Home Genel Büyü Çeşitleri

Büyü Çeşitleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Büyü Çeşitleri Ve Kullanımları

Büyü Çeşitleri niyet, istek ve talep üzerine oldukça çeşitlidir.

AŞK BÜYÜLERİ

Halk dilinde Muhabbet Büyüleri de denilen bir Büyü Çeşitleri olarak bilinir. Burada yapılanlar genellikle iyi maksatlı ve masumcadır.Kullanılan malzemeler; genellikle karşı kişiye birebir temas eden bir parça üzerinde çalışmaktır. Bundan kastımız kişinin saç, tırnak, elbise parçası, yada uzun süre kullandığı bir eşyasıdır. Bunun içindir ki bu gibi malzemelerin kaybolması gibi bir durum da böyle bir büyüden şüphelenebilirsiniz. Aslında bu malzemeler hemen hemen birçok büyünün ana menüsüdür. Ayrıca karşı kişiye uygulamayı yedirmek, koklatmak, giydirmek, gibi muhabbet büyüleri de vardır.

İSTEMEDİĞİN YADA HAK EDEN KİŞİLERİ AYIRMAK İÇİN YAPILAN BÜYÜLER

Kişileri birbirinden ayırmak için yapılan bu büyüleri ve Büyü Çeşitlerini kullanmak oldukça tehlikeli ve günahtır. Diyeceksiniz ki neden yapılır. Bazen öyle olur ki iki kişi zina halindedir bunları ayırmak için, yada iki kişi bir araya gelerek fesat işler tertip etmektedirler bunları ayırmak için kullanılır.

Kullanılan malzemeler genelde burada yazmak istemediğim ve siteye uygun olmayan pis malzemelerdir.

AYRILANLARI BİRLEŞTİRMEK İÇİN

Hayatın en mühim meselelerinden beri karı ve kocanın güzel geçinmesidir. Ekseriya niza ve ayrılık gibi aile saadetini bozan ve berbat eden hallerin vuku bulması durumu sıkça rastlanan hadiselerdendir. Karı-koca arasındaki dargınlığı, kırgınlığı, soğukluğu giderip aralarını ıslah etmek, düzeltmek, iyi hale getirmek için düzenlenir.

DİL BAĞLAMAK İÇİN

Çok eskilerden ve hala kullanılan hatta çok sık kullanılan bir Büyü Çeşitleridir. Özellikle gelin kaynana arasındaki dil tartışmalarını sona erdirmek için yapılır.

SEVDİĞİNİ GERİ GETİRMEK İÇİN

Evini barkını terk eden, firar edip kaçan bir kimseyi, herhangi bir sebeple kocasını ya da karısını terk deden kişiyi, savuşup giden hizmetkarı, anne ve babasının haberi ve izni olmaksızın giden evladı, velhasıl geri getirilmek istenen herhangi bir kimse olduğunda yapılır ya da yaptırılır.

KIZ İSTEMEK İÇİN

Bir kimseye şeriat dahilinde talip olunsa ama istediği kızı yada dul kadını akrabaları veya yakınları vermeseler yapılabilecek bazı ameliyeler vardır.

MUTLULUK BÜYÜLERİ

Uyumlu beraberlikleri olan, birbirlerini kesinlikle kırmayan, bu mutlulukları başkaları tarafından övgüyle söz edilen karı-koca ya da iki sevgilinin mutluluklarının daim kılınması için yapılır.

SEVDİĞİNİ ZİNADAN MEN ETMEK İÇİN

Eşlerden herhangi biri eşinin kendisinden başkasıyla ilişki kurmasını engellemek amacı taşıyan masum büyülerde var tabii…

RIZK İÇİN

Geçim sıkıntısından biçare olan, işleri rast gitmeyen, ticaret erbabı olup ta kar ve nasibinin fazla olması istemiyle, yapılan bazı uygulamalarda vardır. Aynı zamanda bu uygulamalar talibi çıkmayan kızların çeyizleri arasına koyulduğunda kısa zamanda etkisini gösterecek ameliyelerdir.

ŞEHVET İÇİN

Bir erkek karısının ya da sevgilisinin yatakta kendisine karşı isteksiz, soğuk davranması halinde bu durumu gidermek için yapılır.

ŞİRİNLİK VE KISMET İÇİN

Yaşı geldiği ve evlenmesine bir mani olmadığı halde evlenemeyen, kısmeti bağlı, talibi çıkmayan kız-erkek ya da dul insanlar için yapılan uygulamalardan oluşur.

Büyü Çeşitleri Ve Hakkında Detaylı Bilgiler

AĞRI VE SIZILAR İÇİN

Kronikleşmiş birçok ağrı ve sızı içinde ak büyü yapılabiliyor. Baş ağrısı, bel ağrısı, yel ağrısı da denilen gezer ağrı vs…

SABUN BÜYÜSÜ:

Ülkemizde bu büyüye rastlanmakta olup, etkili bir büyüdür. İnsana büyük çapta zarar vermek için ya da onu yok etmek için yapılan bir büyüdür. Sabunu çeşitli işlemlerden sonra kullandığınız bir sabunla değiştirilerek, mezara gömülerek, üzerine iğne, çivi gibi diğer araçlarda kullanılarak yapılır.

DOMUZ YAĞI BÜYÜSÜ:

Bir insanı ya da nesneyi, bulunduğu ortamdan gitmesini sağlamak için veya o insanın bir kişiden, mülkten, şehirden, ülkeden uzaklaştırmak, sevgisinin azalmasını sağlamak için yapılan büyüdür. Sarı ve beyaz kaygan bir renk içerir, halk arasında sıkça kullanılır.

AY HALİ KANI BÜYÜSÜ:

Belki de “hadi ya..!!!!!” diyerek bir şaşkınlığınızı dile getireceksiniz. Genel olarak sevgi kazanmak ve kendisine bağlamak için kullanılır. İşlemden geçtik ten sonra kan, şekere ve benzeri yiyecek maddesiyle birlikte yedirilerek yapılır.

TIRNAK BÜYÜSÜ:

Bu çeşitte ki büyü, sevgiyi kazanmak ve kazandırmak için yapılan bir türdür. Tırnakları toplayıp değişik işlemlerden geçirdikten sonra yakarak yapılan bir türdür.

SAÇ KILI BÜYÜSÜ:

Uzaklara gitmiş bir insanı sevgiliyi getirmek için yapılan bir çeşittir.

KABİR TOPRAĞI BÜYÜSÜ:

Kabirden alınan toprak işlemden geçtikten sonra maksadına göre uygulanır. Kapı önlerine, kişinin geçtiği yerlere serpilir. Yapılış maksadı çoktur. Bazen kişiyi o yerden uzaklaştırmak, bezende insanın vücut enerjisini keserek çalışma ve cinsel arzularının durması için yapılır.

Bu yukarıda saydığım büyüler için sadece birkaç örnektir. Bir kısmı ayetlerin gücü kullanılarak ta yapılır.
(AYETLERİN ŞER VE HAYIR GÜÇLERİ VARDIR…)

Büyünün amacı doğanın organik gücünü sahiplenmektir ve de bu gücü dilediğince kullanmaktır.

yapılış amacına göre ve nasıl yapılacağını göre değişiklik göstermektedir. Burada yazdığımız Büyü Çeşitleri sadece birer örnektir.

Büyü Çeşitleri hakkında görüş ve önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İlgili Yazılar

Leave a Comment