Home Büyünün Bilinmiyenleri

Büyünün Bilinmiyenleri

by Zeynel Eroglu

Büyü ve Büyüler – Aşk Büyüsü – Büyü Korunma – Büyünün Bilinmiyenleri – Astroloji ve Ak Büyü Gerçekleri

Tarot Okuma ve Tarot Büyüsünde kartlar Nasıl Kullanılır – Birinin İlgisini Çekmek İçin Büyü – Aşk ve Büyü Yan Yana Gelmez


Büyünün Bilinmiyenleri

images (7)

Büyü” ve ya sihir (Arapça: سحر), insanların doğaüstü, paranormal yahut mistik yöntemlerle nebati dünyayı (olayları, nesneleri, şahısları) etkileyebildiğini öne süren uygulamalar ve bunların çevresinde oluşturulan kültürel sisteme büyü diyoruz.
Büyü insan oğlunun var oluşundan beri insanlığın başına beladır tabi ki büyü ve büyüler insanların iyiliği yönün dede kullanılmıştır. Büyü bir çok hayat karartmıştır ve bir çok aşkı da bitirmiştir.

Büyü peygamber efendimizi dahi yataklara düşürmüştür. Büyü ve büyülerin yapılması dinimizce günahtır fakat büyü oluşturulmuş bir kimseyi büyüden kurtarmak ta gene biz şahısların görevidir. Büyü yapılırken en mühim etkin niyettir.
Bu büyü denilen illet ne yazık ki insanlığın varoluşundan bu güne kadar devam etmektedir, her medyum un karşılaştığı durumların başında gelir medyum hakan bu konuda kendine özgü çalışmalarıyla şöhret yapmıştır. Allah ve Resulünün Kura`n ve sünnette kati yasaklamış bulunduğu büyü, insanlığın çağlar boyu baş belası olarak her dönemde yakasını bırakmamıştır.

Allahın Resulü iki cihan güneşi Peygamber Efendimize bile yapılan büyüler tuttu ve onu perişan edip ölüm döşeğine düşürdüğüne göre Cenabı Mevla`nın istediği her bir insana büyü miktar. Tek çaresi takva ehli olmalı muhafaza ayetlerini sıkça okumalı ve ya da en azından şartlarına elverişli şekilde yazıp kişi birlikte bu ayetleri taşımalıdır, yoksa öteki çeşitli bu pislikten korunmak hemen hemen mümkün olmaz.
Büyü ve büyüler tarihte bir fazla çeşitte ve hesap formülleriyle ki bu matematik sel bir karşılığa gelmektedir bugünlere kadar gelmiştir eskilerin deyimi ile müzik ile bile büyüler yapılmaktadır nasıl ki bu gün Beethoven ve çeşitli müzikler tedavi için kullanılmaktadır insanı rahatlatıyor karmaşık yani reenkarnasyon bir stille yapılan büyüler bu gün dahi bizi tehdit etmektedir hepiniz hatırlarsınız ki bir zamanlar büyük bir futbol takımız sahasında büyü yaptırılırmış haberleri televizyonlarda boy boy geçmişti yani futbolda dahi büyü bulunduğu düşünülmüştü.
Kısaca tarihlerin şahısların sultanların devletlerin ve devlet işlerinin içine dahi büyüler girmiş ve halende girmektedir. bununla birlikte bir çok sanat dünyasından ünlü de halen büyü yaptırmaktadır özellikle hepiniz hatırlarsınız Kızılderililer yaptıkları kuklalara insan ruhu yükleyerek şahısları öldürebiliyorlardı işte kısaca size büyünün ne kadar tehlikeli olduğundan bahsetmek istedim somut örneklerle ama unutmayın ki büyü iyilik içinde yapılmış ve yapılır.