Home Genel Büyü Ve Kader İlişkisi

Büyü Ve Kader İlişkisi

by Zeynel Eroglu
0 comment

Büyü Ve Kader İlişkisi Hakkında Bilgiler

Büyü kaderi değiştirir mi?
Önce Kader’in en olduğunu hatırlayalım…

İnsanın gözlerini dünyaya açtığı andan itibaren karşılaştığı her olayı, duyduğu her sözü, muhatap olduğu her detayı yaratan Allah’tır. İşte tüm bu olaylar ve detaylar zinciri Kaderdir. Allah sonsuz kuvvet, sonsuz akıl, sonsuz adalet ve sonsuz hikmet sahibidir.

İnsan yaşamında Kader kavramı 2 türlü işler yani Kader denilen olgu 2’ye ayrılır.

Birincisi Mutlak Kader’dir. (Külli İrade) Mutlak Kader asla değiştirilemez.
Evrendeki İlahi bilgisayar olarak kabul edilen Levh-i mahfuzda kayıtlı olan ve Allah’ın iradesini yansıtan kesin ve değişmeyen kaderimizdir. Bu kader; dua, büyü veya hiç bir güç, tedbir ve gayretle değiştirilemez. Bizim istek ve bilgimiz dışında oluşan bu kaderin kapsamına, doğduğumuz memleket, dönem, ailemiz, eşimiz, evladımız, işimiz, ecelimiz ve yaşamımızın derinden etkileyecek ve şekillendirecek olaylar girmektedir.

İkincisi Muallak Kader’dir. (Cüz-i İrade) Muallak Kader’e etki edilebilir.
Muallak Kader ise kişinin kendi iradesini kullanarak kaderini ve yaşamını şekillendirmesi olarak açıklanabilir. Bunlara özel zevklerimiz, meraklarımız, ikili ilişkilerimiz, olaylar karşısında verdiğimiz tepkiler ve bu tepki ve davranışlarımızı kontrol etme becerilerimiz örnek olarak gösterilebilir.

Büyü Ve Kader İlişkisi Hakkında Gerçek Bilgiler

Örnek verecek olursak; Satranç oyunu ve oyunun kuralları, nasıl oynanacağı, Taşları, şah ve matı Mutlak Kaderdir. Oyunda yapılan hile yada stratejiler, oyuncunun yaptığı ataklar ve oyunun gidişatında yer alan tüm ustalık Muallak Kaderdir….

Tüm bu anlattıklarımızdan yola çıkarak Büyü kaderi değiştirir mi? sorusuna vereceğimiz cevap; “Büyü, kaderi etkileyebilir, ama mutlak kader dediğimiz yaşamın ana noktalarını kesinlikle değiştiremez” olacaktır… Eğer kader; büyü, okuma veya dua gibi vasıtalarla aşırı zorlanırsa bu durum çok olumsuz sonuçlara yol açabilir… Kaderi, dua, büyü ve benzeri telekinezik güçlerle etkilemek mümkündür ama özellikle mutlak kaderimiz asla değiştirilemez. Ayrıca doğacak ve yeryüzünde yaşayacak bir varlık ilahi bilgisayar olan levh-i mahfuza yazılmışsa, artık bunu değiştirmeye ancak onu yazanın ve ona karar veren gücün yetkisi vardır.

Genellikle bayanlar eşleri kendilerini terk etmesin diye her sokak başında rahatlıkla bulunan medyum ve hocalardan yardım ister ve büyük miktarlarda paralar ödeyerek büyü yaptırırlar. Eğer o aile dağılacaksa hiç bir güç bunu önleyemez. Ama ayrılık yoksa zaten eşlerin ikisi de ne kadar kararlı olurlarsa olsunlar evlilikleri şu veya bu şekilde devam edecektir.
Bugüne kadar edindiğimiz bilgi ve deneyimlerden çıkardığımız sonuç tam bir konsantrasyonla yapılan dua kesinlikle büyüden daha etkili olmaktadır. Ayrıca kaderi zorlamanın bazen insanın içinde bulunduğu sorunlardan çok daha büyük ve vahim sonuçlara yol açmaktadır.
İzmir’in eski ve köklü ailelerinden birinin oğlu ailesinin istemediği bir genç kızla evlendiği için yaptırılan bir büyü bu gencin felaketine neden olmuştur. Bu genç evlendiği kızdan ayrılmadığı gibi ayrılması için yaptırılan büyü bir süre sonra bu gencin bunalıma girmesine neden olmuş ve kumar illetine alışan bu genç aile servetinin büyük bir bölümünü kumarda kaybetmiştir.

İnsan hayatında olacaklar, nedenler ve sebepler zincirine bağlıdır. Bu bağ çok önceden yazılmış, çizilmiştir. Bu zincirlerin bir halkasının eksik olması gibi bir şey düşünülemez. Burada asıl hakikat Allah’ın hakimiyeti ve Kaderdir.

Kadere yön verecek olan en büyük yol ise her zaman söylediğimiz gibi, Dua etmekten geçer…

Allah en doğrusunu bilendir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment