Anasayfa DÜNYADA 2015

DÜNYADA 2015

tarafından Zeynel Eroglu

DÜNYADA 2015

 

Görünmeyen bir yüzeyin altında, dünya çapında, çok büyük değişimler patlamaya hazır bekliyor. Şu an gördükleriniz gerçek değil. Medya, tüm gerçekleri saklamak için halkın dikkatini başka yönlere çekmeye çalışırken, sırlar gizli tutuluyor.

Bu sene boyunca, tüm dünyada borsa son derece istikrarsız olabilir. Yeni yıl öncesi, aşağı doğru inen bir devre olarak gözüküyor ancak, yatırım yapmak için en iyi zaman, zira borsa tekrardan yükselişe geçerek birçok insanı zengin edebilir.

Dünya üzerinde görülen dehşet ve felaket, piyasayı son derece endişelendiriyor. Durmak bilmeyen savaş ve saldırı tehditleri, dünyadaki tüm para piyasalarını doğal olarak etkiliyor.

Kasım 2014’ten Temmuz 2015’e kadar para piyasaları/ borsa ve ekonominin durumu iyi gözüküyor ancak, 2015 yılının sonbaharına doğru aşağı doğru bir iniş trendinde olacak ve İlkbahar 2016 yılında ekonomide çok ani bir düşüş veya iflas beklenebilir. 2015 yılının yazında altın fiyatları yükselişe geçerek bu günden alım yapanları bayağı zengin edecek.

Mart ayı ve sonrası içinde, dünya çapında terör ile bağlantılı patlamalar görülüyor. Bu, bütün Ortadoğu bölgelerini içermektedir. Ancak bu terör, dünyaya uyanışı getirecek görünüyor.

Ekim ve Kasım aylarında tüm dünya, yanardağ patlamaları ve çok şiddetli depremlerle sarsılacak. Bu depremlere en çok maruz kalan bölgeler ise Kuzey Amerika ile Kanada.

Bu süreçte, ABD’nin savaş kararıyla gerçek niyeti de ortaya çıkaracaktır. Savaşmakla niyetinin İŞİD’i bitirmek mi, yoksa İŞİD bahane Suriye’ye ve dolaylı olarak İran’a saldırmak mı belli olacak..