Home Kare Açılar

Kare Açılar

by Zeynel Eroglu

Açılar – Açı Yapanlar – Açı Yorumları – Güçlü Açılar – Güneş Açıları – İkincil Önemli Açılar
Kare Açılar – Önemli Açılar – Karşıt Açılar – Üçgen Açılar

KARE AÇILAR

guclu_acilar

Kare 90: Gezegenin bulunduğu konuma göre kişiye gerilim yükler ya da güçlü bir karakter verir. Sert etkili ve olumsuz bir açıdır. Bu açının kişi üstündeki etkisi ile psikolojik yönden zorlanmaları ve aşılması gereken sorunları anlatmaktadır.

Bunun yanında yaşamda geçilmesi gereken engelleri de göstermektedir. Bu açı olayların birden ve ani ortaya çıktıklarını da anlatmaktadır. Genelde sert ve zorlayıcı bir açıdır. Gerilimli açıdır. İki planet arasında 90 derece fark vardır. Farklı hedefleri olan iki gücün çatışmasıdır. Stres ve sürtüşme yaratır. Bunlara sabırla, konsantre bir şekilde mücadele etmek insanı ruhsal olgunluğa, mutluluğa ve başarıya ulaştırabilir. Kare açıda planetlerin enerjileri abartılarak kullanılmaktadır.

Kare Açılar Hakkında Detaylı Bilgiler

Bu davranış bumerang gibi bize geri döner. Diyelim ki Venüs ( sevgi, uyum ) Pluton( manipülasyon, yıkım ) ile kare açı yapmaktadır. Bu bizim sevgi, beraberlik konularında kendimizi güvensiz, yaralanmaya açık hissedebileceğimizi, acı çekmemek, terk edilmemek için manipülasyona başvurabileceğimizi göstermektedir. Bu durumda sevgi veya otorite, güç kullanma yoluyla bir kontrol mekanizması kurarak kendimizi güvende hissedebiliriz. Ancak bu mekanizma eşimizin bizden soğumasına ve bizi terk etmesine neden olur.

Zaman içinde manipülasyonun işimize yaramadığını öğrenip Pluton ‘nun yaratıcı yönünü ön plana çıkarabiliriz ve bu bizim çok güzel bir beraberlik oluşturabilmemizi sağlar. Sert etkili ve olumsuz bir açıdır. Bu açının kişi üstündeki etkisi ile psikolojik yönden zorlanmaları ve aşılması gereken sorunları anlatmaktadır.

Bunun yanında yaşamda geçilmesi gereken engelleri de göstermektedir. Bu açı olayların birden ve ani ortaya çıktıklarını da anlatmaktadır. Genelde sert ve zorlayıcı bir açıdır. Uyuşmazlık, bu açıyı en iyi tanımlayan şeydir. Ama bu açı, bizi harekete geçirir. Bizi, gelişmeye ve değişmeye zorlar.

Astroloji Kare Açılar konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…