Home Güneş Açıları

Güneş Açıları

by Zeynel Eroglu

Açılar – Açı Yapanlar – Açı Yorumları – Güçlü Açılar – Güneş Açıları – İkincil Önemli Açılar
Kare Açılar – Önemli Açılar – Karşıt Açılar – Üçgen Açılar

GÜNEŞ AÇILARI YORUMLARI

Kavuşum / Güçlü kişisellik tavırları, Ascendant karakterini vurgular. Kolay / Güçlü iç uyum ve kişisel düzen duygusu. Zor/Diğer insanlarla uyuşmazlık eğilimi.

Güneş-Ay : Kavuşum / İçgüdüsel ve duygusal reaksiyonlarda güçlenme, denge ve köklü alışkanlıkların şekillenmesi, şayet tehditkar bastırılmış direnişler dışa vurursa, keskin enerji aktivitesi kronik karışıklık çıkarabilir. Ben merkezci kompleksler, yaratıcılık. Kolay / Duygusal sorumlulukta içgüdüsel uyum ve düzeltme, ayarlama; özel ve iş aktivitelerinde başarı faktörünün gelişimi. Zor / Belirsizlik içinde muhtemel bir iç uyumsuzluk ve zıtlaşma, yerinde duramazlık, hüsran kar; duygusal uyumsuzluk ve içgüdüsellik.

Güneş-Tepe Noktası(MC): Kavuşum / Güçlü ego-kompleks, birinin kimliğini kurmak için ısrar etme. Kolay / Daha az ego; başarı ile. Zor / Diğerleri veya birinin bütün doğasıyla, egonun sonucunda olan zıtlık.

Güneş-Merkür: Kavuşum / Güçlü akılsal ve sinirsel aktivite, iyi kendini tanıtım, diğer faktörlerle destekleniyorsa akılsal kabiliyet ya da yetenek ve koordinasyon kaybı, sinirsel oluşumlar, sık tedirginlik, kararsızlık, değişme isteği.

Güneş-Venüs: Kavuşum / Güçlü hisler, sempatik arkadaşlık şekline ihtiyaç, artistik ve yaratıcı uğraşlar; güçlü değer duygusu, eğlence sevgisi, insancıl samimiyet, sevgi şefkat ihtiyacı.

Güneş Açıları Hakkında Detaylı Bilgiler

Güneş-Mars: Kavuşum / Güçlü kendini tanıtım, kendine aşırı güvenirlik, ateşli ve seksüel istekler, enerjik ve aktif, gözü pek, maceracı, girişken, fazla cesur, ön ayak olan, girişimci, mücadelecilik, kazaya müsait. Kolay / Kontrollü bir tanıtım (daha iyi olan) Zor / Enerjinin kontrolden çıkması, ihtiyatsız ve düşüncesiz olma eğilimi, fazla dürtüsel, seks düşkünü zalim, agresif, zorba, aşırı uçlarda olma eğilimi.

Güneş-Jupiter: Kavuşum / Kişisel genişleme dürtüleri; iyimser, neşeli, şakacı, centilmen, uyumlu davranışlar, düşünceli, fırsatçı. Kolay / Başarılı bir kendini tanıtım için daha iyi fırsatçılık. Zor / Daha fazla mücadele istenilen tanıtımın başarılmasında; bilincin denenmesi; müsriflik eğilimi, mübalacı, kendini beğenme, kibir, ciddi yanlış hükümler, üstünlüğün suçlu duygusu.

Güneş-Satürn: Kavuşum / Kişisel bilinçlilik ve kendini disipline eden davranış biçimleri; rahat ve hilebaz, sorumlu, pratik, realist, becerikli, açıkgöz, azimkar ve sebatlı, konsantrasyonel; kişisel yetersizlik ve sınırlama duygusu, fazla sabır, ihtiyatlı, depolayan; depresif ve meraklı haller, kendi düşünce ve hislerini inceleme. Kolay / Daha akıllıca kabul etme ve işe yarar hale getirme (sınırlamaların) Zor / Fazla sınırlamalarla büyük mücadele; derin köklü alışkanlıklar, kötümserlik, karamsarlık, kendine acıma, lüzumsuz meraklanışlar, bencillik, korkular ve fobiler, kronik hastalık, sağlık.

Güneş-Uranüs: Kavuşum / Normal kendini tanıtımdan saptamalar, orijinal, bağımsız, kopma, kesilmesel, asi, isyankar davranış biçimleri, genellikle dramatik değişmelerle dolu bir yaşam, tedirgin eden; inançsız, devrimci, yenilikçi eğilimler. Kolay / Az kullanılan yeteneklerin, dehanın daha iyi geliştirilmesi. Zor / Şiddetli bir keskinlik, şiddetli, dramatik, asi, isyankar, inatçılık, Aksi, huysuz olma meyili, acaiplik, tuhafçılık, isteri ve yanlış yönlendirilen yetenek.

Güneş-Neptün: Kavuşum / öz süzümsel dürtüler ve incelikle, kurnazlıkla tanıtım. İdealist, hassas, duygusal, pratik değil, artistik ve yaratıcı işlerdeki çekicilik, mistik, hissel uzmanlık; kaçıcı eğilimler, uyuşturucu ve alkol alışkanlığı meyli. Kolay Yapıcı çıkışlardaki direkt hünerlerin daha iyi kullanılması. Zor / Kendini aldatış, karışıklık, yalancılık, tertipçi, nevrotik reaksiyonlar veya korkulardan ve gerçeklerden kaçma.

Güneş-Pluto: Kavuşum / Şekillendirici veya hayat verici dürtüler. Yaşamın kritik safhalarında, derin köklü bilinçsizce psikolojik özellikler, eğer karşı konulursa; kalıcı sinir hastalıklarının ortaya çıkması. Zor / Gereken değişimlerin kolayca sağlanması. Zor / Eleme ve defetme zorlukları, uç durumlar, zalimce reaksiyon.

gunes_acilariAstroloji Güneş Açıları konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…