Home Burçların Yükselen Kişilikleri

Burçların Yükselen Kişilikleri

by Zeynel Eroglu
Koç Burcu
Boğa Burcu – İkizler Burcu
Yengeç Burcu -Aslan Burcu-Başak Burcu
Terazi Burcu -Akrep Burcu -Yay Burcu
Oğlak Burcu – Kova Burcu
Balık Burcu
Burçların Uğurları – Burçların Yükselen Kişilikleri

YÜKSELEN BURCUN VERDİĞİ KİŞİLİK

yukselen-burc
Yükselen burç, kişinin kendini nasıl gördüğünü ve nasıl hissettiğini belirlediği için, bir doğum haritasındaki ruh ile en çok bağlantısı olan nokta olarak kabul edilir. Yükselen burç aynı zamanda kişinin gerçekleri nasıl gördüğünü de belirler. Geleneksel astrolojide yükselen burcun kişinin fiziksel bedeni ile dış görünüşü de etkilediği kabul edilir.

YÜKSELEN KOÇ BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Yükselen koç burcunda doğan kişiler çok hareketli ve enerjiktirler. Düşüncelerini zaman kaybetmeden uygulamak isteyecektirler. Atılgandırlar, fakat bu atılganlıkları yüzünden önlerine çıkan bazı engelleri görmemeleri de kaçınılmazdır kuşkusuz. Bir işe başladıkları zaman onları destekleyen arkadaşları da olursa, yapabileceklerinin en iyisini yaparlar. Güçlü bir iradeleri vardır. Aynı zamanda verimli, çalışkan, ne istediğini bilen ve tutkuyla istedikleri şeyi elde etmek için çalışan kişilerdir. Kolaylıkla mal mülk sahibi olurlar. Paralarını bankaya yatırıp faizini almak yerine işleterek çoğaltmayı yeğ tutarlar. Çok heyecanlıdırlar. O kadar çabuk düşünürler ki bunu sözcüklere dökmekte güçlük çektikleri de olur. Aydın ve ileri düşünceli bir kişi olarak tanınmak isterler. Her topluluğa girip çıkmak onlar için gereklidir sanki. Yuvalarına düşkündürler. Anneleri ya da kendilerine yakın buldukları bir aile büyüğü onlar için büyük önem taşır. Geleneklerine bağlıdırlar. Kendilerini göstermeye, başkalarının hayranlığını kazanmaya büyük önem verirler. Dik başlılıkları yüzünden sık sık çevrelerindekilerle tartışır, onları sindirmeye çalışırlar. Yaşantılarını birisi ile paylaşmak zorunda hissederler. Eşlerinin de kendilerine hayranlık duymaları onları ruhsal açıdan doyurur. Uyumlu, huzurlu dolu bir yaşam onlar için çok önemlidir. Fazla duygusal oldukları gençlik çağında aşık olur ve evlenirler. Sevgide duygulara önem verirler ama bu duyguları dışa vurmaktan sakınırlar. Genellikle sakladıkları birçok sırları olur. Dış görünüşte dinlerine bağlı, filozofça olmalarına karşın gerçekte böyle değillerdir. Her zaman akıllarını genişletmeye çalışırlar. Çok zekidirler ve şaşırtıcı buluşları vardır. Koç burcunun örgütleme yeteneği sayesinde işleri yolunda gidecek, büyük olasılıkla şirketlerde söz sahibi olacaklardır. Bağımsızlıklarına düşkün oldukları için kendilerine arkadaş seçerken çok titiz davranırlar. Zihinleri yeniliklerden yana işler. Yapacakları işte en doğrusunu bulma yetenekleri vardır.

YÜKSELEN BOĞA BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Bu burcun özelliği yorulmak bilmeyen bir enerjiye sahip olmasıdır. Bu enerjiyi en iyi biçimde kullanacaktır. Onlar için en önemli şey para kazanmaktır. Kızdıkları zamanda onları yatıştırmak zordur. Sanata, edebiyata, doğaya hayrandırlar. Kazandıkları parayı da gezmeye, eğlenceye,armağanlara harcarlar. Evleri kesinlikle onların istediği biçimde olmalıdır, yoksa huzursuz olurlar. Çok konukseverdirler. Eşlerini seçerken çok dikkatli davranırlar ama bir kez seçince artık sonuçlarına katlanmayı göze alırlar. Duygusal düşlere dalmazlar. Uyumlu, huzurlu bir ortamda çalışmak onlar için gereklidir. Eşlerinden sürekli bir şey ister, içlerindeki fırtınaları ve kızgınlıkları yalnız onlara açarlar. Kıskançlıkları yüzünden aile yaşantıları zindana dönebilir. Cinsel yaşamlarının doyurucu olması onlar için çok önemlidir. Aldatılmak onları çok derinden yaralar. İnsanlarla anlaşmasını bilirler. Bir kez öfkelendiler mi onları yatıştırmak sorun olur. Cesaret ve kararlıklarına karşın çabuk parlamaları her zaman sorun çıkarır.

YÜKSELEN İKİZLER BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Her zaman değişiklik peşinde koşan, neşeli, mutlu bir kişilik sergilerler. Tutkulu olduklarından kafalarına taktıkları hedefe kesinlikle ulaşırlar. Çok hareketli olduklarından yorulabilirler. Cana yakın bir kişilikleri vardır. Başkalarının ne yaptığını, ne düşündüğünü hemen seziverirler. Her şeyi güvenleri ve akılları ile çözebileceklerine güvenleri vardır. Desteklendikleri zaman işlerinde iki kat verimli olurlar. Okumaya ve yazmaya çok düşkün olurlar. Müziği,resmi,yabancı dilleri,yolculuk yapmayı severler. İnsanları çok iyi etkileme güçleri vardır. Evlerinin her türlü rahatlığını sağlamak için ellerinden geleni yapar, bu konuda savurganca davranırlar. Yaratıcı bir kişilikleri vardır. Çok titiz ve temizdirler. Evlerinin düzeni de bunu kanıtlar. Çok değişik olan uğraşlarını dengelemekte ustadırlar. Zarif, ince ve dengeli kişilerle bir arada bulunmak hoşlarına gider. Yeni gerçekleri bulup ortaya çıkarabilecekleri işleri severler. Laboratuar çalışmaları, bilimsel araştırmalar, ruhsal deneyler tam onlara göre işlerdir. Düşüncelerini pratik bir biçimde uygulayıp yeni bir adım atabilme yetenekleri vardır. Kendileri ile aynı düşünce ve görüşleri paylaşan insanlarla mutlu olurlar. Onlar için önemli olan özgür olmak ve eşleri tarafından sevilmektir. Hangi türden ortaklığa girerlerse girsinler paylarını hakça almak isterler. Düşüncelerini olabildiğince çok insanla paylaşmak ve onlarla yolculuk yapmak isterler. Başlıca sorunları gerçekten ne yapacaklarını bilememeleridir, çünkü maymun iştahlıdırlar. Becerikli olmalarından ötürü birkaç işi birden yürütebilirler. Onları gerçekten en çok hoşnut eden işi buluncaya dek işten işe geçerler. En çok önem verdikleri konu arkadaşlıktır. Belli etmedikleri halde kendilerini parasal yönden sık sık güvensiz hissederler.

Burçların Yükselen Kişilikleri Hakkında Detaylı Bilgiler

YÜKSELEN YENGEÇ BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Duygusal insanlardır. Hayalleri oldukça güçlüdür. Evlerine bağlıdırlar. Mallarına düşkündürler ve para kazanmak için çaba gösterirler. Eleştirilmekten ve alay edilmekten çok korkarlar; bu da onları içine kapalı ve kuşkucu yapar. Sanat yapıtlarını, eski tarih yapıtlarını ve hoşlarına giden her şeyi toplarlar. Yuvaları yaşamlarının odak noktasıdır. Çevrelerine uyum sağlamak istedikleri için birlikte yaşadıkları kişilerle anlaşma ortamı ararlar. Evliliği çok ciddiye alırlar. Özellikle genç yaşta evlenirler. Eşleri ile çok iyi geçinirler. Çalışkan kişilerdir. Eli açık ve yardımseverdirler. Salt yardım için karşılıksız çalışırlar. Uzun deniz yolculuklarını severler. Genel olarak dışa dönük bir kişi olmalarına rağmen yine de belli bir tempo ile yaşamayı severler. Bu tür davranışların altında bencil kişiliklerin yattığı gerçeğini kendileri de bilirler. Duygulu davranışlarından ötürü dengeli arkadaşlardan hoşlanırlar. Arkadaşlarına yardım etmekten kaçınmazlar. Zengin düşleri ve duyguları olduğundan kendi kendilerine yeterler. Okuyarak öğrenmek yerine yaşayarak öğrenmeyi yeğ tutarlar.

YÜKSELEN ASLAN BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Tutkulu, kendine güvenen, korkusuz kişilerdir. İş yaşamında ve her alanda yüksek bir konuma gelirler. Çok enerjiktirler ve bu enerjileri ile hiç bir engel tanımadan saptadıkları hedefe doğru inançla yürürler. Onlar tıpkı bir Aslan gibi, yaşadıkları toplumun soylu kişisidirler. Komut verme eğilimleri vardır. Eli açık, yürekli ve iyidirler. Karşılarındaki kişileri etki altına alma güçleri vardır. Konuşma yaparken takındıkları heyecanlı ve tutkulu tavırlar çekici olmalarına neden olur. Kendi yuvalarının tek sahibi olmak tutku halindedir onlarda. Sağlıklı ve iyi oturmuş bir aile yaşamının kendilerine neler kazandırdığını çok iyi bilirler. Artistik yetenekleri gelişmiştir ve artistik yetenekleri olan kişiler ilgilerini çeker. Özgürlüklerine düşkündürler ve bulundukları yerde tek yetkili olmak isterler. İnsanlarla dostça yaşamak,bunu da kesintisiz sürdürmek isterler. Açıklanamayan bazı gizli güçlerin kendilerini yönettiğine inanırlar. Kendilerinde kralların sahip olduğu kutsal haklara benzer bazı hakların olduğunu kabul ederler. Zeki, neşeli insanlar ilgilerini çeker. Zaman zaman önemsenmedikleri duygusuna kapılıp somurturlar. Fazla gururlu olduklarından bunun nedenini açıklayamaz, huzursuz olurlar.

YÜKSELEN BAŞAK BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Sağ duyulu olmaları en belirgin özellikleri. Çevrelerinin derli toplu olmalarını isterler. Bu nedenle titiz bir kişiliğe sahip oldukları söylenebilir. Para konusunda istedikleri düzeye çıkabilmek için özenle çaba harcarlar. İyi niyetli olmalarına karşın titiz olmaları yüzünden çevrelerindeki kızdırdıkları olur. Tek başlarına olmaktan hoşlanmazlar. Arkadaşları ile birlikte ya da onlar için çalışarak sürdürürler yaşamlarını. Çok iyi bir eleştirmen olabilirler. Eleştirileri çok kısa ve özdür; fazla konuşmasını sevmezler çünkü. Aile yaşamları çok düzenlidir. Birbirine tutkun kişilerin,mutlu bir aile yaşantısının çok önemli olduğunu düşünürler. Soğuk dış görünüşlerine karşın ateşli bir aşk yaşamları vardır. Eğlenceleri toplum tarafından benimsenen ahlak ölçüleri içinde yürür. Çalışmalarını beğenecek, ev harcamalarını karşılamakta onlara yardımcı olacak bir eşe gereksinimleri vardır. Başak burcu burçlar kuşağının bekar tiplerindendir. Evlenseler bile eş olarak kendi bulundukları düzeyden daha aşağıda bulunan birini seçerler. Paylaşma duyguları son derece gelişmiştir; bu nedenle giriştikleri işlerde başkalarına büyük bir güven duygusu verirler. Özellikle siyasal yaşam onlar için en uygun çalışma alanıdır. Sözcüklere egemen olmaları iyi bir gazeteci, radyocu ya da iyi bir yorumcu olmalarını sağlar. Arkadaşlarını en iyi biçimde ağırlamaktan, onlar için yemekler yapmaktan büyük zevk duyarlar. Sessiz ve derinden giderek saptadıkları amaca ulaşan saygıdeğer kişilerdir.

YÜKSELEN TERAZİ BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Denge, uyum ve güzelliği severler. Adaletsizliğin olduğu her yerde yenilikler getirmeye eğilimli kişilikleri, bilge bir insan olarak görünmelerine neden olur. Zarif ve düzenli olmaktan yanadırlar. Çabuk sinirlenir fakat kolay yatışırlar. Her türlü güzelliğe, müzik ve edebiyata hayrandırlar. Bulundukları her topluluğa uyan, yararlı olan iyi insandırlar. Yalnız yaşamaktan hoşlanmazlar. İşleri ile ilgili konularda tutkulu olmalarına karşın temiz olmayan işlere pek girmezler. Her ne kadar açık sözlü ve içten olsalar da gerçek durumlarını açıkladıkları pek seyrektir. Şahit oldukları, ya da içlerinden gelen şeyleri kaleme almak hoşlarına gider. Düşünceleri soyut ve felsefidir. Grup çalışmalarına çok ilgi duyar, kendilerini göstermek isterler. Uyumlu düşünceleri olan kişileri bir araya getirerek birlik oluşturmayı pek güzel başarırlar. Başkalarının haklarını savunmak söz konusu olunca sanki bir savaşçı kesilirler. Büyük uğraş gerektirmeden kazanılan paraya ilgi duyan kişilerdir. Genellikle para için evlenir, çoğu kez bundan pişman olurlar. Başka ülkelerde çalışmaktan ya da deneylerini geliştirmek için gezmekten zevk alırlar. Savurganlığa varan eli açık ve çok ince bir ev sahibidirler. Onlar için önemli olan arkadaşlarını krallar gibi ağırlamak.

YÜKSELEN AKREP BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Burçlar kuşağının en sabit fikirli ve kararlı tiplerindendir. Sabır ve kararlılık onların en belirgin özelliğidir. Kendilerini tanımak için yaklaşıldığında içlerine kapanır; asla sır vermezler. Kuşkucu ve kuruntuludurlar. Her konuyu bir anda kavramak ve gereken cevapları anında vermek onlar için hiç de zor değildir. Bir olayın öncesini ve sonrasını aynı açıklıkla görebilmeleri şaşırtıcı özelliklerindendir. Paranın gerekliliğine inanırlar ve bunu elde etmek için de sonsuz bir irade ve sabırla çalışırlar. Az konuşurlar. Onlar için konuşmak zaman öldürmek için boş laflar etmek değildir. Gerçekten önemli olduğuna inandıkları konularda söz söylerler. Aşk yaşamları da gizlilik içinde yürür. Sevdikleri için düşünmeden hizmet edebilecek bir özverileri vardır. Mistik konulara ilgileri dikkat çekicidir. İçlerinde yoğunlaşmış enerjilerini rahat ve mutlu yaşanabilecek bir dünya elde etmek için harcarlar. Evlenecek oldukları kişiyi seçme konusunda da çok çekingen davranırlar. Bir eşte bulunması gereken özelliklerin neler olduğunu çok iyi belirlemişlerdir kafalarında. Bu modele uygun bir eş bulmadan evlenmezler. Ölüm, öldükten sonra yaşamak ve yeniden doğuş konularında derin bilgileri vardır. Her gittikleri ülkede evindeymiş gibi davranan, gezmeyi seven kişilerdir. Güçlü ve ünlü bir kişi olma istekleri fazlacadır. Ortaklık konularında pek şanslı olmamalarına karşın maddesel konularda başarılıdırlar.

YÜKSELEN YAY BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Bu burcun yükselenleri özgürlüklerine düşkün olur. Neşeli, iyi huylu olmaları en belirgin özellikleridir. Rahat ve tek başlarına yaşama istekleri her şeyden önce gelir. Onlara göre özgürlüklerini, enerjilerini gösterebilmek için iyi yollardan biride spor yapmaktır. Sezgi güçleri çok gelişmiştir. Bir işin sonuçlandırılması için çok az umut ışığı olsa bile aşırı bir iyimserlikle böyle işlere girerler. Para kazanabilecek, servet biriktirebilecek pratik bir zekaları vardır. Hiç bilmediği bir konuda bile birkaç söz edecek ve bununla ilgiyi üzerine çekecek bir yaradılışları vardır. Başkalarının mutluluğu için ellerinden geleni yaparlar. Sürekli yenilik peşinde koşarlar. Sevgi konusunda başarılı olmalarına karşın kavgacı ve tutuklu da olabilirler. Yapacakları işin kendilerine düzenli bir gelir getirmesini bekler, bunu sağlayacak işler için harcama yaparlar. Eş seçmede pek ince eleyip sık dokumazlar. Onlara göre yaşam bir okuldur ve bu okuldan diploma almak için gezmek ilk koşuldur. Değişik görüşleri olan kişileri bir araya getirme yetenekleri güçlüdür. Grup çalışmalarında bu yüzden aranan ve sevilen bir kişilik sergilerler.

YÜKSELEN OĞLAK BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Ağırbaşlı, düşünceli, önlemci ve nerede, nasıl davranmak gerektiğini bilen kişilerdir. Gereksiz harcamalardan ve lüksten kaçınırlar. En güç ve karışık sorunları bile rahatça çözebilecek bir sağduyuları vardır. İşleri planlamak ve yönetmek konusunda ustadırlar. Tutumludurlar. Fırsatları değerlendirmek, bilinmeyen işlere açıklık getirmek konusundaki yetenekleri onları bir gün iyi bir yere getirecektir. Geniş çapta araştırma ve planlama işlerinde çalışan bir grubun anahtar kişisi olabilirler. Anlaşılmayan, ters bir kişi olmaktan çekindikleri için ya konuşmazlar yada hoşa gidecek şeyler söylerler. Evlerine çok bağlıdırlar. Aile içinde tek egemen güç kendileridir. Kararlı ve çalışkan bir insan oldukları için iş yaşamları da oldukça iyi olur. Yaptıkları işin yararına yeni yöntemler geliştirmede başarılıdırlar. Fazla çalışmalarından ötürü sinirleri bozulabilir ama sağlıklarını korumakta geç kalmazlar. Evlilik onlar için kutsal bir kurumdur. Erkekler tam anlamıyla bağlanacağı bir eş ister, kadınlar ise evliliğe bir meslek gözüyle bakarlar. Gerçekliği kanıtlanmış uygulanabilir düşüncelerden yanadırlar. Bu yüzden kuralcı, tutucu ve dar görüşlü olabilirler. Dostluğa çok önem verir, bu konuda bir hayli titiz davranırlar. Yaşamın ciddi yanları ile ilgilidirler. Herkesten önce her şeyi iyice ayırt eder ve durum hakkında kesin kararlara varırlar. Son derece pratiklerdir.

YÜKSELEN KOVA BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Bu burç ülküyü, dehayı, buluşları, sevgiyi ve yardımı simgeler. Başkalarına yardım etmenin kendi geleceğine iyilikler getireceği bilincine ulaşmışlardır. Doğruyu, gerçeği bulmak için ellerinden geleni yaparlar. Çevrelerindeki insanlar tarafından çok sevilirler. Kararlıdırlar. Hem kendilerinin hem de başkalarının bağımsızlıklarına düşkündürler. Alçakgönüllü ve iyilikseverdirler. Dost edinme konusunda titiz davranırlar. Dürüst, bilgili ve kendine güvenen insanları arkadaş seçerler. Yuvalarında dinlenir, güç kazanır,mutlu olurlar. Evlerini iyi düzenlemek isterler. Duyguları ile değil mantıklarıyla hareket ederler. Duygusal sayılmazlar. Sevdiklerini çok fazla eleştirebilirler. Başkalarına yardım etmeyi severler. Eşleri onlar ile yakından ilgilenmelidir. Evlenecekleri kişileri kendileri seçer, çok iyi bir ev erkeği yada ev kadını olabilirler. Fırsat buldukça gezmek,yeni yerler görmek hoşlarına gider. Akla dayanan çalışmaları yeğ tutarlar. Saptadıkları bir planı gerçekleştirmek gerekiyorsa bedenen de çalışmaktan geri kalmazlar. Toplumda saygı görürler. İlgi çeken konuşmalar yaparlar ama dinlemesini de bilirler. Düşünceleri kimi zaman günün gerçeklerinin çok ötesine çıkabilir, yani ütopik olabilir.

YÜKSELEN BALIK BURCUNUN VERDİĞİ KİŞİLİK; 

Çekici, sevimli ve güvenilir insanlardır. Aynı zamanda alçakgönüllü ve sıkılgandırlar; fakat en önemli özellikleri merhametli ve yardımsever olmalarıdır. Sevgi güçleri çok gelişmiştir. Her şeyi çok çabuk kavrayabilirler. Kafalarında her zaman güzel ve üstün bir dünya vardır. İnsanlara güven verirler. Gelişigüzel her işe atılmayı sevmezler; çünkü kendilerine güvenleri yoktur. İçlerinde gizli duran iyilik yapma duyguları su yüzüne çıkınca rahatlığa ve kişisel güvene kavuşurlar. Kimi konularda önüne geçilmez inatları vardır. Duyguları ile davranışlarını yönlendirirler. Çevreleriyle iyi ilişkiler kurmak ister böyle olmayınca da çok sarsılırlar. Her şeyin neden düşündükleri gibi olmadığını anlayamazlar bir türlü. Kendilerine heyecan ve güç verdiğini düşündükleri için sık sık ev değiştirirler. Dostları ile ciddi toplantılar, yemek ziyaretleri yapmayı severler. Aşk yaşamlarında duygusal davranırlar. Sevdiklerine karşı çok duyarlı olur, onlara çok değer verirler. Yaptıkları işle gurur duymak isterler. Eğer işleri onları doyurmuyorsa tüm cesaretleri kırılır, moralleri bozulur. Aşk konusunda da fazla duygusal olmalarından dolayı düşüncelerine uygun bir evlilik yapmaları zordur. Güven içinde olduklarından gerçek mutluluğu bulacaklarına inandıkları için erken evlenmeyi yeğ tutarlar. Birlikte yaşadığı kişiler bir ölçüde onların kaderlerini çizer. Onları göklere çıkardıkları gibi yerin dibine de sokabilirler. Başarısızlıklarından kendilerini sorumlu tutmazlar. Fazla hayalci olmalarından ötürü ruhsal yönden aydınlanmayı isteyen saf kişileri yanlışlara sürükleyebilirler. Dostları yaşamlarında önemli bir yer tutar. Hiç bir zaman onları incitmek ya da onlar tarafından incitilmek istemezler. Başkalarının tanıdığı ünlü bir kişi olmayı dilerler.