Home Gezegenler Anahtar Kavramları

Gezegenler Anahtar Kavramları

by Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

GEZEGENLERİN ANAHTAR KAVRAMLARI

GÜNEŞ;

ANAHTAR KAVRAM: Canlılık, bireylik duygusu, yaratıcı enerji, parlayan iç benlik, temel değerler. Olma ve yaratma dürtüsü. Tanınma ve kendini ifade ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Ruhun ışın ve ısı yayması, benlikten akan yaratıcılık ve sevgi; gezegenlerin-anahtar-kavramlari

OLUMSUZ İFADE; Gurur, kibir, aşırı özel olma arzusu.

gezegenlerin_anahtar_kavramlari AY;

ANAHTAR KAVRAM: Reaksiyon, bilinçsiz eğilimler, kendi hakkında duygular,koşullanmış tepkiler. İçsel desteği hissetme dürtüsü, ailevi ve duygusal güvence dürtüsü. Duygusal sükunet ve ait olma ihtiyacı, kendi hakkında iyi hissetme ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Duyarlılık, gönül huzuru, uyum sağlayan, akıcı benlik duygusu.
OLUMSUZ İFADE; Aşırı duyarlılık, güvensizlik, kusurlu, engelleyici benlik duygusu.

MERKÜR;

ANAHTAR KAVRAM: İletişim, bilinçli akıl. Konuşma veya hünerle algılarını ve zekasını ifade dürtüsü. Başkalarıyla bağlantı kurma ihtiyacı, öğrenme ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Aklın ve hünerin yaratıcı kullanımı, yüksek ideallere hizmet eden mantık ve etme gücü, nesnel anlayış ve net sözel ifade ile anlaşmaya varabilme.
OLUMSUZ İFADE; Aklın ve hünerin yanlış kullanılması, mantıklı kılınmaya çalışılan ahlaksızlık, dik kafalı ve tek yönlü iletişim becerisi.

VENÜS;

ANAHTAR KAVRAM: Duygularla renklenen beğeniler, değerler, kendinden verme ve başkalarından alma yoluyla enerji alışverişi, paylaşma. Sosyallik ve sevgi dürtüsü, duygu gösterme dürtüsü, zevk dürtüsü. Birisine yakın olma ihtiyacı, rahatlık ve uyum hissetme ihtiyacı, duygularını aktarma ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Sevgi, başkalarıyla alıp verme,paylaşma, ruh cömertliği.
OLUMSUZ İFADE; Kendi isteklerine düşkünlük, açgözlülük, duygusal talepler, duyguları kısıtlamak.

Gezegenler Anahtar Kavramları Hakkında Detaylı Bilgiler

MARS;

ANAHTAR KAVRAM: Arzu, hareket isteği, inisiyatif, fiziksel enerji, güdü. Kendini ortaya koyma ve saldırma dürtüsü, kararlı hareket etme dürtüsü. Arzularına ulaşma ihtiyacı, fiziksel ve cinsel heyecan ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Cesaret, inisiyatif, farkındalıkla tutarlı bir amaca yönlendirilmiş irade gücü.
OLUMSUZ İFADE; Sabırsızlık, bildiğini okumak, vahşilik, gücün yanlış kullanımı veya tehditler.

JÜPİTER;

ANAHTAR KAVRAM: Açılma, yayılma, iyi niyet. Daha büyük bir düzenle veya kendinden büyük bir şeyle birleşme dürtüsü. Yaşama ve kendine inanç ve güven ihtiyacı, kendini geliştirme ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; İnanç, yüksek güce veya büyük plana güvenmek, iyi niyete açıklık, iyimserlik, kendi ilerleme ihtiyacına açıklık.
OLUMSUZ İFADE; Aşırı güven, tembellik, enerjiyi dağıtmak, işi başkalarına bırakmak, sorumsuzluk, boyunu aşmak veya fazla söz vermek.

SATÜRN;

ANAHTAR KAVRAM: Büzülme, kasılma , çaba. Kendi yapısını ve bütünlüğünü savunma dürtüsü, somut başarı kanalıyla güvenlik dürtüsü. Sosyal onay ihtiyacı, kendi kaynaklarına ve emeğine güvenme ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Disiplinli çaba, görev ve sorumluluk kabul etmek, sabır, organizasyon, güvenilirlik.
OLUMSUZ İFADE; Aşırı kendine yeterli olmaya çalışarak veya inançsızlıkla kendini kısıtlamak, katılık, soğukluk, savunmaya geçmek, felç eden korku, karamsarlık veya yasaklar.

URANÜS;

ANAHTAR KAVRAM: Bireysel özgürlük, ego-benliğin özgürlüğü. Orijinallik, gelenekten bağımsızlık ve farklılaşma dürtüsü. Kısıtlamasız ifade, değişim ve heyecan ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Gerçeğe uyum, özgünlük, kaşiflik, deneylemeye yönelim, özgürlüğe saygı.
OLUMSUZ İFADE; İnatçılık, huzursuz sabırsızlık, sürekli heyecan ve amaçsız değişim ihtiyacı, isyan, aşırılık.

NEPTÜN;

ANAHTAR KAVRAM: Aşkın özgürlük, birleşme, ego-benlikten kurtulma Kendi sınırlarından ve maddi dünyanın sınırlarından kaçma dürtüsü; Yaşamla birliği deneyimleme, bütünle tamamen kaynaşma ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Bütüne uyum, deneyimin ruhsal boyutunun farkındalığı, tamamen saran şefkat, bir ideali yaşamak.
OLUMSUZ İFADE; Kendine zararlı kaçışlar, en derin ihtiyaçlarından ve sorumluluktan kaçış, dürtülerle yüzleşmeyi ve kendini bir şeye adamayı reddetmek.

PLUTO;

ANAHTAR KAVRAM: Dönüşüm, değişim, eleme. Tamamen yeniden doğma dürtüsü, deneyimin çekirdeğine sızma dürtüsü. Kendisini arıtma ihtiyacı, acı çekerek eskiyi bırakma ihtiyacı.
OLUMLU İFADE; Zihni ve irade gücünü kişinin kendi dönüşümüne odaklama ihtiyacını kabullenmek, en derin arzuları ve takıntılarıyla yüzleşme, ve onları çaba ve yoğun deneyimler kanalıyla değiştirme cesaretine sahip olmak.
OLUMSUZ İFADE; Bilinçdışı şiddetle arzuların takıntılı ifadesi, başkalarını kendi ihtiyaçları doğrultusunda zorlamak, maniple etmek, insanın kendisiyle yüzleşme acısından kaçmak için insafsız yollar kullanması, gücü delice sevmek.

Astroloji Gezegenler Kavramları konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…