Home Genel LİTOTERAPİ NEDİR?

LİTOTERAPİ NEDİR?

by Zeynel Eroglu
0 comment

LİTOTERAPİ NEDİR?

Litoterapi ; Yunanca Lithos ve therapeia yani taş terapisi kelimelerinden (taş türetilmiştir ve kristallerle yapılan enerji terapisi anlamındadır).

Kristal terapisiyle duygular, beden, fizik ve zihin arasındaki dengeyi sağlamak için doğal taşların enerjilerinden faydalanırız.

Kristaller, mineralleri sayesinde psikolojik ve fiziksel stresin kaybolmasına yardım edecek niteliklere ve titreşimlere sahiptir. Kristalleri takı olarak kullandığımızda, yanımızda

litoterapi

litoterapi

taşıdığımızda, çakralarımıza yerleştirdiğimizde veya ortamda bulundurduğumuzda bile piezo elektrik yayarlar ve titreşimleri sayesinde dengelenmemize fayda sağlarlar.

Doğal taşların aktardığı pozitif enerji, kişide sağlık, uyum ve dengelenme, yaşama motive devam etme üzerine direkt etki eder.

Kristaller kullananlarda derin rahatlama sağlar ve zihni sakinleştirerek  huzur verir, psikolojik, ruhsal, ve bedensel şifaya destekleyici olur.

Doğal taş terapisi ile duygusal blokajların çözülmesi sağlanabilir ve farkındalık keşfedilir. Litoterapi

 

Doğal Taşların Enerjisinde Önemli Etkenler Nelerdir ?

Kimyasal bileşim

Renk

Şekil

Doğal taşlar tarih öncesi çağlardan beri şifa için kullanılmıştır, tıp tarihinde de yaraları iyileştirmek için minerallerin toz haline getirilip kullanıldığı bilinir.

Hem islami uygulamalarda hem de klasik batı tıbbında da kristallerden fazlaca faydalanıldığı görülür.

1965 yılında Litoterapi Fransa’da resmi homeopati dalı haline gelmiştir.

Doğal taşların psikolojik rahatsızlıklardan fiziksel hastalıklara kadar  koruyucu ve tedavi edici özellikleri bulunmaktadır. Taşlar mineralleri yönünden şifa kaynağıdır.Kendi minerallerini kişiye akıtır ve tedavi etmeye başlar.

Doğal taşlar, milyonlarca yıl önce oluşmuş taşlardır. Bu nedenle, kozmik enerjiyle bağlantılarının yüksek olduğuna inanılır.

Soulmeps, danışanın özel talebine istinaden şifalandırmak istediği konularını anlar, buna göre taşlarını kodlar uyumlar ve danışanın talebine göre theta ya da reiki enerjisi aktararak teslim eder .

 

Astroanaliz İletişim Zeynel Eroğlu
İyilik daima sizinle olsun…

İlgili Yazılar

Leave a Comment