Anasayfa Kova Burcu ve Kariyer

Kova Burcu ve Kariyer

tarafından Zeynel Eroglu

KOVA BURCU

kovaKova Burcu, Hava grubunun üçüncü burcu: Dürüst, araştırmacı, cana yakın, insancıl, açık fikirli, nazik…
Yönetici yıldızı: Uranüs

Etkisi altındaki ülkeler: Bağımsız Devletler Topluluğu, İsveç

Etkisi altındaki şehirler: Hamburg, Moskova

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Tipik bir Kova nazik ve arkadaş canlısıdır. İnsancıl duyguları çok güçlü, idealleri çok büyüktür. Orijinal, düşünceleri ileriye yönelik ve gelişimcidir. Zayıf kişilikli bir Kova kolay fark edilir. O harika açık fikirli, belleği iyice zıvanadan çıkmış, zarar verecek duruma gelmiştir.

Gerçek bir Kovanın evliliği çok sağlamdır. Eşine bağlıdır, asla aldatmaz, ama hiç kıskançlık eğilimi olmaması aralarındaki çatışmaların nedeni olabilir. Tüm burçlar içinde en sağlıklı gruptur.

KOVA VE MESLEKLER: Uçmayı öğrenir, arkeolojik kazılara katılır. Şu meslekler ona göredir; fen bilimci, fotoğrafçı, radyolog, yazar, haber sunuculuğu, psikolog, astrolog, yayıncı. Pek çoğu elektrikle, elektronikle, radyo ve televizyonculukla ilgilenir. Uzay programcılığı, biyokimya, astronomi, aktörlük, aktrislik gibi alanlara ilgi duyar.

Kova Burcu Ve Kariyer Hakkında Detaylı Bilgiler

KOVA PATRON: Onun için çalışanlar ilerici tavırlarına, orijinal ve üretken belleğine saygı duyarlar. Hayal gücü geniştir ve fikirleri çağının ilerisindedir. Kendine özel stili olan rasyonel ve entelektüel bir tiptir. Kendisinden bir istek veya zam için en uygun zaman, ilgilendiği yeni bir proje için heyecan ve istek duyduğu dönemdir.

KOVA ÇALIŞANI : Kova çalışanının en büyük hazinesi ufkunun genişliğidir. Buna tarafsızlığı, her türlü önyargı ve batıl inançtan arınmış geniş fikirliliği de eklenmelidir. Kendine uygun bir işe yerleştiği zaman uzun süre geri planda kalmayacaktır, çünkü o kendisini de ileri götürmek ister.

İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ

KOVA – KOÇ ORTAKLIĞI:

Gücünü Koç ile birleştirmek isteyen Kovanın onun kişisel özelliklerini göz önünde bulundurmasında yarar vardır. Tipik bir Koçenerjik, coşkulu ve girişimcidir. Zayıf yönü ise fazla atak ve sabırsız olmasıdır. İlgi alanı araba veya motor yarışları gibi hız sporlarıdır. Ortaklık faydalıdır.

KOVA – BOĞA ORTAKLIĞI:

Tipik bir Boğa sistematik, materyalist ve tutucudur. Zayıf yönü ise inatçılığı ve rahatına düşkün olmasıdır. Boğanın çok çeşitli hobileri vardır. Sanatla ilgilenir, bahçeyle uğraşmaktan ve yemek pişirmekten hoşlanır. Ortaklık zararlıdır.

KOVA – İKİZLER ORTAKLIĞI:

Kova ve İkizler, normal koşullarda zaman zaman esintiler görülürse de, çok uyumlu bir ilişki kurabilirler. Kişilik çatışmaları en az düzeyde olacaktır. Tipik bir ikizler entelektüel, çok yönlü ve adil bir kişidir. İç huzursuzluğu nedeniyle aklı karışabilir, düzensiz bir çalışma tarzı vardır. Her şeyi öğrenmek istediğinden, her şeyden biraz bir şeyler bilir. Özel hayatı oldukça karmaşıktır. Ortaklık faydalıdır.

KOVA – YENGEÇ ORTAKLIĞI:

Olmayacak bir ortaklık değildir, ama çok zor anların yaşanacağı da bir gerçektir. Tipik bir Yengeç akıllıdır, önsezileri ve hayali güçlüdür. Zayıf yönü ise kendine acıması ve kuruntu hastalığına, eğilimli olmasıdır. Geçmişe, ailesine ve bahçesine romantik duygularla bağlıdır. Ortaklık zararlıdır.

KOVA – ASLAN ORTAKLIĞI:

Tipik bir Aslan cömerttir, sıcak kalpli ve iyimserdir. Zayıf yönü ise tembelliği ve doğru yargılayamamasıdır. Lüks, rahat, güzel bir obje ilgisini çeker. Ortaklık denemeye değer.

KOVA – BAŞAK ORTAKLIĞI:

Kova ile Başak’ın uyuşmayacağı kesindir. Eğer Başak ile işbirliği yapmak istiyorsa Kovanın bir hayli özveride bulunması gerekecektir. Kova, Başak’ın çalışkan, sistemli ve akıllı olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. Zayıf yönü ise kuruntu hastalığı ve sağlık, hijyen konusunda oldukça uçuk fikirleri olmasıdır. Ortaklık zararlıdır.

KOVA – TERAZİ ORTAKLIĞI:

Tipik bir Terazi güzele, armoniye ve adalete aşıktır. İlgisi sanata, karşıt cinse, güzel objelere yöneliktir. Zayıf yönü kararsızlığı ve gereğinden fazla keyfine düşkün olmasıdır. Her ne olursa olsun bu iki kişi çok başarılı bir işbirliği yapacaktır. Ortaklık faydalıdır.

KOVA – AKREP ORTAKLIĞI:

Kova Akrep’le ortaklığa kalkışmadan önce iki hatta üç kere düşünmelidir. Ama eğer kararlıysa tipik bir Akrep’in çekici, sabit fikirli, ihtiraslı ve büyük işler başaracak bir kişi olduğunu göz önüne almalıdır. Zayıf yönü çevresine eleştiri dolu gözlerle bakması (çoğu zaman da yanlış kişiye yöneltir) ve kararlı Kova ile çatışacak olan sabit fikirliliğidir. İlgi alanı sıvılardır. Ortaklık risklidir.

KOVA – YAY ORTAKLIĞI:

Bu iki kişinin pek çok ortak yönü vardır. Kova, tipik bir Yayın iyimser, şanslı, özgürlük aşığı bir kişi olduğunu anımsamalıdır. Yayın zayıf yönü atak ve sabırsız davranışlarıdır. Bu nedenle kendi içinden çıkılmayacak durumların ortasında buluverir. Açık hava ve spordan hoşlanır. Ortaklık faydalıdır.

KOVA – OĞLAK ORTAKLIĞI:

Tipik bir Oğlak tutucudur, hedefleri vardır, çok zor şartların adamıdır. Zayıf yönü ise asık suratlı ve despot olması, züppe davranışlarıdır. İşinden ve hedeflerinden fazla zaman ayırmasa da okumayı, müzik dinlemeyi sever Ortaklık denemeye değer.

KOVA – KOVA ORTAKLIĞI:

Kova açık fikirli,mantıklı, araştırmacı ve dürüsttür. Zayıf yönü inatçılığı ve törelere karşı olmasıdır. Fen bilimleri ve insanlığın gelişimi ile ilgilenir. Ortaklık faydalıdır.

KOVA – BALIK ORTAKLIĞI:

Eğer Kova Balık ile işbirliği yapmakta kararlıysa gerçek bir Balığın nazik, sanata yönelik, şefkatli ve karmaşık bir kişi olduğunu aklında tutmalıdır. Zayıf yönü kararsızlığı ve hiçbir neden yokken bir coşkulu, bir depresif ruh haline bürünmesidir. İlgisi sanat, hayvanlar, çocuklar ve deniz üzerine odaklanır. Ortaklık denemeye değer.