Home Genel Büyü Türleri

Büyü Türleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Büyü Türleri konunun uzmanları tarafından büyü 6 tür olarak saptanmıştır.

Merakınızı gidermek amacıyla Büyü Türleri ile ilgi bilgileri sunuyorum…

Büyü Türleri Ak Büyü, Kara Büyü, Kırmızı (Voodoo) Büyü, Sempatik Büyü, Aktif Büyü, Pasif Büyülerdir. Büyü Türleri içinde en tehlikelisi olan Kara ve Kırmızı Büyüdür. Kara ve Kırmızı Büyü’de genellikle insanlara ait DNA malzemeleri kullanılır. Bu Büyü Türleri içinde DNA malzemeleri kullanılmasının amacı, “Parça bütüne aittir” ilkesi ile doğru orantılıdır… Büyü Türleri içinde bir çok uygulamada DNA malzemeleri kullanılır…

BÜYÜ TÜRLERİ – SEMPATİK BÜYÜLER
Büyü Türleri Sempatik büyüler iki türlü yapılır. Bunlardan birincisine Homeopatik Büyü ya da Taklit Büyüsü diyoruz. Taklit büyüsü, bir şeyin ya da bir kimsenin taklidini yapmakla o şeyin ya da kimsenin aslını etkileme esasına dayanır.

BÜYÜ TÜRLERİ – AK BÜYÜ
Büyü Türleri Bütün büyü kitaplarında Ak büyünün şifacı olduğundan bahsedilir. “Ak büyü ferdin ya da toplumun iyiliğini esas alınarak yapılır” inancı hakimdir. İlginçtir ki, bu inanç dinsel felsefede de zaman zaman dillendirilmiş, hatta ülkemizde Ak Büyü’nün şifacı olduğuna dair fetvalar dahi verilmiştir.

BÜYÜ TÜRLERİ – KARA BÜYÜbuyu-turleri
Büyü Türleri Kara Büyünün en temel amacı zarar vermektir. Kesinlikle ve kesinlikle kötülük güden bir amacı vardır. Şeytan ile bağlantılı olduğu düşünülen büyücülük türü de budur. Lavey ile başlayan ve Roma Katolik inancının çöküşünü simgelediği iddia edilen Satanist uygulamalarla Kara Büyü sıkı fıkıdır.

BÜYÜ TÜRLERİ – AKTİF BÜYÜLER
Aktif büyüde esas olan mükemmel derecede geliştirilmiş bir irade ile tabiat olaylarını yönetim ve denetim altına almaktır.

BÜYÜ TÜRLERİ – PASİF BÜYÜLER
Büyü Türleri Bu tarz büyüler genellikle savunma amacıyla yapılır. Ak Büyüden ayrılan tarafı saldırgan olmayışıdır.

BÜYÜ TÜRLERİ – KIRMIZI BÜYÜ (VOODOO)
Büyü Türleri Kara büyü ile hemen hemen aynı uygulamaların yapıldığı bir büyü şeklidir. Fakat ayrıldıkları tek nokta, Kara Büyüde ölümcül uygulamaların Kırmızı Büyüdeki kadar sık olmamasıdır. Kara Büyü abartılı istisnalar dışında- genellikle insanın sağlığına, malına mülküne, evine, çocuklarına, karı-kocaya vs. yaptırılan veya yapılan büyü olarak genelleştirilebilir.

Büyü Türleri ve Büyü Türleri hakkında soru sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İlgili Yazılar

Leave a Comment