Home Genel Dönüş Haritalarımız

Dönüş Haritalarımız

by Zeynel Eroglu
0 comment

Bugün (07 Mayıs 2014) saat 13:24’te Merkür Dönüşü haritam devreye giriyor. Yani transit Merkür, benim doğum haritamdaki derece ve dakikasına varıyor. yüzde yüz tesadüfi bir şekilde az evvela fark ettim bunu ve derhal Merkür Dönüşü haritamı incelemeye koyuldum.
Sırf Güneş ve Ay Dönüşü haritalarının değil, başka gezegenlerin dönüş haritalarının nasıl da çalıştığını bir defa daha göstermek için bulgularımı kaleme almak istedim.
Eğer dönüş haritalarımızı iyi incelersek, yakın gelecekte karşılaşacağımız muhtemel durumlar konusunda bilgi sahibi olabilmekte, kendimizi hazırlayabiliriz.
Cladius Ptolemy’nin bunu çok güzel anlatım etmiş “öngörü sahibi bir zihin göklerin faaliyetine kıymet şimendifer; aynı becerikli bir çiftçinin toprağı işleyerek doğaya kıymet katması gibi.”herkezin yaşadığı Merkür dönüşleri yaklaşık her yılda bir olur ve bu haritaların geçerli bulunduğu süre diliminde zihnimizin hangi konulara odaklanacağını, neler öğreneceğimizi, öğreneceklerimizi nasıl işleme tabi tutacağımızı ve nasıl sindirdiğimizi, iletişim becerilerimizi hangi yaşam sahalarında kullanacağımızı gösterir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment