Home Genel Büyü İnsanı Öldürür Mü, Ölüme Kadar Götürür Mü?

Büyü İnsanı Öldürür Mü, Ölüme Kadar Götürür Mü?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Büyü İnsanı Öldürür Mü, Ölüme Kadar Götürür Mü? Yan Etkileri Nelerdir?

Büyünün şeytanın en büyük oyuncaklarından biri olduğunu her zaman belirttik. Yapılan bazı büyüler, özellikle kin amacı güdülen ve kesinlikle kötülükten başka hiçbir şey ifade etmeyen bazı büyüler, büyüye maruz kalan insanı kötü bir duruma düşürmekle kalmaz, ölüme kadar götürebilir. Şöyle ki; kişiye yapılan büyü kara büyü sınıfındandır ve amacı kişiyi delirtmek, bulunduğu ortamdan uzaklaştırmak, sevdiği insandan ayırmak yada cin musallatına uğratmaksa eğer; kişiye yapılan büyü etkili olmuşsa, büyü yapılan bu insanda ani değişimler başlar. Yavaş yavaş yapılan büyünün amacına göre hareket eder. Ancak bazı durumlarda kişi iradesini zorlar, yaptığı şeyleri yapmadığını sanabilir. Buda ruhsal bazı bozukluklara yol açar. Kişi intihara meyledebilir ve hatta intihar girişiminde bulunabilir. Tüm bunlar büyünün gerçekleşmesine yardım eden varlıklar tarafından kişinin beynine empoze edilir. Tıbbın ve hatta modern tıbbın bile çare bulamadığı bazı psikolojik rahatsızlıkların bir çoğu bundan kaynaklanmaktadır.

Büyü İnsanı Öldürür Mü, Ölüme Kadar Götürür Mü? Hakkında Gerçek Bilgiler

Şer büyülerin bazıları kişiye hastalık vermek amacı ile de yapılır. Evet maalesef günümüzde bu gibi büyüleri yapan insan sayısı çok fazla. Çünkü, şeytan asla boş durmaz. Bu insanlarda şeytanın bir kuklasıdır. Büyüyü yapan büyücü; büyüyü neden yaptığını, ne için yaptığı ve günah mı, zararlı mı, doğru mu, yanlış mı bununla ilgilenmez. Bu tür insanlar sadece bu yolla elde edecekleri kazanca bakarlar. Şeytana hizmet ettikleri bu yolla yaptıkları büyülerle görülüyor ki çok açıktır. Oysa Kur’an-ı Kerim’de büyü ve büyücülerle ilgili o kadar çok ayet var ki, bu ayetlerin neden bir çok kereler indirildiğini ve sürekli ikaz olarak tekrarlandığını tabiri caiz ise “Arif olan anlar”

Ancak şu da bir gerçek ki bozulmayacak büyü yoktur. Ne kadar erken fark edilirse, o kadar erken düzelme ihtimali yüksek olacaktır.

Ama İnşirah Suresi 5 ve 6. Ayetler de Allah buyuruyor:

“Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır, Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”

Yüce Allah kullarını yaratıp, ortada bırakmaz. Yapılan her iş, eylem yada fiil, ister büyü olsun, ister olmasın ap açık kaderde yazılıdır.

“Hiç bir dert yoktur ki, dermanını Allah vermesin” diyen Peygamber efendimiz (S.A.V.) her zaman kulun yaşadığı süre boyunca mücadele etmesinin önemini vurgulamıştır.

Görüyorsunuz ki, yaşam boyu, nefes aldığımız her dakika hayat devam ediyor. Sebeplere sığınıp beklemek Allah’ın hiç bir kitabında yazmaz. Allah derki, sabredin, Ama Allah şunu da söyler; mücadele edin!

İster Kuyuya atılmış, Mezara gömülmüş, Papaz Büyüsü olsun; İster kin amacı güden ve maksadı insan yaşamına kast eden herhangi bir uygulama olsun, çözülmeyecek, bozulmayacak hiç bir büyü, muska, tılsım yoktur.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz bize ulaşmanız yeterli olacaktır…

İlgili Yazılar

Leave a Comment