Home Genel Karı Kocanın Arasını Bulmak İçin Yapılan Uygulamalar Günah Mı?

Karı Kocanın Arasını Bulmak İçin Yapılan Uygulamalar Günah Mı?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Karı Kocanın Arasını Bulmak İçin Yapılan Uygulamalar Günah Mı? Değil Mi?

Günümüzde büyü konusu ortaya çıktığı zaman yada büyü adının geçtiği zaman ilk sorulan sorulardan biri Karı kocanın arasını bulmak için yapılan uygulamalar günah mı? Cevap: Hayır…

İslami değerleri hiçe sayarak, birbirlerini seven, evlenme hazırlığı yapan, yada yeni evlenmiş, hatta bebek bekleyen aileleri yuvaları ve insanları perişan ederek ayıran büyüleri bozmak asla günah değildir. Bu büyüleri bozarak yapılan muhabbet uygulamalarıda bu doğrultuda herhangi bir yanlışlık yada hata içermez. Aralarına belirli nedenlerden dolayı soğukluk giren kişilere karşı yapılan çalışmalarda çoğu zaman hedeflendiği yere ulaşılır. Neden? Çünkü amaç iyidir ve güzeldir. Amaç güzelse ve doğruysa eğer, Allah katında neden reddedilsin. Büyü Allah’ın hükmünden geçer. Yapılan işlem iyiyse, kişiler için hayırdır. Yapılan işlem kötüyse, kişiler için bir imtihan ve sabır sınavıdır. Bu sınavın sonunda muhakkak kazanan mağdur ve mazlum olan olacaktır. Allah mazlumun yanındadır.

Büyüye tesir gücünü veren Allah’tır. Her büyü, muska yada ver. Her büyü, muska yada vefk tesirli olmaz; ilaç gibidir.uda demektir ki, Allah her zaman iyi ve doğru olanın yanındadır. Dolayısı ile hayır işleri için yapılan uygulamalar Allah’ın katında reddedilmeyecektir İnşaallah…

Karı Kocanın Arasını Bulmak İçn Yapılan Uygulamalar Günah Mı? Hakkında Gerçek Bilgiler

Kimi forum yada bazı sitelerde büyünün her türlüsü haram, günah yazılır. Dinimize göre büyü günahtır. Bunda yanlış bir hüküm yoktur. Ancak, eğer ki, bir kötülük varsa ve bu kötülükten kurtulmak gerekiyorsa mücadele etmenin gerektiğide yine dinimizde ve Kur’anın bir çok ayetinde yazılmaktadır. Kur’anda geçen günah hükümlü büyüler kesinlikle şer amacı taşıyan, felaketler, yıkımlar, bozgunculuk, ayırma, soğutma, terkettirme amacı taşıyan büyülerdir. Kişiye bu büyülerden biri isabet ettiyse ve sonucunda bu felaketlerden birine maruz kaldıysa, mücadele etmek o insanın en büyük hakkı olacaktır. Büyü bozmanın herhangi bir günahı yoktur. Yapılan büyüler nedeni ile araya soğukluk giren eşlerin arasını düzeltmenin günahı değil, sevabı vardır.

Çok önemli bir konu hakkında daha bilgi vermemiz gerekirse; Ayetlerle büyü bozulmaz, Ayetlerle yapılan uygulamalarla büyü bozulur. Bu da demektir ki, her işin bir tekniği ve ilmi vardır. Bir büyüye karşı, o büyünün ne olduğunu, nasıl yapıldığını, nerede olduğunu, ne amaçladığını, sonuçlarını bilmeden okunan binlerce ayet yada dua, kişiye sıkıntıdan başka bir şey vermez. Çözüm yoluna ulaştırmaz. Kişi yemek yapmayı bilmez ise, önünde duran kırk çeşit malzemeden ortaya hiçbir şey çıkaramaz. Doğru olan yolu bulmak için doğru olan kimselerden yardım istenilmesi burada en hassas konu olacaktır.

Aklınızda yada düşüncelerinizde herhangi bir soru işareti yada problem olmaması açısından tekrarlamamız gerekirse; Karı kocanın arasını bulmak için, sevenleri birleştirmek için, sebepsiz yere ve özellikle büyü yolu ile ayrılanları birleştirmek için yapılan hiçbir uygulama günah değildir.

Biribirini seven iki insanı birleştirmek, eski mutlu günlerine döndürmelerine vesile olmanın islami açıdan hiç bir sakıncası yoktur. Burada evli olanların yuvasını yıkmaktan bahsetmiyoruz. Sebepsiz yere büyü yolu ile ayrılan insanları birleştirmekten bahsediyoruz. Günahtır diyerek böyle bir kavramın arkasına saklanmak, büyü yaparak kötülük fiili işleyenlerin ekmeklerine yağ sürmekten başka bir şey değildir. Her insan mutluluğu hak eder. Vefk ve iki insanın mutluluğu için, bir yuvayı kurtarmak için yapılan hiçbir uygulama günah değildir, dini inanca da aykırı düşmez. Sebepleri ve nedenleri yaratan Allah’tır. Diğer konularımızda bahsettik, yapılan her iş, her fiil , vefk yada büyü ne olursa olsun, kaderde yazılır. Eğer sizin kaderinizde büyüye maruz kalacağınız varsa, büyüye maruz kalırsınız. Her günümüz, her saatimiz ve her nefesimizin imtihana tutulduğu hayat yolunda, Allah’ın karşımıza çıkardığı dertlere ah yada vah etmek yerine, sebepler aramalı, çareler üretmeli ve yine yüce yaratıcının önümüze çıkardığı derman ipine sıkıca tutunulmalıdır. Büyü varsa, çözümü mutlaka olacaktır…

Aşk Vefki, Sevgi yada Muhabbet uygulamaları çiftler arasında uyumu, sevgiyi, saygıyı, hoşgörü ve anlayış sağlama amacını taşıyan son derece etkili bir Vefk çalışmalarıdır. Toplumumuzda her ne kadar Büyü ismini taşısa da gerçekte, sevgi ve aşkı arttırıp, insanları birbirine sevdirip, daha mutlu bir hayata yönelttiği için dini anlamda hiç bir sakıncasının olmadığı bilinmektedir.

Aşk, Bağlama, Sevgi, Büyü ve bir çok konuda kafanıza takılan sorular varsa bizi arayabilir, çekinmeden sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment