Home Genel Hacamatın Büyüyü Ortadan Kaldırıldığı Doğru Mu?

Hacamatın Büyüyü Ortadan Kaldırıldığı Doğru Mu?

by Zeynel Eroglu
0 comment

hacamatin buyuyu ortadan kaldirdigi dogru mu

Hacamatın Büyüyü Ortadan Kaldırıldığı Doğru Mu? Yanlış Mı?

Hacamatın, sebebi belli bir hastalığın tedavisi olmaktan ziyade kan fazlalığının vücutta meydana getirdiği rahatsızlıkları gidermek için kullanılan genel bir tedavi türü olduğunu belirtmiştik. Ayrıca Hacamat, fiziksel ve ruhsal bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu hastalıklardan bazıları:

Unutkanlık, migren, tansiyon, kolestrol, psikolojik rahatsızlıklar, depresyon, bel fıtığı, romatizma, İltihaplı eklem romatizması, sedef hastalığı, alaca, görme bozuklukları, erken yaşlanma, cilt kırışıklığı vb..

Hacamat ile ilgili bir çok din alimi ve islamın ileri gelenlerinin olumlu yönde açıklamaları olmakla beraber, tıbbende hacamat usulünün herhangi bir zararının olmadığı saptanmıştır. Peygamberimizden (S.A.V.) nakledilen bir çok hadiste de Hacamat usulünün faydasından sıkça bahsedilmektedir.

Hacamatın Büyüyü Ortadan Kaldırıldığı Doğru Mu? Hakkında Gerçek Bilgiler

Son günlerde hacamat usulü ile ilgili merak edilen en önemli sorulardan biri, Hacamatın yapılan büyüyü ortadan kaldırıp, kaldırmayacağı; diğer bir deyişle Hacamat büyüye şifa olur mu ve büyüyü bozar mı?

Hacamat büyüyü bozar. Bazı büyülere faydası dokunur; ancak hacamatın şifa olduğu büyüler, kişilere fiziksel anlamda yapılan büyülerse… Mesela kişiye hastalık verme amacı taşıyan bazı büyüler, baş ağrısı, göz ağrısı yapan büyüler, büyü yolu ile insan vücudunda bazı noktalara tutunan ve ağrı veren cinlerin vücuttan atılmasında hacamat tedavisi oldukça iyi sonuçlar verebilir. Ancak; yapılan büyü yedirme-içirme esasına dayanıyorsa ve kişiye ait parçalarla yani kan, tırnak, saç, tükürük vs. parçalarla yapılıyorsa hacamat usulü tek başına yeterli olmayacaktır.

Kişiye yapılan büyünün nasıl, ne zaman, nerede, kim yada kimler tarafından yapıldığının öğrenilmesi iyi bir bakım yapılması esasına dayanır. Bakım yapıldığı takdirde, kişi yaşadığı problemin neden kaynaklandığını daha net bir şekilde görecektir; sonrasında kendi isteği ile hacamat tedavisi yaptırabilir.

Unutulmaması gereken çok önemli nokta şudur: Hacamat tedavisinin İslamda yeri vardır, yasaldır ve bazı büyülere çare olduğu gerçektir. Ancak her bende büyü var diyenin hacamat tedavisi yaptırması doğru değildir. Öncelikle Teşhis, ardından tedavi önemlidir. Teşhis sonucunda tedavi yolu ne ise ona göre hareket edilmelidir. Hacamat Tedavisi yapımında kullanılan malzemeler ve günlerde ayrıca önem taşımaktadır. Malzemelerin ve hacamat yapılan ortamın tamamen steril olması, hacamatı yapacak olan kişinin bu tedavi yolunu iyi bilmesi ve bu konuda tecrübeli olması çok önemlidir. Ayrıca hacamat vücudun bazı yerlerine, bazı günlerde uygulanır. Bu uygulama ay takvimi ve ayın konumu esas alınarak yapılır. Bu konuda bilgisine ve tecrübelerine güvendiğiniz kurum yada kuruluşlara hacamat yaptırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment