Home Genel Güneş’in Kutuplarının Değişimi ve Etkileri

Güneş’in Kutuplarının Değişimi ve Etkileri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Güneş ters mi dönecek, kutuplar yer mi değiştirecek, dünyaya etkileri nelerdir, biz fani insanları etkiler mi ? olup bitenleri sahada yine kol gezmekte…  Bununla ilgili gün içinde çok aşırı mail ve twit aldığım adına genel bir ova ile açıklamayı uygun gördüm..

önce gerçek olan şudur ki, Güneş’in kutuplarının değişmesi dünya tarihinde ilk defa gerçekleşecek mucizevi bir olay değildir. 11 yıllık periyotlarla bu hadise zaten gerçekleşmektedir 1700lü senelerden buyana . Olayın bilimsel şekilde açıklanması ise tam şekilde şudur.

Güneş’in manyetik alanı giderek zayıflar ve sıfır noktasına ulaşır akabinde kutuplar yer değiştirerek yine düzenlenir. doğal böyle bir değişim sırasında Güneş bir elektrik piyasası yayar ve bu elektrik alanı binlerce km etkileyecek bir alana kadar yayılır etkileri.  Bu elektrik sahası yayılırken Dünyamızda bu alandan elbette etkilenecektir, çünkü bu elektriksel mantyetik sahası yayılması uzayda uzaysal bir fırtınalı havanın oluşmasına sebep olur. sırf yaşadığımız dünya değil, en uzakta olan Plutona kadar etki edecek kadar bir yayılmadan bahsediyoruz burada.

Böylesi kuvvetli bir etkiden peki bizler nasıl etkilenebiliriz? Bunu biraz açmakta fayda var açıkçası…

 

Güneş; mevsimlerin oluşmasında ki etmendir. Böyle bir etki mevsimsel geçişlerde, mevsim sıcaklıklarında anormallikler yaşanmasına elbette sebebiyet verebilir.

Keza şuan hali hazırda vazife yapan uzay araçları da aslında risk altında, uzayda olan araçlarla ilgili kaygı verici haberlerde keza gündeme gelebilir. feza araçlarında bozulmalar meydana gelebilir.

Bu kadar yüklü bir elektrik piyasasının yayılması, dünya üzerinde ki elektrik santrallerini, elektrikle işini yapan her çeşitli sistemi negatif şekilde etkilemesi de aynı şekilde olasıdır.

bilhassa bu süreçte hastanalerin extrab dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum, jeneratörlerinin bakımlarını vesaire yapmalarında yarar var.

yine uydu sistemleri, telekominikasyon sistemlerini de menfi etkileyebilir bu dönemde.

Keza  manyetik piyasa değişim işlemi esnasında çokça yıldırım düşmeleri, normalden daha abartılı şimşekler oluşturabilir.

Bu olayın en keyifli yanı ise, kuzey kutup ışıklarını oluşturması… önümüzde ki günlerde kuzey kutup ışıkları gösterini izleyebiliriz keyifler. şimal kutup ışıkları ile iglii detaylı bilgi  için kuzey KUTUP ışıKLARı

tabii afetleri meydana getireceğini sanmıyorum kutup değişimlerinin, en azından sebep bu olmamakta lakin katalizör görevi görebilir. Zira nebati afetlerin 2 efendisi olan Pluto ve Uranüs zaten gökyüzünde gergin konumdalar. ama olası bir durumu kutup değişimine atmak fazla cahilce bir hal olur.yalnızca katalisöz görevi görebilir.

bilhassa burçları etkileyecek spesifik bir hal söz konusu değildir, ne psikolojik bozukluklara, ne boşanmalara, ne anksiyete yol açar içiniz sorunsuz olsun. Bir astrolog olarak böyle öngörülerde bulunanlara pek güven etmemenizi tavsiye ederim.

Kaldı ki gökyüzünde bu tarz döngüler  her süre vardır… Siz kuzey kutup ışıklarının tadını çıkartın, birkaç adet görsel sizler adına hazırladım..

İlgili Yazılar

Leave a Comment