Home ASTROLOJİ Hava Elementi ve Özellikleri

Hava Elementi ve Özellikleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Hava Elementi ve Özellikleri

Hava elementi ve özellikleri nelerdir öncelikle elementlerin kelime kökeni ile başlayalım element Grekçe’den gelir ve anlamı merdivenin ilk basamaklarını tırmanmak demektir. Birçok kültürde ve inançta temel elementlerden bahsedilmiştir. İnsanın ve hayatın temelinde bu elementlerin dengesi çok önemlidir. Doğum haritanıza göre sizi oluşturan elementler, kim olduğunuz hakkında bir çerçeve sunar. Doğada olduğu gibi sizin de doğum haritanıza göre bulundurduğunuz elementlerin dengede olması çok önemlidir.

Astrolojide ki 4 Element Nedir?

Astrolojide kabul edilen 4 element vardır. Bunlar ateş, su, hava ve topraktır. Hava elementi iletişimle alakalıdır. Bu elementin insanları kolayca iletişim kurar ve sosyalleşmeyi severler. Hava gibi her yerde bulunmak isterler. Bir yere veya bir konuya bağlı kalamazlar. Aynı zamanda soyut düşünceleri kolaylıkla kavrayabilen hava elementi için bilgiyi almak ve aktarmak çok kolay olsa da bazen bu soyut düşüncelerin içinde kendilerini ifade edemeyecek duruma gelebilirler. Hava elementinin ateş ve su elementlerinin birleşimi olduğuna inanılır. Ancak ateş ve su elementleri birbirinin zıttıdır.

Biri yükselirken biri alçalır. Biri sıcak biri soğuktur. Biri kuru biri ıslaktır. Hava elementi ise ıslak ve sıcaktır. Yani ateş ve su elementlerinin karşıt özelliklerini aynı anda kendinde barındırır. Hava elementi insanlarında da bu ikiliği görmek mümkündür. Hava elementi insanları entelektüeldir. Soyut düşünmek, sormak ve sorgulamak onların özelliklerinden biridir. Soyut düşünebilmelerine rağmen hislerini dinlemez ve hisleriyle hareket etmezler. Terazi, ikizler ve kova hava elementi burçlarıdır.

Teraziler sosyalleşmeyi ve insanlarla uyum sağlamayı severler. İkizler burcu ise yüzeyseldir ve bilgi alış – verişinden keyif alırlar. Kovalar ise zekalarıyla öne çıkarlar. Üç burçta iletişimde çok başarılıdır ve insanlarla bir arada olmayı tercih ederler. Yeni insanlar tanımak ve yeni yerlerde bulunmak onları mutlu edecektir.

Hava Elementinin Diğer Elementlerle Uyumu

Hava elementi ve özellikleri soyut düşünceleri ve değişken enerjisiyle toprak elementinin sabitliğini anlamayabilir. Toprak elementi gerçekçidir ve soyutla ilgilenmez. Doğru enerjiyi yakaladıkları takdirde hava ve toprak elementleri birbirleri için faydalı olabilir. Hava elementi, su elementini fazla duygusal ve mantıksız bulabilir. Hava elementi özgürlükçüdür ve değişkendir bu sebeple duygularına bağlı kalmayı sevmez. Hava ve ateşin uyumu ise aynı rüzgârın alevi körüklediği gibidir. İki element de coşkuludur. Elementlerin birbirleriyle olan ilişkilerini daha iyi anlamak istiyorsanız, diğer elementlerle ilgili yazılarımızı okumanızı öneririz.

Daha fazla bilgi için Zeynel Eroğlu, Zeynel Eroğlu Youtube kanallarını takip edebilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

Leave a Comment