Home Genel Kısmet Açma Gerçekleri

Kısmet Açma Gerçekleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

İNSAN, yaşam evresinde kendine atanmış olan yazgısını tevekkülle, sabırlı ve metanetle Allah`ın taktiri olmasının düşüncesiyle yaşarsa, hem inancını yüceltmiş hem de kendi değerini arttırmış olur. ancak ; maalesef dünyada bazı kimseler dürüst ve dayanıklı bir inanca sahip değil. Kimse bir diğerinin başarısını, daha iyi yerlere gelmesini ve mutluluğunu kabullenemiyor.
Bu düşüncelerden devinim ederek de en yakın dostunu, arkadaşını, ailesinden bir tanesini ve ya düşmanı olduğu düşündüğü kimseleri, “BüYü” yaptırarak, ilerleyip kendinden daha iyi konuma gelmemesi amacıyla engelliyor. Toplumumuzda bu “KıSMETi BAğLANMAK veya KıSMETi KESiLMEK” olarak tabir edilmekte. yatırım kapısının bir anda kapanması, kazancın azalması, kendisiyle evlenmek arzulayan birinin çıkmaması, daha önceden kendisine nasip olan bir şeyin bundan böyle nasip olmaması, tuttuğu dalın kuruması, benzeri sonuçlar doğuruyor.

Yaradan yaratığı kulunun kısmetini kapatır mı, bu düşünülemez. ancak; bu gibi durumlar haset ve çekememezlik benzeri düşüncelerle kişilere büyü vasıtası ile yapılıyor. Yaratılanların hepsinin kısmeti açıktır. bir takım şahıslar “KıSMET AçMA” nın bireylerin yazgısının değiştirmek olduğunu düşünüyor. Allah onların günahlarını affetsin. aslında “KıSMET AçMA” insanın kendisinin bilmeden yahut bir başkası sebebi ile bilinçli şekilde önüne koyduğu engellerin kaldırılması işlemidir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment