Home ASTROLOJİ Başak Burcunun Doğum Taşı: Mavi Safir!

Başak Burcunun Doğum Taşı: Mavi Safir!

by Zeynel Eroglu
0 comment

Başak Burcunun Doğum Taşı Mavi Safir Aklın ve zekanın gezegeni olan Merkür’ün, tüm özelliklerini tamamıyla yansıttığı Başak burcu, Zodyak takımyıldızının altıncı burcu olarak kabul edilir. Kadınsı ve negatif burçlar arasında yer alan başak burcu, 24 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri arasında doğan bireylerde etkisini hissettirir.

Başak burcu bakireyle sembolize edilir ve cıva onun yönetici gezegenidir. Birey, yönetici gezegenlerine göre hem olumlu hem de olumsuz gelişmeler yaşar. Bununla birlikte, bir burç taşı takmak, bir bireyin hayatını daha iyi bir şekilde düzenlemede ve iyileştirmede önemli bir rol oynar. Yöneten gezegenin tüm pozitif enerjilerini kanalize eder ve gezegeni kullanıcıya sempati duymasını sağlar.

Başak Burcunun Doğum Taşı: Mavi Safir!

Başak Burcunun Doğum Taşı: Mavi Safir!

Mavi Safir başak burcunun doğum taşıdır, bu burç taşının gücünün yaydığı ışınlarda olduğu söylenir. Kendine özgü rengi, kristal yapısı ve karakteristiği ile kullanıcı üzerinde hayati bir etkiye sahiptir. Taş mavi renktedir ve bu rengin çok güçlü ve önemli olduğu düşünülmektedir. Safirin mavi rengi, diğer benzer renkli taşlara göre en yüksek ışığa sahip kabul edilir.

Sayfada Neler Var?

Safir Taşı Nerelerde ve Nasıl Bulunur?

Başak Burcunun Doğum Taşı Mavi Safir bütün taşlar gibi safir taşı da doğal bir süreç içerisinde oluşmaktadır. Kristal bir
yapıya sahip olan safir taşının oluşumu için yüz binlerce ve hatta milyonlarca yılın geçmesi gerekmektedir. Çok büyük oranda kayaçlar içerisinde bulunan ve çıkarılan bir taştır. Özellikle bazalt veya şist türündeki kayaçlar olduğu zaman, safir taşı bulma imkanı daha yüksek noktaya çıkar. Daha çok büyük kütleler halinde çıkarılan safir taşının anavatanı Hindistan’dır. Nadir olduğu için genelde bu ülke üzerinden çıkarılan taş olarak bilinir.

Safir Taşı Nasıl Anlaşılır?

Belli başlı bazı yöntemler üzerinden, değerli taşların gerçek olup olmadığı anlaşılmaktadır. Örneğin, safir taşının renklerin ne olduğunu biliyorsanız, kırmak suretiyle iç ve dış kısmına bakarak aynı renkte olup olmadığı üzerinden anlayabilirsiniz. Aynı zamanda, ateşe tutarak eğer boyanmışsa üzerindeki boyayı çıkarmak suretiyle safir taşı olup olmadığını da anlamanız mümkün. Ayrıca, bu işin uzmanı olan bilen kişilere gitmek suretiyle taşın gerçek olup olmadığı konusunda bilgi edebilirsiniz. Özellikle ana rengi mavi ve lacivert olmasıyla beraber, diğer renkleri üzerinden konusunda tecrübe sahibi uzmanlar, safir taşının eline aldıkları zaman gerçek olup olmadığını anlayabilmektedirler.

Safir Nasıl Kullanılır?

Safir, astroloğun önerdiği şekilde altın veya gümüş bir yüzük şeklinde yapılabilir. Burç taşını takmadan önce saflaştırmak ve etkinleştirmek önemlidir.

Yüzüğü bal, süt ve saf suya 20 ila 30 dakika kadar daldırmalı ve ardından Shani Deva adına 5 tütsü çubuğu yakıp kutsamaları için dua etmelisiniz.

Şimdi yüzüğü saf sudan çıkarın ve ‘’Om Sham Shanicharaya Namah ‘’ kelimesini okurken, tütsü çubuklarını 11 kez yuvarlayın. Bu ritüeli tamamladıktan sonra yüzüğü orta parmağınıza takabilirsiniz. Enerjiniz daima sizinle olacaktır ve etkisini hissedeceksinizdir.

Safir Kullanmanın Etkileri Nelerdir?

Bu burç taşı, çalışkan insanlar için son derece faydalıdır. Bu taşı takabilir ve Shani Deva’nın kutsamalarını alabilirsiniz. Çünkü, o aynı zamanda Satürn için değerli taştır ve bu gezegenin tüm özelliklerine sahiptir.

En hızlı hareket eden değerli taşlardan biri olmasına rağmen, bu taşı takmadan önce bir astroloğa danışmak çok önemlidir. 3 gün, hatta 3 saat içinde etki göstermeye başlayabilir. Bu süre zarfında, kullanıcı kesinlikle hayallere kavuşacaktır. Rüyaların kalitesine bakarak bu burç taşını takmaya devam etmek gerekir. 3 günlük test süresi boyunca faydalı olduğu ortaya çıkarsa, hayatınızın her alanında olumlu sonuçlar alırsınız ve hayatınızdaki büyük problemlerin çözümüne yardımcı olabilirsiniz.

Başak, sinir sistemini ve bağırsakları yönetir. Başakların çoğunun sorunlu, düzensiz sindirim sistemine sahip olduğu ve mideyle ilgili çeşitli sağlık sorunlarından muzdarip olduğu bilinmektedir. Bu taşı takmak, sinir sistemi üzerinde sakinleştirici ve dengeleyici bir etkiye sahiptir. Ayrıca iltihaplanma, kanser ve yanıkların önlenmesi ve iyileştirilmesi gibi bazı yaygın sağlık sorunlarına da yardımcı olur.

Safir, takıldıktan sonra 60 gün içinde tamamen etkili hale gelebilir ve tam etkisini göstermesi 4 yıl kadar sürebilir. 5 yılın ardından taş hareketsiz hale gelir. Genel olarak, herhangi bir burç taşının, devre dışı kaldıktan hemen sonra değiştirilmesi önerilir.

Burçlar ve burç taşları hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Burç taşlarının yanlış kullanımı önlemek, aktifleştirilmemiş taşları düzeltmek ve kullanıma uygun hale getirmek için, bizlere sorularını iletin ve görüşlerinizi bildirin.

Astroanaliz İletişim Zeynel Eroğlu
İyilik daima sizinle olsun…

İlgili Yazılar

Leave a Comment