Home Güçlü Açılar

Güçlü Açılar

by Zeynel Eroglu

Açılar – Açı Yapanlar – Açı Yorumları – Güçlü Açılar – Güneş Açıları – İkincil Önemli Açılar
Kare Açılar – Önemli Açılar – Karşıt Açılar – Üçgen Açılar

GÜÇLÜ AÇILAR VE ÖZELLİKLERİ


Kavuşum 0: Olumlu ya da olumsuz bir etkisi vardır diye söylenemez. Gezegenin bulunduğu ev ve burca göre etkisi değişir. Bu açı genelde nötr yorumlanır. Yani aldığı gezegenlerin karakteristik özelliklerine göre olumlu veya olumsuz olarak değerlendirilir.

İki planetin aynı noktada birleşmesidir. Bir kaç derece önce veya sonra olabilirler. Birleşen, kavuşan planetlerin etkileri güçlenir. Bu etkinin uyumlu veya gerilimli olması planetlerin niteliklerine göre değişir.

guclu_acilarGüçlü Açılar Hakkında Detaylı Bilgiler

Genel olarak Mars, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluton insanları zorlayan planetler olarak, Venüs, Jüpiter ise uyumlu, fırsatlar getiren planetler olarak tanımlanırlar. Ayrıca kavuşumun içinde yer aldığı burç da önemlidir. O burçta kendini rahat hisseden planetin etkisi daha güçlüdür. Kavuşum durumundaki planetlerin enerjileri birleştiği için bunların niteliklerini ayrı ayrı algılayabilmek güçleşir.

Örneğin eğer Güneş, Merkür ile kavuşum açısı yapıyorsa o kişi rasyonel aklı çok önemseyecek, kişiliğini düşünceleri üzerine kurmaya çalışacaktır. Oysa Güneş’i Merkür ile kavuşumda olmayan kişi düşüncelerinin kişiliğinin yalnızca bir bölümü olduğunun, duygularını da beslemesi gerektiğinin farkındadır. Kavuşum, içindeki gezegenlerin enerjisini pekiştirir.

Kavuşumun yer aldığı eve güç gelir. Bu açı daha çok olumlu olarak değerlendirmeye alınır. Bazı küçük başarıları, fakat geçici olan başarıları gösterir. Bunun yanında kişi üstündeki etkisi ise uyumluluk yönünde gösterilen çabayı anlatmaktadır. Gezegenler arasındaki enerji dolaşımını temsil eder. Rahatlama, gerilimin düşmesi, istikrar anlamına gelir.

Astroloji Güçlü Açılar konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…