Home Jüpiter

Jüpiter

by Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

JÜPİTER

Jüpiter 1. evde güvenilirliğe, 3. evde ise sosyal çevre ilişkilerinde iyi gelişmelere işarettir.
jupiter-1
1. EVDE: Kendine değer verir, güvenilir, yardımsever, iyimser ve fedakardır. Her şeyi başarabileceğine inanç ve en iyi olma azmi vardır. Jüpiter bu evde şanssızmış gibi görünebilir, bıçak kemiğe dayanmadan feraha çıkamaz. Gizli bir güç sanki son anda imdada yetişir, inançları güçlüdür, çevresine bu konuda rehberlik yapabilir.

2. EVDE: Maddi olanaklar, kişisel gelir kaynakları yönünden şanslıdır. Dünyalık yaşam imkanları iyidir. Manevi değerlerden de zengindir. Ancak kendine aşırı değer verip, çok üstün olduğunu hisseden biri olabilir. Başkaları yoluyla gelebilecek miras v.s gibi konularda pek şanslı sayılmaz.

3. EVDE: Jüpiter bu evde kardeşler arası iyi ilişkiler, birbirine faydalı olma imkanı verir. Sosyal çevresi zengindir. Filozofça düşünceleri vardır. Konuşmak, öğrenmek, araştırmak, bilgi alışverişi yapmak, görüşlerini aktarmaktan hoşlanır. Sık sık gezme fırsatları bulur. Bir yerde uzun süre kalamaz. Düşünsel ve bedensel aktivite içindedir.

4. EVDE: Ailevi yönden çok şanslıdır. Ebeveynleri ile ilişkileri iyimserlik, fedakarlık, hoş görü içindedir. Anne, baba veya diğer aile fertleri saygın kişiler olur. Dini, ahlaki değerlere önem verir. Ancak büyükleri tarafından iyi ilişkileri istismar edilerek ona yük olmaları tehlikesi vardır. Mesleki yönden fazla şans vermez.

5. EVDE: 5. evde jüpite,r sevmekten, sevilmekten yana şans, iyi, hayırlı çocuklar verir. Kendinden küçüklerle, çocuklarla, gençlerle iyi anlaşır. Yaratıcılık yönü, sanat kabiliyeti vardır. Şans oyunları yoluyla para kazanabilir. Kendini fazla abartma yüzünden hayal kırıklıkları yaşar. Dostlar tarafından su istimal edilebilir.

6. EVDE: Rahat, huzurlu bir yaşam için gerekli koşulları araştırma, çeşitli yöntemler deneme. Fiziki güçlülük için ruhsal rahatlamaya önem verme. İş hayatında en iyiye ulaşmak için çalışma. Başkalarına her yönden faydalı olmak. Genellikle rahat sayılabilecek bir yaşam imkanı verir.

Jüpiter Hakkında Detaylı Bilgiler

7. EVDE: Evlilikten yana şans verir. Kendinden daha yüksek eş, bu yolla gelen kazançlar. Ortak çalışmalarda, toplum ilişkilerinde, insanların arasını bulma, hak ve adaleti sağlamada oldukça başarılıdır. Sert bir etki varsa insanlara kendini büyük göstererek, yüksek beklentiler içine sokar. Evlilik yoluyla maddi zararlar yaşatır.

8. EVDE: 8. evde jüpiter, resmi daireler, mahkemeler, kanunlarla çok uğraştırır. Başkalarından çeşitli yollarla para gelir. Ölüm, sonrası hayatla ilgili konular, ilmi konularla ilgilenmek, araştırmak, derinleşmek ister. Telepati gücü verir.

9. EVDE: Dinsel bir önder, çok iyi bir öğretmendir. Sürekli okuyan, araştıran, yenileyen, geliştiren, öğrenen bir kişidir. Manevi değerleri kullanabilme, mertebe sahibi olmak imkanı verir. Yüksek öğrenim yaptırmasa bile, kendini yetiştirmeyi, olgun, bilgili ve farklı bir çizgiye gelmeyi sağlar. Uzak ülkeleri, kültürlerini tanımak ister. Bu amaçla sürekli seyahat eder.

10. EVDE: Meslek yaşamında yükselmeği, iyi bir yere gelmeği, saygı gören, bu alanda aranılan bir kişi olmayı sağlar. Çalışma adabı, kuralları, dürüstlük konusunda çok hassastır. Bu değerleri etrafına da vermeğe çalışır. Amacında azimlidir. Meslek aileden önce gelir. Çalışma yaşamında haksızlıklara uğrayabilir.

11. EVDE: Samimi, yardımsever, dostlarının her zaman yanında olan biridir. Çok sevilir. Hem maddi hem manevi yönlerden çok cömerttir. İnsanlığa yönelik yüksek beklentileri, hedefleri vardır. Bunlar uygulanamayacak şeyler de olabilir. Dünyada ve ahirette kendine yardımcı olacak kişilerle karşılaşır.

12. EVDE: İç alemi çok zengindir. Ruhsal gezintiler yapmak, evrensel boyutlara genişlemek, farklı şuur boyutlarında yaşamak isteği duyar. Herkesle dosttur. Düşünce yoluyla istediklerini oluşturacağına inancı vardır. Zor durumlarda manevi destek aldığını hisseder. Fantezileri çoktur. Fikirlerini çok abartır ve gerçekmiş gibi inanır.

Astroloji Jüpiter konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…