Anasayfa Mars

Mars

tarafından Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

MARS

3. evde, daima lider olma tutkusunun kişinin başına dert açabileceği üzerinde durulmaktadır.
mars
1. EVDE:Bedensel güçlülük, ataklık, cesaret, kimseye kulak asmama, her durum ve yerde benlik ve bencillikle kendini gösterme, iddiacılık, tartışmaya ve kavgaya hazır.Kızgınlık anında gücünü, sözünü esirgemez, fakat kin tutmaz. Sabırsızlık, çabuk öfkelenme, acele ve düşünmeden hareket ederek boşuna enerji kaybı. Başla, gözlerle ilgili sorunlar.

2. EVDE: Kazanma konusunda iddialı, dik kafalı, inatçı. Aklına koyduğunu yapmak için engelleri yıkma, kazandığı gibi çabuk yok etme, kendi işini kurma, başkalarının emrinde çalışamama. Vermeği kendi dilerse cömert, zorla istenirse cimri, sinirlenince küfürbaz. Para ve mal elde etme hırsı, yüksek çalışma kapasitesi.

3. EVDE: Marsın 3. evinde daima lider olma tutkusu yüzünden arkadaş bulmada zorlanır, kavgacı, kırıcı. Politik bir yorumcu. Kardeşler, yakın çevre ile ilişkilerde sorunlar, hep dediğim olsun savaşı içinde. Bilimsel konulara meraklı, araştırıcı, keşfedici, cesur ifadelerle yazabilme. Keskin zeka, uzunca bir dil, yerli yersiz münakaşaya hazır olma.

Mars Hakkında Detaylı Bilgiler

4. EVDE: Çabuk öfkelenme, duygulara kapılarak sonradan pişmanlık getirecek söz ve davranışlarda bulunma, çok çabuk değişme, bir küskün, bir barışık, bir coşkulu, bir kızgın. Aile içi geçimsizlik, anne ve baba ile anlaşmazlık, erken yaşta evden ayrılma. Huzurlu olacağı yeri kurma savaşı, ev ve aile ile ilgili konularda kavgalar.

5. EVDE: 5. evde Mars, Ateşli, iddialı bir aşık, çok kıskanç bir sevgili, bitmeyen kavgalar, cinsel açlık yüzünden erken evlenme veya evlilik dışı ilişkiler. Yükselme hırsı, risklere cesurca atılma, güç gösterisi, dramatik rol kesme, risklere çekinmeden atılma. Çocuklarla geçinememe, çocukların kaza geçirmesi, ölmesi veya nahoş hadiseler. Kendinden çok emin olma, sorumluluk yüklenme.

6. EVDE: Kaza tehlikesi, sağlık sorunları, enerji, çalışkanlık, çalıştığı alanda en mükemmele ulaşma hırsı. Mars 6. evde Her şeyde daima en iyiyi bulma çabası, eleştiricilik, acelecilik yüzünden fırsat kaçırma, güvendiği kişilerden zarar görme. Para çaldırma veya kaptırma, kesici aletlerle ilgili bir işte çalışma. Bilimsel çalışmalar, detaylı işlerde sebatlı olma, metotlu ve ciddi çalışma, her şeyi kahramanlık boyutlarında gösterme.

7. EVDE: Gürültülü, patırtılı bir evlilik.Eşine söz hakkı tanımama, çabuk kızma, kendi anlayışına uygun davranılmasını bekleme. Fazla açık sözlü olma yüzünden, sosyal ilişkilerde sorunlar, ortak çalışmalarda anlaşmazlıklar, kavgacı ve bencil arkadaşlar, kendine zarar verme, düşünceleri ve davranışları arasında bir türlü denge kuramama.

8. EVDE: Tutkulu, yıkıcı, yakıcı duygular, cinsel tatminsizlik, normal dışı cinsel arayışlar, aşk ve tutku uğruna her türlü anormal çarelere baş vurabilme. İstediği şeye mutlak olarak sahip olma. Miras konularında sorunlar, kayıplar, bir kavgada veya savaşta hoş olmayan tarzda ölmek veya çok ciddi kayıplar yaşama.

9. EVDE: Din, felsefe, ilim, eğitim, öğretim alanlarında uğraşmaya yatkın, inançlarının doğruluğuna ve üstün olduğuna inanır, bu yolda savaşmaktan bıkmaz. Yüksek not alma, başarılı ve birinci olma hırsı. Düşer, kalkar, sıfırı tüketir ama hep çalışır, onu köşeye sıkıştırmaya çalışan kişiyi onun silahı ile acımadan vurabilir. Ben bilir imciliği, yüzünden sık sık hatalara düşme. Spora ilgi, yarışma zevki, yaptığı işin hakkını verme. Acelecilik ve maceraperestlik.

10. EVDE: Yükselmek, şan, şöhret sahibi olmak, zirveye göz dikme. Bunun için hırsla, cesaretle ve önüne çıkan engelleri acımadan yıkarak çalışma, pratik, çabuk düşünebilme. Yetki sahibi olma, önderlik yapma, meslek alanında tutkularını elde etmek için gözü kara davranabilme, iftiraya uğrama tehlikesi. Kendini çok üstünmüş gibi görme, etrafa meydan okuyucu tavırlar.

11. EVDE: Hareketli bir arkadaş çevresi, yüksek idealler, umutlar ve bunlara ulaşma savaşı. Kalıplaşmış kurallara, eskimiş geleneklere baş kaldırma, yenilik yapma, insanlığa faydalı olabilecek buluşlar yapma. Dostlukların bozulması, gizli düşmanlıktan kurtulamama. Özgürlük aşkı, her şeye karşı çıkma ve abartıcılık.

12. EVDE: İç dünyada yaşayan sıkıntılar, endişeler, duygularını ifade edememe veya yanlış anlaşılma yüzünden incinme. Kendini savunma gayesiyle düşmanca davranma, zarar görürüm endişesi ile kendine ait şeyleri saklama. Sessiz ve derinden giderek kendini kabul ettirme isteği. Gizli işlerde çalışarak kendine güvenini kazanma. Rahatlık veren alışkanlıklara bağlılık, kendine kolay söz geçirememe, aşk ilişkilerinde dengesizlik.

Astroloji Mars konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…