Home Genel Hayatın İçindeki Astroloji

Hayatın İçindeki Astroloji

by Zeynel Eroglu
0 comment

Astrolojinin dili ve sembolleriyle karşılaştığımız tek yer, kâğıt üzerinde yada ekranda gördüğümüz astroloji haritaları değildir. işaretler hayatın her sahasında karşımıza menfaat. Onlarla iç içe yaşarız. Seyrettiğimiz filmler, sima yüze geldiğimiz şahıslar, okuduğumuz bir kitap, yaşadığımız herhangi bir hadise, kısacası hayatın içinde var olan her şey, hem astrolojinin sembolleriyle doludur, hem de o sembollerin açığa çıktığı yerlerdir.

Bu nedenden dolayı, astroloji dilini okuma alanımızı genişletmek, öteki bir deyişle, bu dili haritaların ötesine taşımak, zihnimizi astrolojinin diliyle düşünmeye alıştırmakta bizi ileriye götürür.

Astrolojik Zihin Egzersizleri’nde, dilimizi ve zihnimizi astrolojik olarak düşünecek biçimde geliştirmek için, yaşamın içinden aldığımız oldukça çok şeyi kullanacak ve yaratıcı, eğlenceli egzersizler yapacağız.

Kısa filmler izleyip ara sıra orada hangi sembollerin ortaya çıktığını inceleyeceğiz, bazan ise filmdeki bir karakterin haritasını oluşturmaya çalışacağız. Kitaplardan yapacağımız alıntılarda sembollerin izini süreceğiz.

Sanatçıların eserlerini astroloji haritalarıyla karşılaştırıp haritalarındaki belli bir sembolün eserlerinde kendini nasıl gösterdiğine tanık olacağız. icatlarıyla insanlığa büyük katkılar yapmış olan insanların astroloji haritalarında buluş ettikleri şeyin sembolik karşılığını bire bir görünce, astroloji bizi daha da şaşırtacak.

sırf bunlarla da yetinmeyeceğiz; bir haber, bir karikatür, güncel bir olay, bir şarkı, kısacası yaşamın içerisindeki her şey, astrolojinin ve onun sembollerinin peşine düştüğümüz yerler olacak.

İlgili Yazılar

Leave a Comment