Home Karşıt Açılar

Karşıt Açılar

by Zeynel Eroglu

Açılar – Açı Yapanlar – Açı Yorumları – Güçlü Açılar – Güneş Açıları – İkincil Önemli Açılar
Kare Açılar – Önemli Açılar – Karşıt Açılar – Üçgen Açılar

KARŞIT AÇILAR

guclu_acilar
Karşıt açılar, kutuplaşmayı göstererek, haritada güçlü bir tamamlayıcı bağ oluşturmasını sağlamaktadır. Çok etkili bir açıdır.

Karşıtlık 180: Haritada kutuplaşmayı göstererek güçlü bir tamamlayıcı bağ oluşturmasını sağlar. Çok sert etkili bir açıdır. Kişinin yaşadığı uyumsuzlukları ve karşı çıktığı olayları anlatır. Bunun yanında kişi karakterindeki zayıflıkların ve çelişkilerin habercisidir. Gerilimli açıdır. 180 derece fark vardır.

Stres ve direnç yaratır. Kareye göre baş edilmesi daha kolay olabilir. Karşıtlar birbirini tamamlayabilir. Karşıt açı içimizde aynı anda birbirine karşıt olan iki şey birden istememizdir. Astrolog Sue Tompkins bunu önde ve arkada iki kapısı olan bir evde kapı zillerinin aynı anda çalmasına benzetmektedir. Kapıları aynı anda açabilmemiz mümkün değildir. Önce birini açıp sonra öbürünü açmamız gerekir.

Eğer birini açmazsak kapıdaki insanla karşılaşma fırsatını kaçırırız. Eğer arka kapı ön kapıdaki dostumuzun karşıtı olarak bir düşmanımız varsa bizim arka kapıyı açmamamız o düşmanın çekip gitmesini sağlamaz, aksine onu eve ne şekilde olursa olsun girme konusunda daha kararlı yapabilir.

Karşıt Açılar Hakkında Detaylı Bilgiler

Bizim yaşamda bazı tersliklerle karşılaşıp, kendimizi gözden geçirip, bilinçlenene kadar yaptığımız da arka kapının zilini cevaplamamaktır. O düşman ancak camları kırıp içeri atladığı zaman kapıyı açmamakla ondan kurtulamadığımızın farkına varırız.

Diyelim ki Venüs ( sevgi ) Uranüs ( bağımsızlık ) ile karşıt açı yapıyorsa, içinde kendinizi özgür hissettiğiniz bir ilişki kurmaya çalışmalısınız. Eğer sadece Venüs’e ağırlık verirseniz Uranüs bir gün camdan içeri atlar, ilişkinizi koparır. Eğer sadece Uranüs’e ağırlık verirseniz zamanla kendinizi sevgisiz, mutsuz hissedersiniz.

Çok sert etkili bir açıdır. Kişinin yaşadığı uyumsuzlukları ve karşı çıktığı olayları anlatır. Bunun yanında kişi karakterindeki zayıflıkların ve çelişkilerin habercisidir. Çatışma sonucu değişim. Bu açıda, ikizler /yay ya da terazi/ akrep gibi kutuplaşmalar söz konusudur.

Astroloji Karşıt Açılar konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…