Home Genel İnancın Etkiler Üzerindeki Önemi

İnancın Etkiler Üzerindeki Önemi

by Zeynel Eroglu
0 comment

İnancın Etkiler Üzerindeki Önemi Nedir?

Taşların sağladığı etkilerin, inanmakla bir ilgisinin olup olmadığını veya diğer canlılarda böyle birşeyin söz konusu olup olmama ihtimalini hiç düşündünüz mü? İşte yanıtı:

İnancın etkiler üzerindeki önemi konusu ve İnancın etkiler üzerindeki önemi hakkında tüm bilgiler…

Acaba taşların sağladığı etkilerin, inanmakla bir ilgisi var mı?
Size kuvars kristalinin verdiği enerjiden bahsedilse ve size de bu etkiyi yaşasanız, yine de bunun “inandığınız için” olduğunu düşünürsünüz, değil mi?
Peki ya bitkilerde böyle bir şey söz konusu olabilir mi?
Bitkiler “öyle olduklarına inandıkları için” kristalin etkisini hissedebilirler mi?

Kristal Mucizesi (Crystal Healing) adlı kitabın yazarı Edmund Harold’un, bahsedilen kitabında anlattığı deneyine bir bakalım:
“Bir kadın, daha sonra bahçesine dikebilmek için, birkaç limon otuna kök saldırmaya çalışıyordu. Onu su dolu bir kaba yerleştirerek, kabı güneşli bir pencere çıkıntısına koydu; ancak ot çok az bir gelişme göstermişti.
Kadına, kaptan beş-on cm. uzaklığa yerleştirilecek bir kuvars kristalinin gelişimi uyarabileceğini söyledim. Dediğimi yaptı, kristali pencereden iyice uzağa yerleştirdi.

İnancın Etkiler Üzerindeki Önemi Hakkında Gerçek Bilgiler

Bitki o sırada ışığa doğru eğilmiş, güneşin yaşam verici ışınlarını hissetmeye çalışıyordu.
Birkaç gün içinde bitki gelişme modelini tersine çevirerek, güneşe sırt çevirip kuvars kristaline, onun uyarımına yöneldi.
Daha da önemlisi, kadının büyük bir hoşnutlukla tanık olduğu gibi, büyümeye başladı.

Pek çok müşterimizden bu soruyu duyuyoruz: “İnandığımız için mi oluyor?” Mantığımızla cevap verebiliriz.
Öncelikle; şüphe duyarak deniyor iseniz -ki hemen hemen ilk deneyen herkeste bu şüphe vardır- zaten inanmamışsınız demektir.
Bu durumda, diyelim ki akik taşının çarpıntıları giderdiğinden bahsettik ve bu şekilde bir faydasını da gördünüz, böyle bir şeyi inandığınız için olduğunu düşünmeniz yanlıştır.

Şüphenin olduğu yerde inancın olması söz konusu olamaz. Zaten inanmamış olduğunuzu fark etmelisiniz.
Şunu deneyin: Ne çeşit etkileri olduğunu bilmediğiniz bir taşı bir süre kullanın. Kendinizde fiziksel ya da manevi herhangi bir değişiklik hissettiğinizde, o taşın ne çeşit etkileri olduğunu okuyun. Şaşıracaksınız.
İster inandığımız için oluyor diye düşünün, ister enerji alanları birbirini etkiliyor diye düşünün; belki de bu konuda asıl önemli olan; eğer istediğiniz sonucu alıyorsanız, nasıl olduğun bir önemi yoktur.
Yediklerimizden faydalanabilmek için sindirimin nasıl yapıldığını, yiyeceklerin nasıl enerjiye dönüşüp bize güç verdiğini bilmemiz bir gereklilik değildir.

Örnekleri ve açıklamaları çoğaltmak mümkündür.
Tüm bu yazılanlar, sadece taşların büyülü dünyasından ve onların faydalarından haberi olmayanlar için.
Değerli taşları tanıyan pek çok kişi onları kullanarak bizzat bu faydaları kendileri yaşıyor ve değerli taşların etkilerini biliyor.
Denediğinizde bunu siz de apaçık görecek ve yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız.
Değerli taşlara verilen bu “değerli” unvanının, sadece maddi anlamda olmadığını fark edeceksiniz ve değerli taşlar hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacak.

İnancın etkiler üzerindeki önemi hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İlgili Yazılar

Leave a Comment