Home Genel Celtıc Astrolojisi

Celtıc Astrolojisi

by Zeynel Eroglu
0 comment

’nin ağaçlara dayandığı eskilerden bu güne söylenir. Ona göre doğduğunuz gün, hangi ağaçtan geldiğinizi ortaya çıkartıyor.
DOğUM ARALığı, AğAç CiNSi

23 ARALıK 31 ARALıK ELMA AğACı
01 OCAK 11 OCAK KöKNAR
12 OCAK 24 OCAK KARAAğAç
25 OCAK 03 şUBAT SELVi
04 şUBAT 08 şUBAT KAVAK
09 şUBAT 18 şUBAT SEDiR
19 şUBAT 28 şUBAT çAM
01 MART on MART SALKıMSöğüT
11 MART 20 MART ıHLAMUR
21 MART MEşE
22 MART 31 MART FıNDıK
01 NiSAN on NiSAN üVEZ
11 NiSAN 20 NiSAN AKçAAğAç
21 NiSAN 30 NiSAN CEViZ
01 MAYıS 14 MAYıS KAVAK
15 NiSAN 24 MAYıS KESTANE
25 MAYıS 03 HAZiRAN DişBUDAK
04 HAZiRAN 13 HAZiRAN GüRGEN
14 HAZiRAN 23 HAZiRAN iNCiR
24 HAZiRAN HUS
25 HAZiRAN 04 TEMMUZ ELMA AğACı
05 TEMMUZ 14 TEMMUZ çAM
15 TEMMUZ 25 TEMMUZ KARAAğAç
26 TEMMUZ 04 AğUSTOS SELVi
04 AğUSTOS 13 AğUSTOS KAVAK
14 AğUSTOS 23 AğUSTOS SEDiR
24 AğUSTOS 02 EYLüL çAM
03 EYLüL 12 EYLüL SALKıMSöğüT
13 EYLüL 22 EYLüL ıHLAMUR
23 EYLüL ZEYTiN
24 EYLüL 03 EKiM FıNDıK
04 EKiM 13 EKiM üVEZ
14 EKiM 23 EKiM AKçAAğAç
24 EKiM 11 KASıM CEViZ
12 KASıM 21 KASıM KESTANE
22 KASıM 01 ARALıK DişBUDAK
02 ARALıK 11 ARALıK GüRGEN
12 ARALıK 21 ARALıK iNCiR
22 ARALıK KAYıN
AğACıNıZ VE SiZ:
ELMA : ( AşK ) çekimli, Fiziksel şekilde belirgin ve etkileyici. Hoş bir auraya sahip. Flörtöz ve maceraperest fakat hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. eli açık. Bilimsel konulara yeteneği var. Bugün adına yaşar. hayal gücü yüksek.
DişBUDAK : ( HıRS ) değişik bir çekiciliğe sahip, yaşam dolu, talepkar, düşüncesizce devinim eden ve eleştirilere kulak asmayan birisi. Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir. ama ona güvenebilirsiniz. bazen beyni kalbine hükmedebilir. ilişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.
KAYıN : ( YARATıCıLıK ) iyi bir zevki olmaktadır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne ciddiyet verir. Materyalist sayılır. yaşamı ve kariyeri için çok ve itinalı çalışır. Ekonomiktir. gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir. Diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.
HUş : ( ESiNLENME ) yaşam dolu, etkileyici, elegan, dost canlısı, gösterişten irak, mütevazi, aşırılıktan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. naturel ve sakin bir yaşamı tercih eder. çok tutkulu değildir. düş gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.
SEDiR : ( güven ) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, Sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. iyimserdir ve beceriklidir. Tek ve Gerçek Aşkını bekler. çabuk karar verir.
KESTANE : ( DüRüSTLüK ) Alışılmadık bir güzelliği vardır ve insanları etkilemek gibi bir problemi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. çok kolay huzursuzluğa kapılır fakat her türlü ilişkisin de hassastır. bazan olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.
SELVi : ( SADAKAT ) güçlü, fiziksel şekilde kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur. fakat sadıktır. Modu çabuk değişir. Kurallara boyun eğmez. Biraz da ukala ve ilgisizdir.
KARAAğAç : ( asil ) Müşfik, fiziksel şekilde düz biçimde, giyimine dikkat eden, taleplerin de aşırılığa kaçmayan, bireylere neşe verebilen, liderlik etmeyi seven lakin kendisinin altta olmayı sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları adına karar vermeyi sever. Cömerttir. pratik zekası güçlü ve iyi bir espri anlayışı olmaktadır.
iNCiR : ( HASSASiYET ) fazla kuvvetli, müstakil, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen,aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği bulunur. Akıllı ve pratiktir.
KöKNAR : ( GiZEM ) Sıradışı bir zevki olmaktadır. Sofistike ve kadirsinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dikbaşlı, çabuk modu değiştiren, egoist olmasınarağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. çok mütevazi bulunduğu söylenemez. Hırslıdır ve memnun edilmesi güçtür bir sevgilidir. fazla arkadaşı olmaktadır ve ona fazla güvenebilirsiniz.
FıNDıK : ( OLAğANüSTü ) çekici, anlayışlı, kişileri nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve atak hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır. lakin dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği bulunmaktadır.
GüRGEN : ( keyif SAHiBi ) Cool bir güzel. Dış görüntüsüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. keyif sahibidir. Başkalarını kendinden çok düşünür. ömrü olası olduğunca basit bir hale getirmeye çalışır. düzenli bir hayat adına kılavuzluk eder. ilişkilerinde kibardır. ayrıcalıklı sevgililer bulabilmek ister. Duygularıyla ilgili şekilde mutluluğu yakalaması pratik olmaz. ekseriyetle da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmaz.
IHLAMUR : ( şüphe ) hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. çalışkandır. Tembelliği ve bencilliği hiç sevmez. Streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları adına çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına karşın bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır, kıskanç fakat vefalıdır.
AKçAAğAç : ( hür ZEKA ) hayal gücü ve orijinallikle dolu hiç de alelade olmayan biridir. utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere aç biridir. genellikle sinirli ve gerilmiş bir yapısı bulunmaktadır. Hafızası kuvvetlidir. fazla kolay öğrenir. Aşk yaşamı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.
MEşE : ( CESARET ) dayanıklı yaratışlı, yürekli, güçlü, müstakil ve girişkendir. acıma duygusu çok yoktur. işini talih`a bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere güçlü basmak ister. Hareketlidir.
ZEYTiN : ( ERDEM ) Makul biridir. Güneşi ve sıcak havaları sever. Kibar duyguları bulunur. Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. adalet duygusu gelişmiştir. hassas kıskançlıktan irak bir yapısı bulunmaktadır. Okumayı ve sofistike bireylerle içli dışlı olmayı sever.
çAM : ( disiplinli ) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. Nasıl sorunsuz edebileceğini bilir. nebati ve hareketli biridir. iyi bir partnerdir. çok dost delisi değildir. çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Herşeyden basit vazgeçebilir. ideali bulmuş olana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.
KAVAK : ( TATMiNSiZ ) çok kendine güvenmeyen, yalnızca gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı kişiler ile haşır neşir olmasını sever.çok seçicidir. çoğunlukla yalnızdır. Artistik bir doğası bulunmaktadır. Kin miktar. iyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever. fakat her durumda ona güvenilebilen biridir. ilişkilerini de çok önemser.
üVEZ : ( HASSASiYET ) belli, sevinç verici, bencillikten irak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve bir duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilmekte. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik nitelikleri vardır. iyi bir eş olur lakin çok kolay değil affeder.
CEViZ : ( TUTKU ) garip ve zıtlıklarla dolu biridir. kendini düşünen ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. asil bir ruhu bulunmaktadır. Spontandır. çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. kolay değil ve alışılmışın dışında bir eştir. fazla güçtür beğenir. fazla kıskanç ve tutkuludur. sırf takdir eder. ahenk göstermek için fazla fedakârlık etmekten de hoşlanmaz. ilginç stratejiler üretmeyi sever.
SALKıMSöğüT : ( MELANKOLi ) Güzel ve fazla melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli fakat dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. çabuk etki altında kalır ama birlikte yaşanması zordur biridir. Talepkardır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birisini bulabilir

İlgili Yazılar

Leave a Comment