Home Güneş

Güneş

by Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

GÜNEŞ ÖZELLİKLERİ

Güneş ilk evde dikkat çekmek anlamı taşımaktadır. 10. evde meslekte yükselme, tanınmış biri haline gelme anlamı taşımaktadır.

güneş
1. EVDE: Dikkat çekmek, kendine güvenme, kendi ile gururlanma, güneş gibi parlamak ihtiyacı, sevilmeye ve bunu hissetmeğe aşırı istek, yaratıcılık, eğlenmek ve lüks merakı

2. EVDE: Elde edilecek maddi ve manevi değerleri bir amaç uğruna kullanma, gerçek anlam ve önemini idrak etme, sevdiği şeylere sahip olma isteği, para ile saygınlık elde etme.

3. EVDE: Parlak, yaratıcı, yapıcı fikirlerle arkadaşlar ve sosyal çevre içinde dikkat çekme, bilimsel konulara ilgi ve araştırma, sağlam fikirler, konuşarak kendini gösterme.

Güneş Hakkında Detaylı Bilgiler

4. EVDE: Güneş 4. evde aile içinde sayılan, sevilen biri olma, otoriterlik, evini ve ailesini üstün hale getirmek, vatan sevgisi, saygıdeğer anne baba, ihtiyacı olanlara sahip çıkma.

5. EVDE: Sanatkar ruhluluk, doğa, sanat, Allah aşkı. Hangi yönde aşıksa sınırları aşıp, coşkunluk, taşkınlık, sevgi ve duygusal bağlar kurmada artistik yetenek. Cömertlik, kumar zevki.

6. EVDE: 6. evdeki güneş, yaşam enerjisinin iş konusunda kullanılması, çalışkanlık, seçilen iş dalında meşhur olma, güneşin aldığı etkilere göre sağlık sorunları, kendini patron gibi hissetme.

7. EVDE: Saygıdeğer, kendinden daha üstün bir eşe sahip olma ve bu sayede saygı görme. Ortak çalışmalarda saygılı ama otoriter olma, isteklerini kabul ettirme konusunda sağlamlık.

8. EVDE: Güneşin bu pozisyonu genellikle sıkıntılı bir yaşam verir. İnsanın değeri ölümünden sonra anlaşılır. Gizlilik ve esrar doludur, miras, nafaka, ortada kalmış mallar, resmi dairelerle ilgili konular yaşamda önemli yer alır.

9. EVDE: Bu evde güneş, din, inançlar, ruhsal ve psişik konularla ilgili uğraşlar. İyi bir eğitim ve saygınlık getirecek bir dalda, zorla da olsa yüksek öğrenim imkanı ve üstünlük elde etme, bu konudaki fikirlerini kabul ettirme çabası.

10. EVDE: Meslekte yükselme, tanınmış ve şöhretli olma, kuvvetli yöneticilik, örgütleme yeteneği, hatta despotça bir tutuma varan idarecilik, önemli olan yegane şey başarılı olmak.

11. EVDE: Arkadaşlıklar, dostluklar, beraberlikler çok önemlidir. Sevilir ve aranılır bir kişi, grup içinde önder durumda olma. Yorumsuz, peşin yargısız, akılcı bir tutum ve insanı sevme.

12. EVDE: Yalnızlığı tercih etme, içine kapanıklık, sebepsiz sıkıntılar içinde bocalama, ruhsal olarak kendine zarar verme. Ruhun derinliklerine inme, kendi ile yüzleşme, gizli bilinmeyen şeyleri merak ve araştırma, davranışlarda gizli amaçlar.

Astroloji Güneş konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…