Home BÜYÜLER Kuyuya Atılan Mezara Gömülen Büyüler Bozulur Mu?

Kuyuya Atılan Mezara Gömülen Büyüler Bozulur Mu?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Kuyuya Atılan Mezara Gömülen Büyüler Bozulur Mu? Bozulmaz Mı?

Kuyuya atılan, mezara gömülen büyüler, ayırmak, düşmanlık yapmak, terkettirmek, delirtmek için ve daha bir çok sebep dolayısı ile yapılır. Kara büyü sınıfından, şer büyülerdendir. Eğer önlem alınmaz ise maalesef ortaya daha ciddi ve derin olaylarda çıkabilir. Bu büyünün amacı kötülükten başka bir şey değildir. Ama İnşirah Suresi 5 ve 6. Ayetler de Allah buyuruyor:

“Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır, Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.”

Neden aynı anlama gelen cümleyi yüce rabbimiz iki kez üst üste haber veriyor, hiç düşündünüz mü?

5. Ayette “Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır” diyor. Yani, sakın şüpheye düşülmesin, eğer bir zorluk varsa kolaylık mutlaka var olacaktır diyor. Ardından tekrar 6. Ayette “Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır.” diyor. İşte düğüm burada çözülüyor. Bir önceki ayetin aynı anlamı bu ayette de var. Bu bir önceki ayette tekrarlanan sakın şüpheye düşmeyin ihtarını göz ardı edenler için söyleniyor. Kesinlik veriliyor 6. ayette; Gerçekten deniliyor. Alemlerin rabbi neden kesinlik vermeye ve aynı anlamı 2 ayette tekrar etmeye ihtiyaç duysun ki; zaten 5. ayette belirtiliyor. Burada şunu anlamalıyız. Güçlük, içinden çıkılamaz durumlar; elbette geçecektir. Kul önce ne olduğunu ve rabbini bilmeli. Büyük bir bela ile karşı karşıya kalınca, benim büyük bir rabbim var demeli. Hayrın ve şerrin Allah’tan geldiğine kesinlikle kalben inanmalı. Ama kul, “bu dert rabbimden geldi, alın yazımmış çekerim, kadermiş ne yapalım” gibi bahanelerin arkasına sığınırsa, işte o zaman en büyük hatayı yapmış olur. Bir çok insan dertlere, hastalıklara, felaketlere yakalanır. Diyelim ki; eviniz yandı. Ne yapalım Allahtan geldi mi diyeceksiniz? Yoksa toparlanıp, önce yangından kendinizi ve sevdiklerinizi kurtarıp sonra toparlanma ve yeni bir ev kurma ihtiyacı içinde mi olacaksınız.

Kuyuya Atılan Mezara Gömülen Büyüler Bozulur Mu?  Hakkında Gerçek Bilgiler

Görüyorsunuz ki, yaşam boyu, nefes aldığımız her dakika hayat devam ediyor. Sebeplere sığınıp beklemek Allah’ın hiç bir kitabında yazmaz. Allah derki, sabredin, Ama Allah şunu da söyler; mücadele edin…

Dolayısı ile, bana şu büyü yapıldı, bozulmaz dediler, bana bu büyü yapıldı çözülmez dediler demek; boş sebeplerden başka bir şey değildir. Mücadele içinde olarak, size bu kötülüğü yapanları mutlu etmemek için, sebepler ve sonuçlar zincirine sıkıca tutunmalı insan. İnsan olarak Allah’ın yarattığı en şerefli varlığada bu yakışır.

İster Kuyuya atılmış, Mezara gömülmüş, Papaz büyüsü olsun; çözülmeyecek, bozulmayacak hiç bir büyü, muska, tılsım yoktur.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz bize ulaşmanız yeterli olacaktır…

İlgili Yazılar

Leave a Comment