ikisi de maddiyatçı, pratik, etkileyici şeylere hayran birer ev kuşudurlar.Mutlu (heyecan verici olmamasına rağmen) bir ilişki, uyumlu bir evlilik.

BAŞAK ile İKİZLER : Cinsel olarak anlaşabilirler; çünkü Başak bu konuda hiç bencil değildir. İkizler de genelde pek ateşli sayılmaz.Yine de İkizlerin sevişme konusundaki tutumu daha girişkencidir ve Başak’ın nazlarına gelemez.İkizler özgürlüğüne düşkündür ve Başak’ın kontrol ve hükmetme arzusunu kabullenemez. Başak, İkizleri havai ve sorumsuz bulur. Mümkün bir ilişki ama evlilik defterine imza atılmamalı.

Başak Burcu Hakkında Detaylı Bilgiler

BAŞAK ile YENGEÇ : Başak, Yengeç’in ihtiyaç duyduğu duygusal güvenliği ve küçük sevgi gösterilerini ona verir. Yengeç’in bağımlılığı, Başak’ın korumacı tavrına fevkalade uyar. Yengeç’in hayal gücü Başak’ı heyecanlandırır. Yengeç’in karşısındakini memnun etme arzusu da, Başak’ın içine işler. Bu ikili, birlikte kabuklarından çıkıp, hayatın güzelliklerine varacaklardır. Ateşli bir ilişki, kalıcı bir evlilik.

BAŞAK ile ASLAN : Aslan sekse düşkündür. Başak ise otların arasında yuvarlanmaktansa, güvenlikte olmak ister. Bu durum ve Başak’ın eleştirme eğilimi anlaşmazlıklara neden olacaktır. Başak’ın maddeci ve ayakları yere basan tutumu da Aslan’ın savurgan ve iyimser doğasıyla çatışır. Muhtemelen bir gecelik bir ilişki ve felaketle sonuçlanacak bir evlilik.

BAŞAK ile BAŞAK : Cinsel tutumları aynıdır ve aşk ilişkisini daha derin bir şeyin temeli olarak görürler. Yatak odasındaki talepler aşırı olmaz ama bu gene de şikayet ve eleştirilerin önüne geçemeyecektir. Başak bu konuda kendine hakim olamaz. Sıkı bir ilişki, fakat evliliğin iyi gitmesi, can sıkıntısının çok erken başlamamasına bağlı.

BAŞAK ile TERAZİ : Sevgi ve şefkat dolu Terazi, Başak’ın soğuk ve çözümleyici davranışlarıyla altüst olur. Başak aşırı eleştiricidir ve bu da Terazi’nin öz güvenini sarsabilir. Terazi’nin havailiği, münasebetsizliğe en ufak tahammülü olmayan Başak’ın hoşlanmadığı konulardandır. Bu iki burç arasında çok az ortak nokta vardır. Zor bir ilişki.Evliliğe ise niyetlenmemek en iyisi.

BAŞAK ile AKREP : Her ne kadar Başak, Akrep’in cinsel ateşini söndürmeye eğilimliyse de, bu ikili temelde uyumludur.Akrep, Başak’ın cinsel arzusunu kabartmaya çalışmaktan asla vazgeçmez. Başak da Akrep’in niye bu kadar didindiğini merak edip durur: Sevgili oldukları kadar, arkadaş da olamazlar mı? Eğer Başak uzlaşmaya yanaşırsa, Akrep de uslu duracaktır. İlginç bir ilişki ve kalıcı bir beraberlik için olumlu frekanslar.

BAŞAK ile YAY : Yay’ın aşka dertsiz tasasız yaklaşımı, Başak’ı çıldırtabilir. Başak’ın güvenlik arayışı içindeki yüreği, bu ilişkide sızım sızım sızlayabilir. Yay; Başak’ın ihtiyaçlarını anlamak için pek az çaba ya gösterir ya göstermez. Ayrıca Başak’ın sekse karşı aşırı iffetli ve ihtiyatlı tutumu, Yay’ı çileden çıkarır. Bu durumda Yay, kaçınılmaz olarak seksi başkalarında aramaya başlar. İkisi birlikte bir hafta sonu geçirebilirler ama bir ömür asla.

BAŞAK ile OĞLAK : Başak, cinsel açıdan Oğlak’a çekim duyar ama havai fişeği her zaman ateş almayabilir. Başak, Oğlak’ın yatak odası dışındaki ilgilerinde, ikinci planda kaldığını hissedebilir. Bu da bazı çatışmalara neden olur. Bunun haricinde, uyum içinde yürüyebilecek bir beraberlik. Her ikisi de çok pratik, duygusal yönden tedbirli, idareci ve düşünsel yönden aktifler. Biraz cansız bir ilişki ama iyi ve sağlam bir evlilik olacaktır.

BAŞAK ile KOVA : Her ikisi de aşkı fiziksel egzersizden çok, düşünsel bir uyum olarak görmek eğilimindedirler. Bu ideal ilişki, başka türlü farklılıklar yüzünden bozulur. Başak sekste pek düzenlidir, Kova ise uçarı. Başak Kova’yı ihmalkar, Kova Başak’ı hissiz bulur. Aşkları gün geçtikçe artmak yerine, azalmaya yatkındır. Gerçekçi bir ilişki, akılsız bir evlilik olur.

BAŞAK ile BALIK : Başak için, aşk ile güvenlik, fiziksel ihtiyaç ile düşüncesel uyum sıkı sıkıya bağlıdır. Balık için aşk, yaşamın,güzelliğin, Romantizmin ve duygusal heyecanın insanı bütünüyle saran büyüsüdür.Başak’ın sekse dikkatli ve disiplinli yaklaşımı, Balık’ın derin ve sınırsız arzuları söz konusu olunca, her şeyi altüst eder.Başak’ın tedbirciliği birazcık olsun törpülenmezse, bu ilişki kısa süreli ve rahatsız bir birleşme ve mutluluk vaat etmeyen bir evlilikle sonuçlanır.

×