Home Genel Korkular ve Fobiler

Korkular ve Fobiler

by Zeynel Eroglu
0 comment

Korkular ve Fobiler

İnsanoğlunun en karmaşık mekanizmalarından Korkular ve Fobiler birisidir korku ve fobiler.  Astrolojik bir harita üzerinde eğer sembolleri doğru seçerek okuyabilirseniz en ince detaylara kadar çözebilir, nedenlerine inebilir ve bunlardan özgürleşme sağlayabilirsiniz…

Ay

Evrimsel korkuları sembolize eder (Atalarımız için tehlikeli olduğundan bize memlerle* taşınmış olan ve günümüzde bir nedeni olmayan yılan, akrep vb. korkular. İlk bölümünü bu konuya ayırmış güzel bir kitap tavsiyesi: Doğanın Gizli Bahçesi – Edward O. Wilson – Tübitak)  Evrimsel olayların dışında bu gök cisminde hatıralardan kaynaklı korkuları da görebiliriz.

 

Mars

Mars bir gece gezegeni ve su elementinin yöneticisi olduğundan (öfke, korku, saldırganlık gibi duygusal durumlar su ve geceye aittir) asıl olarak Akrep’in yöneticisidir. Akrep’in korkudan beslenerek survive eden tarafını, çoğunlukla refleksif veya bağışıklık sistemi gibi motor kontrolleri de yönetiyor. Örneğin kaplandan korkmanız gerekiyor ki vücudunuz bilinçten çıkarak kas hafızası ile “kaç veya kal ve savaş” durumuna geçsin. Örnek: Savaş sırasında bazı konularda rekor kıran askerler. Tehlike karşısında donup kalma (etkin ol(a)mayan Mars) bir Mars sorunudur.

Bazı ek bilgiler: Mars’ın 2 uydusu var. Birinin adı korku, diğerinin adı dehşet. Babîl mitolojisinde yeraltı tanrısı olan Mars, Yunan mitolojisinde Pluto’ya dönüşmüştür. Pluto kolektif bir gök cismi olduğundan kolektif korkular ve kolektif güvenlik kaygıları için araştırılabilir. 

Korkular ve Fobiler

 

8. ev

Fiziksel veya psikolojik stresin evi. Eskilerin deyimiyle Hades’e giriş kapısı ve Mars’ın hakimiyetindeki 3 evden birisi. Mars’ın hakimiyetinde bir su evi olması onu yukarıda Mars için saydığım tüm özelliklerle eşleştiriyor. Buraya ameliyatlar evi de diyoruz çünkü burada büyük bir stres yaratsa bile bir durumu kesip atıyoruz ve hayati tehlikelere de burada karşı koyuyoruz.

Astroanaliz İletişim Zeynel Eroğlu
İyilik daima sizinle olsun…

İlgili Yazılar

Leave a Comment