Home Genel Celp Nedir

Celp Nedir

by Zeynel Eroglu
0 comment

CELP NEDİR?

Celbin kelime anlamı, çağırmak, davet etmek demektir. Konumuzda bahsi geçecek olan Celp ise; yine davet etmekten yola çıkarak, kendine çekmek, kendine çağırmak olacak…

Celp uygulamaları Havas İlminin içinde bulunan ve bu ilmin mihenk taşlarından birini oluşturan bir işlemdir. Vefk ve Muska gibi, Celpuygulamalarında da Aşk Celbi, Bağlama Celbi, Evlilik Celbi, Muhabbet Celbi gibi işlemler uygulanır.

Celp, aslında Havas uygulamalarında daha çok birini getirmek, çağırmak ve ilgisini, sevgisi, aşkını çekmek için yapılan bir işlemdir. Celp, Vefkve Muska gibi hiç kullanılmamış malzemelerle yapılır. Celp İşlemi genelde yapılan uygulama yada işlemin aciliyeti göz önüne alınarak yapılır. Eğer uygulamayı yaptıran kişi yada kişiler uygulamanın çabuk gerçekleşmesi yada aciliyeti bulunması durumunu öne sürüyorlarsa, Celp işlemi başvurulan yollardan biridir.

Önceki konularımızda sıklıkla üzerinde durduğumuz gibi, kişi üzerinde büyü, musallat benzeri bir durum varsa, Celp işlemi yapılmadan önce, kişinin içinde bulunduğu durumdan kurtarılması, sonrasında celp, muska yada vefk yapılması uygun olacaktır. Bunun nedeni, bir kişi üzerinde negatif bir enerji ve gerek cin, gerekse büyü nedeni ile bulaştırılan bir problem varsa yapılan celp yada muska, vefk işlemi tutmak bir yana daha da çok sıkıntılara yol açacaktır. Çünkü bir insanın  üzerinde her şeyden önce itici bir güç olan büyü yada cin musallatı varsa, yapılan muhabbet ve sevgi uygulamaları kişiyi hem bedenen hem de ruhen daha da zor bir duruma getirir. Kişi bir gün iyi ise, 3 gün kötü bir durumda olacak, ne yaşadığını, ne yaptığını, ne yapmaya çalıştığını bilemeyecek, sağlıklı ve düzgün karar alamayacak, sonrasında psikolojik bir çıkmaz içine sürüklenecektir. Bu durum, uygulamayı yaptıran ve uygulama yapılan kişilerin her ikisi için geçerlidir.

 

CELP NASIL YAPILIR?

  1. Öncelikle Celbin Ne için yada Kim için yapılacağı belirlenir.
  2. Kişilerin Anne isimleri ile bakımları yapılır,
  3. Kişilerin anne isimleri ve kendi isimlerinin ebcedsel hesabı yapılır,
  4. Celbin yapılacağı zaman ve saat dikkate alınır,
  5. Yapılan Ebced Hesabına göre, kişilerin burç ve yıldızları belirlenir,
  6. Ayın hali, Ay durakları hesaplanır,
  7. Kullanılacak malzemeler belirlenir ve tedarik edilir,
  8. Genel olarak Misk, Safran, Amber ve Gül suyu kullanılır,
  9. Hiç ele alınmamış ve kullanılmamış özel kağıt kullanılır,
  10. Gerekli bazı ritüellerden geçirildikten sonra işlem tamamlanır…

 

Bu konuyla ilgili daha geniş bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için TIKLAYINIZ…

İlgili Yazılar

Leave a Comment